Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '10

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
949
 

Ben ve hayallerimin şehri İstanbul

Ben ve hayallerimin şehri İstanbul
 

Aslen İstanbullu olmama rağmen doğma büyüme Ankaralı olduğum için İstanbul’a sadece fırsat buldukça tatillerde gittim. Belki memleketim olduğu için belki de balık burcu olduğum için İstanbul beni daima büyülemiştir. Hani derler ya “Ortadoğu’nun başkenti” haksız da sayılmazlar. Çok güzel hatta muhteşem bir şehir İstanbul… Şimdi İstanbulların bana hak verdiğini, diğer illerde yaşayanların ise burun kıvırdığını hissediyorum.

Diğer bir ilde de olsanız eğer İstanbul’a gelip o muhteşem şehri görüp, havasını koklayıp, suyunu içtinizse sizin için de İstanbul’un yeri bir başkadır. Ama daha o muhteşem şehri görmediyseniz bu anlattıklarım size bir şey ifade etmeyecektir.

Daha İstanbul’un girişinde başka bir dünyaya ayak attığınızı hissedersiniz ve sizi kendine çekmeye başlar. Zaten belli bir zaman sonra da artık onun egemenliği altına girmişsinizdir.

23 Nisanda bir kaçamak yapıp çocukların tatillerini birleştirip o muhteşem şehre gideceğim. Gideceğim gitmesine de nasıl döneceğim bilmiyorum. Ben Ankara’da yaşıyorum güzel düzenli bir şehir ama dediğim gibi İstanbul ayrı bir dünya, Orada yaşamak bence bir ayrıcalık…

Bazıları “İstanbul sadece gezilecek şehir, yaşanacak şehir değil” der. Ama ben buna katılmıyorum, Bence; kesinlikle yaşanacak bir şehir. Düşünün akşam canınız bir yere gitmek istedi. Ben kendimden örnek vereyim Ankara’da gidecek bir yer bulamam. Ama İstanbul öyle mi? Hiçbir şey yapamazsan bir sahile inersin. Yosun kokusunu içine çekersin ve her şeyi unutursun.

Aslında bu şehir hakkında olumsuz konuşanlarda biraz da kıskançlık var galiba bu şehirde yaşayamayacaklarını bildikleri için kötülemeye kalkarlar hani derler ya “kedi uzanamadığı ciğere mundar” dermiş işte öyle bir şey. Ama bence “yiğidi öldür hakkını ver” diye bir atasözü de var onu düşünseler daha iyi olur.

Sonuçta birileri beğense de beğenmese de bu şehir muhteşem bir şehir. Orada yaşamak herkese kısmet olmaz.

Ne mutlu İstanbul’da yaşayana…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 688
Kayıt tarihi
: 27.02.10
 
 

Gülhane Askeri Tıp Akademisinden Bilgisayar Operatörü olarak çalışıp emekli oldum. Evli ve 2 çocu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster