Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
1150
 

Ben ve olmayan sen...

Ben ve olmayan sen...
 

Gerçek bile değilsin ama gene de cesaret edip gerçek olabileceğini düşünemediğim. Yüzün yok hayalimde. Kim olduğun da hiç ama hiç önemli değil. Çünkü gerçeğe yaklaştığın an, vazgeçiyorum senden hayalim, bedensiz hayalim bile olsan.

Sadece kalbin var. Sadece yumuşacık sesin var bende. Ve sadece beni sevdiğini düşündüğüm sen. Beni sevmeni düşünmek bile çoğaltıyor beni. Bir ben daha oluyorum. Büyüyor kalbim. Seni sevmek ise, kalbin hiseetmek ve yalnızlığımı paylaşmak, beni derin dehlizlerden çekmek...

Konuşuyorum olmayan senle.

Konuşurken hayalimde gene senle, bir noktaya geliyorum ki yalanların başlıyor. O an gerçek oluveriyorsun bende.
Sorgulamaya başlıyorum kendimi, seni ve sevgi denen bulmacayı. Diyorum ki: "Madem seviyor, seviyorum o zaman herhangibir yalan neden?"

Neden o an bakamıyorum gözlerine? Neden bakmak istemiyorum gözlerine?

İncitecek mi yalan sevgin beni? Bakmaktan ve gözlerinde görmekten korktuğum şey sevginin yalanı mı?

........

Beynim gene oyun yapıyor bana:)

Birden konu değiştirip, gündüzden yarım kalan işime takılıyor. Başlıyor şunu şöyle yapayım, şöyle yazayım, bu daha uygun olur, şu daha iyi anlattı sorunu, vs. vs.

Derken birden konuyu değiştirdiğimi fark ederek kendi kkendime gülümsüyorum. Belki bir oyun belki bir savunma mekanızması geliştirdi kendiliğinden beynim.

Bu eylül ayında, olmayan hayalimin yüzünün beni incitmesini istemiyor. Belki neden hayalim gerçek değilsin diyor? Belki Alpay'ın şarkısındaki gibi neden Eylül'de olsun gelmiyorsun diye isyan etmemi engelliyor.

Bir gazete haberinde, eylül ayının depresyona girme ayı olduğunu ve Eylül'de kadınlarda erkeklere oranla daha fazla depresyon görüldüğünü yazıyordu.

Tam damardan bir haber...:)

Belki güleceksiniz çoğunuz:) Hoş ben de gülüyorum çoğu zaman bu depresif hallerime. Dünyada hiçbir sorun kalmadı sen hayalinle olmayan ve neden gerçekleşmiyorsun diye düşündüğün hayalinle uğraş. Sonra da depresif takıl...:)

Dünyanın tüm ya da birkaç sorununu ben çözemem ki...

Çözebilsem de çözdürmezler ki...

Bir dünya karmaşa ile uğraşabilecek gücüm yok ki...

Mesela kadınlar neden siyasetle ilgilenmezler?

Neden ilgilensinler?

Kadınlar kendi varlıklarından kaynaklanan o kadar çok sorunla baş edememişken, o kadar çok sorunla varlıklarını sürdürmeye çalışıyorken bir de kendi kendilerini kadın topluluğu olarak yiyecek bir ortamın içine mi girsinler?

Hem kadınlar bence zaten çok ama çok iyi birer siyasetçidirler. Neden mi?

Koca bir evin düzeninin sağlanması kolay iş midir? Çocuklar idare et. Kocayı idare et. Akraba takım tayfayı idare et. Aman tatsızlık çıkmasın diye ortamı sürekli yumuşatmaya, çocukların hata ve kusurlarını örtbas etmeye çalış.... Bunlar her siyasinin altından kalkabileceği işler değillerdir bence:) Çoğu evde yaşananlar bunlar ne yazık ki. Hatta bazı evlerde evin babasının evde yaşayanlar hakkında tam ve doğru düzgün ne yaptıkları ile ilgili pek de bilgisi yoktur. Ayakta uyutulur gibiler. Ya da gibisi fazla, alan-satan memnuniyeti var ortada...

Peki bunu başaran ve kadınlığı ile övünen siyasetçilere kocaman bir alkış gerekmez mi? Bu yaptıklarının gerçek siyasilerden farkı nedir?

Hatta kocasını evde tutamamak veya evde tutmak da kadınların becrisi sayılmıyor mu?. Bakınız işte ne kadar siyasi bir sorumluluk... Partisine oy almış veya alamamış bir genel başkanın sorumluluğundan ne farkı var?

Hani aklıma, evdeki siyasetin toplumsal siyasete ayna olduğu da gelmiyor değil...

Alışmışız uyutarak uyutulmaya...

....

Neden kadınlar ekonomi, sosyoloji vb. ile ilgilenmezler?

Neden ilgilenmezlermiş gibi görünürler? Oysa gene ve her halukarda evin eknomisi girdi ve çıktıları kadının sorumluluğundadır. Maddi olarak güçlü bir aile veya güçsüz bir aile olsa bile pek fark eden bir şey yok ...

....

Beynim....

Gene kalkanları çekti. Hiçbirşeyi düşünmek istemiyor... Hayalim, seni bile...

Ersin Kabaoglu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçek... HAyal... Yalan... Sevgi... GErçeğin aktardığı yalanlar net... Hayal ler hayal yalan Sevgi yalanları Hiç biri olmuyor Hiç bir şey düşünmeden kırıp dökerek yaşamak mı? HErşeyi düşünüp kafayı kırmak mı? CEsaret! Seçmek gerek.......mi?

Ahmet KARAKAYAN 
 01.12.2008 10:39
 

Yazamak için biriktirmek lazım. Birikince istemesende dökülür kelimeler klavyeye, deftere, dosya kağıtlarına. Bende özendim sana. Bir müddet mola verceğim bu yoğunlukta. Tembel olacağım ben tembel.

Ahmet KARAKAYAN 
 10.10.2008 10:14
Cevap :
:) Haklısınız yazmak için biriktirmek lazım duyguları...Düşünceleri...:) Ama, değişim iyiden, güzelden yana olursa olmalı bence. Bana bakıp tembel olacağım diye tutturmanız neden ki?:)))) Siz tembel olmayın. Yazın ki biz de okuyalım. Yorum yazalım değil mi?:) Hem bu bolg köşesinin en tembeli benim galiba. Kimseye kaptırmam yerimi ona göre.:))) Kendinize iyi bakın. sevgilerle.  10.10.2008 23:00
 

En yeni yazınız 20.09 olmazki Tembel derler karışmam bak:)

Ahmet KARAKAYAN 
 09.10.2008 13:50
Cevap :
Arada tembel olup mırıldanmak da güzel...:)) Hem zaten yazmak konusunda çok da çalışkan sayılmam ki... Bak ben kabul ediyorum eksiğimi... Veeeeeee değişememmmmm:)))))) Kendine iyi bak. Sevgilerle...  09.10.2008 16:39
 

İnsan olsak biz. İnsan... Kadın erkek demeden insan olsak. Ne kadar kolaylaşırdı hayat değil mi? O zaman olmazdı evlilik sözleşmeleri mahkemeler falan. Çıkarcı olduk, yalancı, alıp tüketip gitmek istedik. Öyle geçerken uğradım. Kapı açıktı bu yazıyı buldum. Tebrikler. Kendinize iyi bakın.

Ahmet KARAKAYAN 
 05.10.2008 11:06
Cevap :
Ne iyi ettiniz açık kapıdan girdiniz ve ses verdiniz:) Çok teşekkürler. Aslında bir sabah kahvesi de olsa ne güzel olurdu değil mi?:) İnsan olanlarımız da var eminim içimizde ama tesadüfler karşılaştırmıyor galiba:) İyi ve insan olanlarla karşılaşsak bile önceki vurgunlarımız bizi itekliyor ötelere... Bence İzmir'i bırakıp gitmeyin. İzmir'den güzel bir başka şehir yok:) (Bunu hakkınızda yazdığınız bölümde buldum...) Siz de kendinize iyi bakın ve sevgiyle kalın...  05.10.2008 15:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 775
Kayıt tarihi
: 23.08.07
 
 

Üniversiteyi bitirdiğimden ve işe başladığımdan bu zamanabir hayli yıl geçmiş:). Bir de baktım ki em..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster