Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '16

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
181
 

Ben şimdi, Ödüllendirildim mi? Yoksa cezalandırıldım mı?

Ben şimdi, Ödüllendirildim mi? Yoksa cezalandırıldım mı?
 

Milliyet Blog'da ilk yazım 14 Ocak 2013 tarihinde yayınladı. Bu tarih benim Milliyet Blogda yazarlık hayatımın başlangıcı. Tv Programları ve dizi yazılarında yoğunmaştım. Çok kısa zamanda okunurluğum arttı. Haftanın çok okunanlarında yer almaya başladım. Takip edenler bilir aylarca ilk sırada ve hep ilk onda yer aldım.

Geçen hafta Başak Temizer Hanımdan bir mail aldım. Kabul edersem bundan böyle Milliyet Com.tr Televizyon sayfasında köşe yazarı olmayı teklif etti. Kabul ettim. "Tv'de izlediklerim" adını verdiğim köşe açıldı. Yazılarımdan Tv Proğramları ile ilgili olanları orada da yayınlanmaya başladı. Cumartesiden bu tarafa 4 blog yazısı o sayfada da yer aldı. (Benimle beraber Milliyet Blog yazarı arkadaşlardan Anibal Güleroğlu da Milliyet Com'da yer almış.)

Abdurrahman Balcılar

TV'de izlediklerim

Tüm Yazıları
 
Milliyet Yazarı

 

Milliyet Blog'da yazılarımızı amatörce yazıyoruz, hiç bir ücret almıyoruz. Başak Hanıma sordum bana Milliyet Com.tr'de yayınlanan yazılarım için bir ücret ödenecek mi? Hayır dedi. Eh, nasıl olsa Milliyet Blog da almıyoruz. Bu işi manen tatmin için amatörce yapıyoruz. Milliyet Blogda Haftanın Çok okunalarında gözükmek, yazdığım her yazının ilk onada ve ilk sırada olması işin doğrusu bana gurur veriyordu. Dün ilk onda 5 yazım vardı ama gözükmüyordu. Çok okunanlarda da 27 bin ile ilk sıradaydım. Bu Milliyet Com.tr.den değil, sadece Milliyet Blog da okunan yazılardandı.

Başak Hanıma mail ettım. Durumun izahını istedim.

Başak Hanımdan bu sabah bir mail aldım. Bana durumu izah etmiş.

 
Sizce ben şimdi ödüllendirildim mi? Yoksa cezalandırıldım mı? Benim yazılarım için sayfama girmek lazım. Ana sayfada ve çok okunanlarda yokum! Hatta yeni yayına verilen yazıda yenilerde çıkmıyor.
 
Takdiri siz okuyucularıma ve yazar arkadaşlarıma suruyorum.
 
Ve ben kararımı verdim, tekrar Milliyet Bloga döndüm. Milliyet.com.tr'de yokum. Olay çözülebilir miydi? Pek ala çözülürdü. Milliyet Blog ile Milliyet.com.tr karıştılırmaz, okunurlukları birleştirilmezdi. O zaman her iki kuruluşta yazılarım çıkardı. Olay bu kadar basit.
 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

su dunyanin haline bakiniz kiytirik bir bas bloggere ode 100 dolari koskocaman yazar'a odeme. Gelde Zaloglu Rustem olma !!!

Newyorker 
 01.06.2016 22:09
 

Eşim de com.tr yazarı ve o da MB'de az okunuyor görünüyorken com.tr tarafında binlerce kez okunuyor. Bence kafanıza takmayın. Bunca yıldır size alışmış okurlarınız sizi takip edecektir. com.tr yazarlığı sizi çok daha fazla okura ulaştıran bir terfidir ve reddetmemelisiniz. Tebrikler, başarılar.

Ata Kemal Şahin 
 01.06.2016 19:42
Cevap :
Sayın Ata Kemal Bey, Yorumunuz beni yüreklendirdi. Şu anda 4 gündür, com.tr'de okunurluğum 4 blogda toplamda Milliyet Blogun % 15'i. Kendimi alışık olduğum günün ve haftanın çok okunanlarında görmeyince, 4 gündür yadırgıyorum. Kardeş kuruluş da olsalar,2 ayrı kurum, bence karıştırmamak lazım. Neticede her iki yerde bizim icin amatör birer hobi yeri. Milliyet com.tr ücret verse amenna. Benim bir de balcilar-blog.com sitem var. Orada da yazıyorum. Google Adsense reklam tılamalarından 3-5 kuruş gönderiyor hiç olmazsa. İlginize çok teşekkürler Kemal Bey. Bir süre bekleyip görecek, ona göre karar vereceğim. Saygı ve selamlar. Abdurrahman Balcılar  01.06.2016 20:13
 

Tercih sizin. Bu statüyü istemiyorum derseniz sanırım eski yerinize dönersiniz. başak hanımın dediğinde doğruluk payı var. Blog'da haftada 27 bin kez okunmuyordunuz. Demek blogda görünmeseniz de okuyucunuz artmış. Ancak size hiç ücret ödenmemesini doğru bulmuyorum. Milliyet.com.tr sayfasındaki reklamlardan para kazanıyor çünkü. Sembolik de olsa bir şey olmalı idi. Saygılar.

Mehmet Sinan Gür 
 01.06.2016 15:26
Cevap :
Mehmet Bey, Cevabınız ve de yorumunuz için çok teşekkürler. Şu anda Milliyet com.tr de okunurluk 4 blogda 390 kişi. Ama çözüm bulunmalı. Milliyet com.tr. okunurlukları bloga ilave edilmemeli, ayrılmalı. İkisi de ayrı ayrı mütala edilmeli. Benim şahsi blog sayfam da da okunurlukların ayrı olduğu gibi. Düşünüp bir karar vereceğim. Saygı ve selamlar. Abdurrahman Balcılar  01.06.2016 17:00
 

Tebrik ederim Abdurrahman bey, ceza olur mu, önemli bir terfi bu,başarılar diliyorum.

İsmail Kavasoğlu 
 01.06.2016 15:12
Cevap :
İsmail Bey, Ben de anlamadım, terfi mi, tenzil mi? Milliyet Blog ön sayfasında haftanın çok okunanlarında hep ilk 3 de olamayı çok alıştık galiba. Bu güne kadar oradaki yerimi Millyet com.tr den gelmedi. Bir karar vereceğim. Çok teşekkürler. Selam ve saygılar Abdurrahman Balcılar  01.06.2016 17:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2021
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster