Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1322
 

Ben sana mecburum bilemezsin

Ben sana mecburum bilemezsin
 

Evet bugün sensiz geçen beşinci yılım beşinbininci mektubum....

Aslında yalan söyledim ben iyiyim derken. Ben sensizken hiç iyi olmadım ki.

Bugün 31 yaşıma giriyorum. Geriye dönüp baktığımda sadece elimde sevdamdan geriye kalan harap ve bitap düşmüş bir adam, hasretin kokusunu senin kokun diye içine soluyan bir ruhtan başka bir şey kalmamış.

Nasıl geçti bu yıllar diye sorma ben de bilmiyorum. Çünkü yaşamıyordum.

Sana aşkımı anlatmaya çalıştığım o günü hatırla. Heyecandan birbirine giren kelimelerimi ve doğru düzgün kuramadığım cümlelerimi. Ama sonunda itiraf ettiğim aşkımı.

Ben hiç unutmadım Canım.

Çiçekli elbiseni, uzun sarı saçlarını , okyanus gözlerini, kokunu ve sıcaklığını...

Ellerini tutarken bana cesaret veren duruşunu. Hiç unutmadım.

Ben seni kendime gizledim. Yerini senin bile bilemeyeceğin uzaklara taşıdım seni.

Sonra ben de kayboldum.

Bir hayaldi diyenler oldu, delilik diyenler bile oldu, buna intihar diyenlerde oldu ama ben seni sevmekten ve beklemekten hiç vazgeçmedim. Bir gün bile.

İlk bir kaç yıl daha kolaydı aslında bir umut hep vardı. Ama sonra daha zordu çünkü ne yana baksam her yerdeydin sen. Gittiğim her yol, uyuduğum her uyku, içtiğim her su, uyandığım her sabah seni benden uzaklaştırırken aslında seni daha da işledi içime. Bir nakış gibi...

Ben sabahlara seninle başlayıp gecelerimi seninle noktalarken yıllar geçiyordu.

Ve hala uyuyordum. Kalbim uyuyordu.

Kaç kadın girmeye çalıştı hayatıma ben bile unuttum. Kaç sevda geldi kapıma ben senin hasretinin ateşinle ısınırken. Ve hepsi geri döndü ben kendimi senin kuytularında ararken.

Ben sana sakladım aslında. Sığınağım oldun. Ve ben orayı hiç terketmek istemedim.

Kendimi alıştırmıştım. Bir yolunu bulmuştum işte. Yıllar geçiyor yaşadığım yer dahil herşey değişiyor ama içimdeki sen bir türlü değişmiyordun.

Bin sekiz yüz küsur gün sonra oraya tekrardan gittim. Kaç kez geçtim oradan kaç kez sabahladım o bankın üstünde ağlayarak , kaç kez izledim o manzarayı ve kaç kez öldüm ve dirildim ben artık hatırlamıyorum.

Ve bunca yıldan sonra seni tekrardan görmek...

Hastanemde,

Hem de nöbetçi olduğum gece

O halini hiç unutmaycağım... gözlerinden akan yaşları nasılda silmek istedim. o güzel yüzünü avuçlarınım içine alıp binlerce kere öpüp hasretimi dindirmek istedim, sana sarılmayı ağlama ben burdayım, korkma demeyi.

Öyle çok istedim ki...

Ama yapamadım yanında eşin duruken gelemezdim sevgilim. Ama merak etme parmaklarımın ucunda sevdanın ateşiyle iyileştireceğim onu. Oğlun iyi olacak o da annesi gibi dayanıklıymış. Gözleri sen, senin gibi bakıyor o da , yıllar önce masterini yapmak için Amerikaya kendinden emin bir şekilde giden o kadın gibi güçlü bakıyor.

Merak etme o iyi olacak

Ama,

Ya ben...

Oysa söylecek öyle çok şey vardı ki ama hepsi boğazıma düğümlendi. Yıllar sana uğramamış gibi. Anne olmak çok yakışmış sana. Ben mi? Ben iyiyim. Beni bırakıp gittiğinden beri iyiyim. Biliyorum benim seni gördüğüm gözle bakamadın bana. Arkadaştık doğru ama ben onu bile beceremedim.

Beni aramamanı anlıyorum, yıllar... ah yıllar...

Bugün bu banktaki son mektubum sana. Tabii bu da diğerleri gibi sana gönderilmeden o küçük sandıkta bekliyecek. Hatırladın mı o sandığı hani üniversite son sınıfta hediye etmiştin doğum günümde işte o.

Ah sevgilim!

Attilla İlhan’ın dediği gibi...

“ben sana mecburum bilemezsin
adını mıh gibi aklımda tutuyorum
büyüdükçe büyüyor gözlerin
ben sana mecburum bilemezsin
içimi seninle ısıtıyorum.”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

selam..abla demeliyim galiba..hem büyüksünüz hem de aşk konusunda o kadar çok yazı yazmışsınız ki..aşk konusunda ablamsın aslında.. ama neden bu kadar gidiyorsun üstüne..anlaşılan kaybettiğin çok büyük...ben ise bulamamışım bile daha ...hangisi daha iyi bilmiyorum aslında...neyse aşk konusunda benim de bir yazım var notunu bekliyorum açıkçası...benimki genel anlamda oldu yaşanmamışlar yani...hadi kolay gelsin..by by

TUNA 
 10.07.2006 20:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3232
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster