Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
340
 

Ben güvenilmez yazarım!!!

Ben güvenilmez yazarım!!!
 

Ben güvenilmez yazarım!

Benim ipimle yazıya girilmez!

Ben bugün öyle yazarım yarın böyle yazarım!

Artının olduğu yerde eksi de olur değil mi? Mesela iyi olanı anlamamız için kötüyü kıstas alırız. Ya da kötü olan bir şeyi iyi olanla kıyasladığımız için tespit ederiz değil mi? Evet evet! Aynen de öyle. Kalitelinin iyi olduğunu kalitesizin getirdiği tecrübe belirler. Şimdi bu MB’larda güvenilir yazar arkadaşlarımız var dimi? Valla hepinizi duyar gibi oluyorum. Hep bir ağızdan var dediniz. Tamaaaam! İşte güvenilir yazarın olduğu yerde de güvenilmez yazar vardır! Zaten olmasaydı güvenilir yazara gerek kalmazdı. İşte bu noktada kafam karışmaya başlıyor benim. Zira eğer ben güvenilir yazar değilsem geriye bir tek güvenilmez yazarlık kalıyor. Haa eğer ille de ak veya kara değil gri de var deniyorsa o zaman “Az güvenilir “ yada “ Güvenilir-Olmak-Üzere-Yazar” yada “Son –Anda-Iskaladı-İnşallah-Bir- Daha ki-Sefere- Güveneceğimiz-Yazar” gibi kategorilerde olabilir tabii. Bu kıstasların neye göre belirlendiğini bilmiyoruz. Yani önerilme oranımız mı? Yada reddedilme oranımız mı? Neye göre kategorize edildiğimizi bilmiyoruz. Yani biz güvenilmez yazarlar bilmiyoruz. Güvenilir yazarlar biliyor mu bilmiyorum. Ama hani diyorum ki bize de söylensede bizde birazcık güvenilir yazar olma yolunda mücadele versek.

Nedir bu güvenilir yazar abi ve ablalarımızın güvenilmez biz toylara göre avantajları?

Yazılarının editör kontrolünden geçmeden direk yayına alınması mesela.

Tamaaaam geldik mi şimdi yine ak ile kara meselesine? Geldik geldik! Yani güvenilirinki kontrolsüz geçiyorsa güvenilmezinki, karalığının koyuluğuna göre, duble veya tripleks kontrollümü geçiyor? Öyle ya! Güvenilmezlik derecesine göre, Geç! Bekle! Daha fazla bekle! Beklemekten mosmor ol! gibi bir sınıflandırma olsa gerek. Şimdi ben güvenilir yazar olmaktan çoktaaaan geçtim. ( Kedinin ulaşamadığı ciğer mundarmış ya, biraz ona benzedi bu benimkisi ) “Beklemekten mosmor ol” kategorisinden kurtulmanın yolunu arıyorum hepsi bu.

Geçenlerde sevgili başbakanımızın kendi söylediği sözler üzerine kurduğum siyasi bir oyun yazısının dışında ( tabii ki reddedildi ) siyasi yazıda yazmıyorum. Bloglarda kimseciklere çatmıyorum. Hatta kavga olan sayfalardan anında tüyüyorum. Ama halâ “ Beklemekten mosmor ol ! “ kategorisinde sürünüyorum.

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle genelde haftasonları yazabildiğim için dikkatimi çeken bir durum söz konusu. Bu pazarın muhtarı olarak bilinen ( O da bildiğim kadarıyla güvenilmez yazar ama kategorisi “ Beklemekten mosmor ol!” değil.) Ümit Culduz’dan aldığım istihbarata göre; haftasonları nöbetçi editör abi ve ablalarım varmış MB’de. Bu nöbetçi editörlerde öyle her güvenilmez yazarın yazılarını yayına alamıyorlarmış. Yani artık benim halimi siz düşünün! Pazar günleri yayına verdiğim her yazıyı pazartesiye kadar bekliyorum. Sonra yazı pazartesi gününün tarihiyle manşete çıkıyor. Manşetten düşünce “ diğer bloglar linkine bastığınızda 5-6 sayfada pazar günü beklemeye başladığım an itibariyle yayında görünüyor.

Olacak iş mi şimdi bu? Hem güvenilmez yazar olarak handikapımız var hemde durmadan manşetten şutlanıyoruz. Yani bu şartlar altında ortalama okunma sayısını 500 küsürlerde tutupta 1400 tane yorum alabilmiş olan Sn. Culduz’un karşısında şapka değil fanila bile çıkartılır ( sadece erkekler için geçerlidir fanila kısmı)

Uzun lafın kısası: Çok sevgili editörlerimiz, ne olur biz “ mimlenmiş, güvenilmez yazarlara “ entegre olabilmemiz için bir katalog çıkarın veya bir klavuz verin elimizde azıcık güvenilir olma şansımız olsun. Resmen beklemekten mosmor değil, lâcivert falan olduk. Yani aksi halde içimizden ciddi anlamda sinir hastaları türeyecek diye çekincelerim var.

Bu yazıya imza atarak MB’ları bu manevi işkenceye son vermeleri konusunda uyarmamız gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşlar! Kararlılığımızı belli edelim, aksi halde daha çok morarırız biz. ( Al işte yine tutamadım dilimi, yine kanıtladım güvenilmezliğimi. Şimdi bu son cümleyi yazıp kazan kaldırmaya kalkmasaydım olmazmıydı yani? ) Ben şimdiden reddedildi linkini yoklamaya başlıyorum.

Hadi bana eyvallah.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çevrendeki arkadaşlara güvenmiyorum Okan!" şeklinde bir açıklama gelsin ister misin MB editörlerinden. :) Ben de güvenilir yazar değilim ve blog politikalarını düşündüğümde hak ettiğimi de sanmıyorum. :) Hak edenlere de saygı duyuyorum o ayrı..

Faruk Sürener 
 31.01.2008 23:13
Cevap :
Merhaba sevgili arkadaşım Faruk. Uzun zamandır haberini alamıyorum. Hatta Delinin beşinci bölümünden sonra 6. gelmeyince biran meraklandım. Sonradan duydum ki MB'den ambargo gelmiş:)) Takma kafana tokadan başka bir şey sevgili güvenilmez yazardaş dostum benim. Sevgiler  01.02.2008 23:49
 

Sn .Okan Tınmaz kartdeşimin yazıların zevkle okurken kendisinden çok arkadaşlarına yer verdiğini görüyor ve paylaşımlarını kutlyordum kendimce.Asla bir kaygı taşımayan yazılarıyla samimi bir şekilde bizleri de katıyordu düşüncelerinin içine .Hatta çok esinlendiğim yazılarını yorum bile kabul etmeyip kandi sayfamda yazmamı önerecek kadar da paylaşımcı biri ve yardımsever.böyle iken sevgili editörlerimizin art niyeti de olduğunu sanmıyorum ben.Onların işi kolaymı .Bir kere hele ben gibilerin ipini çekmek çok zor.Her şeyi en ince ayrıntısına kadar yine bizim başımızın ağrımaması için belki o kadar zırvayı okuyup birazcıkın molaya ihtiyaçları vardır gibi geliyor.Ve onlara anlayışlı olmak gerek diyorum.Ne çıkar ha bir gün önce ha sonra.Güvenlik görevlisi mi olacaksın sanki M.B de varsın güvenen güvensin okuyan okusun .Bak bunu yazan Tosun değil...ama ben okuyorum kardeşim seni büyük bir zevkle ...Saygılar..

ütopik 
 29.01.2008 15:36
Cevap :
Valla bende birşey anlamadım sevgili Ütopik. Kalabalım birşekilde geldiler. Kış kış dedim ama gitmediler. Başladım yazmaya... Editör abi ve ablalrımızın işlerinin kolay olmadığı aşikâr. Ben sadece bekletilen yazıların başına gelen teknik kazalardan bahsettim. Güvenilirlik konusuna gelince, doğrusu güvenilmezlik biraz da işime geliyor ( Delidir ne yapsa yeridir ) zırhı var ya ondan işte. Sevgiler saygılar sevgili öğretmenim.  31.01.2008 11:16
 

Ayol canlı yayında aslanlar gibi konuşmuş, güvenme katsayısında tavan yapmış bir arkadaşımızsın. Sana güvenmezsek, ona güvenmezsek nasıl çıkar karanlıklar aydınlıklara? Banka mıyız biz kardeşim? Mevduat mı yatırıyorlar hanemize? Aksine biz, her biri evladımız gibi olan yazılarımızı güvenip de variyoruz yayına? Güvense karşılıklıklı de mi? Sevgiyle kal...

vakayinüvis 
 28.01.2008 22:58
Cevap :
Ben di mi? Ben konuştum di mi? Canlı yayında di mi? Ha ha ha hihi ho ho ho. Alışkanlık yaptı sevgili Gülname:) Canlı yayında konuşma taklitleri yapıyorum evde:) Valla doğru söylüyorsun hatta ben bundan sonra editörlerden bahsederken güvenilir editör diye bahsedeceyim. Ay buna bayıldım şu anda kendi esprisine gülen deliler gibi gülmeye başladım iyi mi? Güvenilir editör! kih kih kih kih... Sevgiler  29.01.2008 21:07
 

Boş ver... Sen sana güven, yeter... Gerisi ayrıntı... Senin yazılarını editörlerin değil MB yazarlarının önermesi, MB dostlarının sana güvenip sevmesi çok daha önemli. Sen ki MB'ye yazılarınla renk ve açılım kazandırdın. İyi ki varsın. Sevgi ve saygılarımla kardeşim.

murat ertaş 
 28.01.2008 22:22
Cevap :
Ya Murat ben senin bu yorumlarını niye bu kadar çok seviyorum bir türlü çözemedim. 1. O takımın taraftarısın ama yazılarını da yorumlarını da çok seviyorum. 2. Habire editörler tarafından öneriliyorsun birde önermedikleri yazıyı niye önermediler diye bozulacağım kadar güzel yazıyorsun ve ben orta yerimden çatır çatır çatlıyorum kıskançlıktan ama senin yazılarını ve yorumlarını çok seviyorum hatta çoğunu birkaç kez okuyorum. 3. Muhtemelen birde güvenilir yazarsın yani onlardansın ama bilader ben senin yazılarını ve yorumlarını çok seviyorum. Olmaz ki canım bu kadarda... :))) Bana bak şaka yaptım umarım ciddiye alıp adama bak amma da kıskançmış demezsin. Büyük bir keyif ve gururla takip ediyorum gidişatını. Yorumun ve herzamanki gibi verdiğin cesaret ve moral için çok teşekkür ederim sevgili dostum. Eksik olma. Sevgiler...  29.01.2008 20:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 1031
Toplam mesaj
: 141
Ort. okunma sayısı
: 1754
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

Almanya'da doğdum. Haylaz bir öğrenciydim. 16 yaşımdan beri ticaretle ilgileniyorum. Şu anda büyük b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster