Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bulut AbLa'nın Kaleminden :)

http://blog.milliyet.com.tr/handanca

16 Eylül '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
327
 

Ben vazgeçilmezim!

Ben vazgeçilmezim!
 

Ben Vazgeçilmezim, sen sadece vazgeçtiğim olabilirsin!


Seninle konuştum bugün. İçimde kendi kendini öldüren hücreler tepe taklak olmadı. Canım yandı mı? Evet. Ama eskisi kadar dokunmadı gözyaşı. 

Seninle konuştum bugün. Sebepsizce güldüm geriye bakarak, bir varmışsın bir yok. Bir gelmişsin bir gitmiş. Geldiğinde hep son demişsin gittiğinde hep ben son kez aldandım diye tembihlemişim kendimi. Ama nafile. Öylesi telaşlanırdım ki seni her gördüğümde. Ellerim terler ama öyle herkes gibi değil. Yüreğim çarpar ama kimseninki gibi değil. Kulaklarımda soğuk bir bahar rüzgârıyla senin sesin uğuldar.

Ve sen adımı söylersin. Masalsı bir şarkı gibi dinler kulaklarım. Ha şimdi geldi şimdi gelecek. Şimdi bana dönüp “sana geldim” diyecek, beklerim.

Yarınlar olur, sen gelirsin ama gitmen gelmenden daha çabuk gerçekleşir. Ben ise hayal âleminde kurduğum o düzene alışırım. Bir sen varsındır artık bir de yüreğim.

Yüreğim durursa yaşayamam, sen olmazsam yüreğim durur! Hayat durur. Bütün düşüncelerimin yegânesi budur. Ama şimdi utanarak baktığım yüzüne gülüp geçiyorum, yüreğimin feryat ederce attığı sesini duyunca susuyorum.

Çünkü ne var biliyor musun, sen tek değilsin. Sen ulaşılmaz, erişilmez ya da vazgeçilmez olamazsın. Belki başka biri için öylesin ama benim için değil. Vazgeçilmez olan ben olmalıyım böyle kararlı böylesi dik kafalı tutabiliyorsam sevdiğimi. Hiç düşünmeden başımı derde sokabiliyorsam onun için. Gözlerim kapalı yapacağı en kötü sürprizlere bile hazırsam. Hakkında duyduklarım gördüklerimin önüne geçemiyorsa ve aşkımı kirletmiyorsa, ben vazgeçilmesi zor bir aşığım!

Sana gelince artık vazgeçebiliyorum. Başka biri için çarpabilirse yüreğin eğer ondan daha kuvvetli bir ateş körüklerse aklını bil ki geride kalan sadece geçici bir baş dönmesidir. Ama ben vurgunsam senden sonrasına ve her an her gece yeniden aynı acıları çekeceğimi bilerek sevebiliyorsam onu bu sadece baş dönmesi olamaz değil mi?

Adam akıllı baş ağrısıdır bu. Kuvvetli, haşin, tek düze. Mutlaka doktor lazım gelir bu derde. Benim doktorum yüreğimdedir. Kendi ilacım yine kendi canımdadır bunu bilesin. Ben seninle konuştum bugün, ama heyecanlanmadım, utanmadım çokta arsızdım. Elimde değil yine âşık oldum hem de ne zaman gelecek diye düşündüğüm birine değil, ben senden başkasına vuruldum!

Senden öncesinde kalmadım ya ötesi hiç derdim değil…

"KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR, KİMSE İÇİN KENDİNİZDEN VAZGEÇMEYİN!!"

İçimden geldiğince.

Sevgiler,

Handanca...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 466
Kayıt tarihi
: 11.07.11
 
 

Bankacılık mezunu olmama rağmen müzik ve edebiyattan asla kopamayan, monoton bir dünyanın kapılarını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster