Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
908
 

Ben şeytan

Ben şeytan
 

Ben Şeytan, sizin efendiniz; Korkulu rüyanız, tanrınız. Sizler hayvanları beslersiniz eti ve sütü için; ben de sizleri. Köleleştirdiğim ruhlarınızla benim en güzel enerji kaynağımsınız.

Karanlıktan korkarsınız; bilinmezin karanlığından. Sığınırsınız hemen inanç sistemlerinizin koruyucu duvarlarına. Uyutmak o kadar kolay ki sizi. . .

Hiç soru sormazsınız; doğmadan önceyi, öldükten sonrayı, neden, nereden, nereyeyi. Güdülerinizin peşi sıra güle oynaya koşarken. Çok seversiniz yalanı, kendinizi kandırmayı.

Bayılırım sizleri pohpohlamaya, nasıl da şişersiniz hemen. . . Damla kadar bilginizle Tanrı'ya meydan okursunuz birden. farkında değilsinizdir ama ruhlarınızın tüm çıkış kanallarını nasıl tuttuğumun çağlar ötesi teknolojimle. Siz silinmiş bomboş bir hafızayla doğarken. . .

Seversiniz kutsamayı yaptıklarınızı, inandıklarınızı. Taparsınız ritüellere beyninizi uyuşturmaya. . . Kalbinizi şehvetle uyuşturmak kadar kolay gelir size bu. . .

Anlamıyorsunuz hala değil mi? Sonsuzluk kaynaklı ruhlarınız zaaflarınızla köleleşince benim ruhuma geçitlik eden birer portal haline gelir. Her şey benim denetimim altına girer. Hem sizin dünyanızda hem başka dünyalarda.

Ben Şeytan, evrenin efendisi; sizler hayvanları beslersiniz, ben de sizleri. . .

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tanrıda bizde şeytanda melekte...İş ki tüm buları görmek, dengelemek ve tabi ki yönetmek Sevgi ve ışıkla Ayna

Ayna 
 04.02.2007 21:34
Cevap :
Yaşam bir arayış sizin de belirttiğiniz gibi son nefese kadar sürecek. Aradığımız hazine ise aslında hep içimizde saklı, değil mi? Katkınız için çok teşekkür ederim, sevgilerimle...  04.02.2007 22:42
 

Sevgili Yılmaz, Belki de içimizdeki şeytanı biz besliyoruzdur. Ben insanın hem kendi cenneti hem de kendi cehennemi olduğuna inanırım. Ayrıca hem kendi şeytanı hem kendi meleği olduğuna da...Hangisini beslersek içimizde büyüyen o olur. Ne dersin? Sevgiler...

Fulya 
 02.02.2007 10:16
Cevap :
Tolstoy'un "İçimizdeki Şeytan" isimli bir öykü kitabı vardır, ben çok severim, muhtmelen sen de okumuşsundur. Aslında her şey, bizim kendi zihin ve yüreğimizde iyi ve kötüyü nasıl tanımladığımızla ilgili. Cennet veya cehennem, insan yüreğinin seçiminin meyvesinden ibaret değil midir zaten? Teşekkürler, sevgilerimle Fulya...  02.02.2007 10:34
 

Zaaflar, alışkanlıklar ve gücü dışarıdaki birşeylere teslim etmek...ve insanlığın en eski kandırmacası; sorumluluğu şeytana yüklemek...Öteden beridir Tanrı-Şeytan ikiliğinin enerjimizi tüketen birşey olduğunu düşünürüm ve tüm çatışmaların yalnızca kendi benliğimizde bizim tarafımızdan varedildiğine...Ruhuna sağlık, çok güzel bir yazı olmuş...ışıkla kal.

Mutlu Taflan 
 01.02.2007 22:07
Cevap :
Şeytan kavramı çok ilgimi çeken bir konu. Çünkü onu tanıdıkça ve tanımladıkça keşfettiğimiz şey yine kendimiz ve kendi zaaflarımız. Değerli katkınız için teşekkürler Mutlu :)  02.02.2007 2:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 89
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 1900
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Yazar 1975 Ankara doğumludur. Monterey Postgraduate School / California'da bilgisayar bilimi dalı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster