Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
54
 

Ben ve Sevgi

Köyde adının Arap olduğunu söylediler. Komşum Saim'in köpeği. Rengi siyah değil, niye Arap koymuşlar adını diye düşündüm. Eve arabamla her gittiğimde daha kapıdan inmeden yanıma koşar gelirdi. Aramızda sıcak bir ilişki kuruldu. İlk karşılaşmamızı hatırlıyorum.Birden göğsüme atladı, oyunlar yapmaya başladı. Hani önce yiyecek verseydim normal olurdu ama daha hiç bir ikramda bulunmamıştım. Düşünmeye başladım, bu köpek beni niye çok sevdi. Köyün diğer köpekleri sert bakıyor, hatta bazen havlayanlar da oluyor. Yabancı görüyorlar anlaşılan köyde daimi oturmadığım için.

Arap adını uygun görmediğim için adını değiştirdim. Ona SEVGİ diyorum artık. Hayvanlar arasında geçti gençliğim köyde ama, Sevgi ile sevilmenin ne güzel bir şey olduğunu anladım.Hele emekli olduktan sonra bazı inanlarla ilişkilerimde tatsızlık oldu. Yabancı değil, bizden insanlar, üzüldüm tabi. Emekli olmuşum, kamu görevini bitirmişim, can sıkan konuşmalar haliyle üzdü beni. Canları sağolsun ama anlamakta güçlük çekiyorum.

Şimdi köyde değilim ama Sevgi hep aklımda. Ona yeterince yiyecek veremedim. Marketten çorbalık almıştım. O akşam da Sevgi gelmedi.Şaşırdım. Sonradan öğrendim Saim fındık bahçesine götürmüş. Domuzların bahçeye gelmelerini önlemek için.

Bir gün market çalışanına sordum, köpek için ne alayım diye. piliçsosis al dedi. Aldım, iki akşam verdim. Ayağa kalkışı, ön ayaklarını uzatışı gözümün önünden gitmiyor. Nerdeyse dans edeceğiz ben de tutsam. Ağzını elbiselerime sürüyor, oyunlar yapıyor. Sevdim ben de Sevgi'yi. Karşılıklı sevmek güzelmiş gerçekten.

Arabamın yanına geldiğinde elim de boş, ikram edecek bir şey de yok. Biraz mahçup oluyordum, kendime kızıyordum.

Tekrar köye gittiğimde daha hazırlıklı olmayı düşünüyorum. Seni seviyorum Sevgi, kucaklıyorum uzaktan, özledim seni.

Şennur Köseli, Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dünya artık o kadar değişti ki üzgünüm.

Şennur Köseli 
 05.09.2019 14:12
Cevap :
Merhaba, arada bir karalama yapıyorum işte,eski tad olmasa da selamlar,saygılar.  05.09.2019 19:26
 

Keşke herkes gibi biraz anlayışlı olsa. Affedersiniz Köpekler vefalı ve cana yakın oluyor.Hele onları sevdikçe daha da seviyorlar insanı. Sevgi dolu yüreğinize hayran oldum. Hayatta her şeyle sevgi başlar. Koca Yunus ne diyor: Gelin Tanım olalım, İşi kolay kılalım, Dünya kimseye kalmaz, sevelim, sevilelim...

Abdülkadir Güler 
 04.09.2019 9:05
Cevap :
insanlar çıkarı olunca seviyor,sayıyor,gerçek sevgiyi bulmak zor. Değerli üstadım yorumunuzla önemli katkıda bulundunuz,selamlar saygılar  04.09.2019 12:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 218
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster