Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '17

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
91
 

Ben Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu?... Herhani Bir Şeye Kızan Erkek, Hırsını Karısından mı Çıkarır?

Ben Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu?... Herhani Bir Şeye Kızan Erkek, Hırsını Karısından mı Çıkarır?
 

Olamaz ama, olmuş işte...


"KADINA ŞİDDET", CHP GENEL BAŞKANI  "KILIÇDAROĞLU AĞZINDAN MEŞRULAŞTIRILMIŞ MI OLUYOR?"

Ne demiş Kılıçdaroğlu?...

"İşsiz olan, eve para getiremeyen erkek hırsını karısından alır" demiş...

Seçmenleri arasında çok sayıda kadın bulunan, Kılıçdaroğlu, bu sözü söylerken, acaba onları düşünmüş müdür?... Ya diğer kadınları?

Ya kendi eşini? 

Bu konu, yaşam içinde o kadar çok alanlara yaydırılabilir ki...

Örneğin:

- Bir devlet kurumunda ya da özel bir işyerinde görevli bir erkek amirinden ya da patronundan fırça yediği zaman, hırsını karısından çıkarması doğru mu olacak?... Onun bu davranışı hakkı olduğu gerekçesiyle hoş mu görülecek?

Fazla uzatmaya gerek yok...

Bu konuda yüzlerce örnek verilebilir...

*

SONUÇ...

Bilmem kaçıncı kez seçim kaybeden Kılıçdaroğlu, 2019 seçimlerinde de kaybederse, büyük olasılıkla kızacak(genelde hep kızıyor) ve hırslanacak... Bakalım bu hırsını kimden çıkaracak?

Aklıma bile getirmek istemiyorum...

 

cdenizkent

ali açıköz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yapılan elbette doğru değil ama örnekleri var...

Kerim Korkut 
 29.11.2017 18:59
Cevap :
Merhaba Kerim Bey... Benim anlatmak istediğim, bloğumda da belirttiğim gibi, Kılıçdaroğlu'nun, konuyu, Türkiye'nin ekonomik durumuna gönderme yaparak kadınları kullanmasıdır... Tahmin ederim ki, CHP'li kadın seçmenler ve kadın milletvekilleri bundan alınmamışlardır... Belki de diyorlardır, "Erkeklerimiz, ülkenin ve ailenin ekonomik durumu bozuk diye hınçlarını bizden çıkarıyorlarsa, Türkiye'nin ekonomik durumu düzelinceye kadar biz dayak yemeye katlanırız"...Hiçbirinden ses çıkmadı da onun için böyle yadım... İşte, CHP kadını böyle fedakardır:)) Selamlar ve teşekkürler   30.11.2017 17:50
 

Demokrasilerde herkes hırslanabilir ve herkes hırsını kimden istiyorsa ondan çıkarabilir. Herkes elhamdülillah özgürse, aksırıncaya tıksırıncaya kadar istediği her naneyi yeme hak ve özgürlüğüne de sahiptir. Ben açıkçası sayın Kılıçdaroğlu'nun söyleminde en ufak bir demokratik çelişki görmüyorum. Yok ama siz bu benim KLASİK muhalefet içeren yorumumdan rahatsızlık duyuyorsanız, siz de istediğiniz gibi rahatsızlığınızı ifade edebilirsiniz. Önemli olan demokratik özgürlük bozulmasın. Di mi ama? Kendine iyi bak seni severim :)

Matilla 
 26.11.2017 9:51
 

Doğru bir davranış değil tabi ki ama bunu yapan çok erkek vardır.. Dışarıda kedi eve gelince aslan olur çoğu:)) Dışarıda biri höt dese korkar, evde karısını döver mesela;))Başkalarına olan hıncını, öfkesini, çocuğundan veya eşinden çıkarır çoğu..Kılıçdaroğlu bunu söylemek istemiştir bence. Selamlar..

Selda Çakmak 
 25.11.2017 17:02
Cevap :
Merhaba Selda Hanım...Burada, önemli olan, "erkeklerin kızdıklarında karılarını dövmesi" değil...Burada önemli olan, kadına yönelik bu "aşağılayıcı" tavrın nedenini bir başkasına(devlete, hükümete ve yöneticilere) yükleyerek,erkeklerin karılarını dövmelerine "hak verilmesidir"...Kılıçdaroğlu'nun bizzat kendisi diyor: "Kadına şiddetin hiçbir gerekçesi olamaz"...Ama, yine bizzat kendisi,erkeklerin karılarını dövmesi için "gerekçe" gösteriyor...Nerden bakarsanız bakın, Kılıçdaroğlu büyük bir yanlış; daha doğrusu, yüzleri aşan gaflarından birini yapmış... Teşekkürler ve Selamlar  25.11.2017 21:44
 

Deniz Bey,Kadın cinayetleri ve tacizinde 1.sıradayız.Siz buna takılmazken CHP liderine mi takıldınız?

mehmet binlik 
 25.11.2017 16:16
Cevap :
Merhaba Mehmet Bey...Ben Kılıçdaroğlu'na takmıyorum... O kendisi "oltaya takılıyor"; sonra da çırpınıp duruyor...Kılıçdaroğlu'nun kaçıncı gafı bu...Aklına geleni, söyledikleri ve yaptıkları kime fayda kime zarar vereceğini düşünmeden yapıyor ve söylüyor...Bizzat kendisi, "kadına şiddetin hiçbir gerekçesi olmaz" diyor ve arkasından da, karılarını dövmesi için, daha doğrusu kadına yönelik bu iğrenç eylem için erkeklere gerekçe gösteriyor. Benim tarafımdan tornistan edilmiş bir atasözü: "Akılsız başın cezasını, o başın taşıyıcısı çeker"...Bana, "objektif yazmıyorsunuz" diyorsunuz ama, esas objektif olmayan sizsiniz...Selamlar  25.11.2017 22:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 907
Toplam yorum
: 2394
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1315
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster