Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
1613
 

Ben hakimim masum bey

Ben hakimim masum bey
 

Orta öğrenimim 1974 lü yıllardaydı. Henüz sakalı çıkmamış 16-17 yaşlarında çocuk denecek yaşlarda gençlerdik. Sağ sol olaylarının en şiddetli dönemi olsa gerek hiç bir gün olaysız geçmezdi.

Tarafsız kalmak olaylara seyirci kalmak zordu, bir olay olurken arkadaşının dayak yemesini içinize sindirmeniz mümkün değildi, mecburen onu kurtaracaksınız işte o zaman damgayı yediniz, hangi tarafta olduğunuz ortaya çıkar.

Bir akşam arkadaşların aralarında konuştuklarını duymuştum. Bu akşam şehire yakın bir köy önünde duvarlara sloganlar yazılacaktı. Duymamış gibi yaptım çünkü gruptan uzak kalmayı düşünüyordum. Bir gün mutlaka başım derde girecekti.
Akşam olup saatler 12.00-01.00 gibi geç saatlere vurduğunda bizim kafadarlar fırça ve kireçi alıp duvarlara sloganları yazmaya başlar. Tabii karşı düşünce görür de rahat verirmi polise ihbar eder.

Bizim kafafarlar nasıl olsa şehir dışındayız diye rahat rahat yazılarını yazmaya devam ederler, yanlarından geçen aracın polis aracını nerden bilebilirlerdi.

Bir anda yanlarında duran araçtan çıkanların polis olduğunu görünce, kaçıp kurtulmak gibi bir fırsatlarıda olmaz. Polis minübüsüne bindirilip önce merkeze getirilirler ifadeleri alınır.

Sabah olduğunda mahkemeye sevk edilirler. Bu üç dört kafadardan iki ya da üçü adli yönden tecrübeli olduklarından, korkularını pek belli etmezler bir tanesi ilk kez hakim karşısına çıkacaktır.

Davalar duruşmalar başlar. Tabi bizim kafadarlar aralarında derlerk i hepimizde hakime biz masumuz diyelim derler, hakim sıradan ifadelerini almaya başlar.Duruşma salonundan çıkana sorarlar ne dedin hakime ben masumum hakim bey. Sıra bizim acemiye geldiğinde sanki -10 derecenin altında kalmışçasına zangır zangır titremekte, dizleri birbirine çarpmaktadır.

Hakim sorar neden geldin oğlum, sen neden okulunda değilsin.? der azarlar.

Sanık durumundaki bizim ki demezmi "Ben hakimim masum bey" der, hakim gülsün mü ağlasın mı, kaşlarını çatar ve ""Çık ulan dışarı sen hakimsen ben suçlu muyum?" der bakar ki bu azarlama sonucunda gülmeye başlar polisi çağırttırır. Evladım bana bir daha çocuk yaştakileri getirmeyin der.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dersler boykot denirdi, iceride kalsan bir dert disari ciksan baska dert. Allah rahmet eglesin bir Murat abimiz vardi, eve gidiyor gibi yapip arka duvardan giri siniflariniza diye yolardi bizi. Heves ya " ya kalalim derdik" o zaman " hayir siz okuyun bilginizle bir seyler degistirin, ama mutlaka okuyun, once okul sonra siyaset daha akillica" derdi. Sonra vurdular onu sokak ortasinda :((( Gulumseten yanlarini anlatirken bu huzunlu ani geldi aklima kusurabakmayin olur mu? sevgiler.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 11.05.2008 17:59
Cevap :
teşekkür ederim, belki bilirsiniz o dönemde çok sevdiklerimizi kaybettik,düşününce o günlerden bugüne kalan sadece anılar, o günlerde kaybettiklerimiz bizim için mücadele ettiler başardılar, ama biz onlar kadar başarılı olamadık bu yüzden çok üzgünüm,nur gölünde yatsınlar büyüklerimiz,acı ama tatlı hatıralar bıraktılar hatırladıkça bazen hüzünleniyorum,bazende gülüyorum o günlere. Allahım bir daha o acı günleri yaşatmasın dileklerimle.saygılar sevgiler  12.05.2008 0:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 502
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster