Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1652
 

Ben ülkemi seviyorum diyen herkese

Ben ülkemi seviyorum diyen herkese
 

CUMHURİYET MİTİNGİ


Ey şanlı, ey güzellik uykusundan uyanamayan, geçmişini unutan, Filistin'in yolundan giden, birleşemeyen, her gün şehitler veren ve onlara kelle diyen milletim. Artık bir şey demek istemiyorum artık harekete geçmek istiyorum. Okullardan cemaatleri silmek din eğitimini sadece devletten görmek, teröristlerin emelini silmek, şanlı askerime geçirilen çuvalı ve en önemlisi incirlik üssünde kendi vatanımda tartaklanan binbaşımın ve eşinin öcünü almak istiyorum. Zaten bundan sonra da yazı yazacağımı sanmıyorum. Çünkü yazı yazmak istediğim etkiyi yapmadı bir kıvılcımla uyanır dediğim milletim uyanmadı. Artık da uyanacağını sanmıyorum, vatanını sevenlerle birlik vakti geldi uyanmış olan birkaç kemalist, vatansever milletimin kurtarıcılarıyla birlik olacağım ve kanımın son damlasına kadar ülkemi koruyacağım. Belki milletim görür de ecdadına yaptığı ayıbı fark eder ve yanımıza katılır ülkesini kurtarmak için.

Şaşıyorum milletimin artık Türk'üm demeye utanmasına, başbakanının oğlunun bilinmeyen bir hastalık raporu alarak askere gitmemesine izin vermesine, emperyalistlerin istediğini yapmasına nasıl izin veriyorsun milletim anlamadım anlamayacağımda görüldüğü kadarıyla. Son yazımda milletimi eleştirmek istemezdim ama artık bunu yapmam gerekiyor. Bu arada ilkokulda, ortaokulda sabahları ant içen her cuma istiklal marşını okuyan millet nerede çok merak ediyorum. Gençliğe hitabeyi adı gibi ezbere bilen, Atatürk'e gönülden bağlı olan, askerine mehmetçik gibi anlamlı bir ad koyan ve onu bağrına basan millet nerede gerçekten çok merak ettim. Benim şanlı milletim ülkesi işgal altındayken, yedi düvel karşısındayken örgütlenmiş ve bizi bu günlere getirmiş. Acaba şimdi karşısında yedi düvel yokken sadece seçtikleri kişiler varken birleşmekten niçin bu kadar korkuyorlar daha anlayamadım. O kadar çok anlamadığım konu var ki acaba bende mi bir sorun var diye düşünmeye başladım. Birşeyler yapma vakti gelmiştir diyen herkeze canı gönülden destek oluyorum ve onlarla bu yolda ilerlemekten büyük bir şeref duyacağım. Ülkesini düşünen, seven ve gidişatın kötü olduğunu düşünen herkeze birleşme davetinde bulunuyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hasbel kader bir emekçi olarak Avrupasından çin settine kadar azda olsa gezme imkanım oldu,fakat doğal olarak ülkemden güzeline rastlamadım. Avrupadan ülkeme baktığım da ise ülkemi her konuda avrupanın yüzlerce yıl gerisinde olduğunu gördüm. Arap ülkelerinden ve Orta Asya ülkelerinden baktığımda ise'de ülkemi oralardan yüzlerce yıl irelide olduğunu gördüm. Avrupadan yüzlerce yıl her konuda geri kalmışlığımızı ise Matbayı üçyüz yıl ülkemize sokulmayışının sebep olduğunu gördüm. Arap ülkelerimden ülkemize baktığımda ise Atatürk'ün Yüce Tanrı tarafından Türk milletine bahşı olduğunu gördüm. Rusya Kafkasya ve orta Asyadan ülkeme baktığımda ise ne ad altında olursa olsun diktatörlüklerin insanları insanlığından çıkarıp;Korkaklaştırıldığını,ürkekleştirdiğini hırsızlaştırdığını ve yalakalaştırdığını gördüm. Herşeye rağmen her gittiğim ülken doğru ülkemin doğasını cennet saydım ve gördüm.

Rahmi OKUTUR 
 24.08.2008 12:08
 

Burak bey, YÜREĞİNE, DİLİNE vede KALEMİNE SAĞLIK.. Yazdıklarınız ne kadar karamsarsa,bunları SİZİN YAZMIŞ olmanız o kadar İYİMSER. Düşüncelerinize ve tesbitlerinize katılmamak mümkün değil.

sezar pan 
 24.08.2008 1:15
 

3.Boğazköprüsü nereye kurulacağı açıklanmamasına rağmen,otoban yapımları sürmektedir.Ayrıca;Gaziosmanpaşa köyleri olan Arnavutköy,Bolluca,Boğazköy gibi köylere iski suyu,doğalgaz vede 3+3 şeritli otoban yapıldı vede yapılmakta.Tabiiki köylerimize böyle hizmet gelmesinden sevinçliyim,amma;gazetecilerimiz bir araştırsın bakalım bu hizmet Sn.Erdoğanın açıkladığı Bolluca köyünde 300 metrekare arazisi olduğu için mi?yoksa köylere hizmet için mi?.Ayrıca Bolluca köyünde satılık arazi kalmış mı?Gazetecilerimiz bunu bir araştırsın.Bu olay dedikodumu,gerçekmi,yoksa silivri olayımı açığa çıksın.

Muzaffer Ünlü 
 20.08.2008 22:28
Cevap :
sorduklarınızı en yakın zamanda öğrenmeye çalışacağım ve en doğru bilgiye varınca size haber veririm saygılarımla,  21.08.2008 19:51
 

Sizi nasıl anlıyorum bir bilseniz... Ama lütfen vazgeçmeyin yazmaktan .. vazgeçmeyin ki bilsinler bizlerin var olduğunu ve olacağımızı .... Gün gelecek her şey değişicek tarih bize bunu kanıtlamadı mı yüzlerce defa .. çaresiz kaldığımız tam o anlarda her şeyin değişebildiğini ???

ENGIN D 
 20.08.2008 18:55
Cevap :
Sizin gibi beni anlayan insanların olduğunu görmek kadar sevindirici bir şey yok benim için ve ben cumhuriyet mitinglerinde de sizin dediğiniz gibi herşeyin düzeleceğini oradaki saygıdeğer vatanseverlerle yüreğimden haykırmıştım ama artık buna inancım kalmadı,herşeyin tek çözüm yolu kaldı o da konuşmak değil harekete geçmek bu yüzden bende bu yolda devam edeceğim ve Atatürk'ün emanetini bu şekilde koruyacağım Desteğiniz ve yorumunuz için teşekkür ediyorum  20.08.2008 20:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 722
Kayıt tarihi
: 01.07.08
 
 

Afyon kacatepe üniversitesi öğrencisi. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster