Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1369
 

Ben Yeşilçam çocuğuyum!

Ben Yeşilçam çocuğuyum!
 

Sadri Baba'yı "paint" le yaptım...İyi mi?


Bendenizin, baba tarafı Sadri Alışık; ana tarafı, Aliye Rona'dır. Dedem Hulusi, amcam Kadir Savun'dur. Suphi Kaner, kardeşim. Ayhan Işık, yakın dostumdur. Aşçıbaşım da tabii ki Necdet Tosun'dur. Salih Tozan bahçeyi sular, Sami Hazinses uşaktır. Suna Pekuysal kızkardeşim, Nedret abla, ablamdır. Hüseyin Zan badigardım, Hüseyin Peyda dayımdır.

Türkan'ı sormayın, ben yıllardır ona aşığım! Fatma'ya hasta, Filiz'e fena hastayım! Evlendiğim kızın ismi bile Hülya'dır!

Mümtaz Ener, uzaktan akrabam olur. Cüneyt , kankamdır. Kadir'le nezarethanede birkaç kez buluştuk. Ahmet Mekin'le de beş sene Paşakapısı'nda yattık. İçkiyi Asım Nipton'un meyhanesinde içtik; kötü patron Renan' dı. İzzet'i de unutmayayım(Günay), iyi kalpli serseri, ara sıra görürüm Nişantaşı'nda.

Cahide'yle (Sonku) Cahit (Irgat), birbirine aşıktı. Cahit ölünce, Cahide, babamın meyhane arkadaşı oldu. Cahide rakı parasını zor buluyordu, ama eskiden adamlar pabucundan şampanya içerdi!

Yaa... sevgili dostlar, Yeşilçam böyle bir şeydi!
Horoz Nuri'yle, Bedia'yı hiç sormayın!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aaaa amca amca amca.. Tanıdım sizi siz benim amcamsınız, aynı ailedeniz. Peki amca size baba diyebilir miyim?

Zevzek 
 25.08.2007 14:40
Cevap :
dersin tabi, "yumurcak"!..  26.08.2007 0:34
 

O sokağı anlamayanlara yar etmeyip, böyle yad etmeniz ne güzel. O sokağı kirletmek isteyenlere bırakılır mı hiç Cahide Sonku'nun pabucu :)

ccc eee 
 20.08.2007 13:26
Cevap :
katkınıza teşekkürler..  20.08.2007 18:05
 

Geceki yorumu yazmaya karar verdim. Bir gazete manşeti hatırlıyorum:"Sinemanın 4 devi Ayhan Işık,Orhan Günşiray, Eşref Kolçak ve altın çocuk Göksel Arsoy. Çocukluğumuzun devleriydi gerçekten. Gerek kapalı gerekse yazlık sinemalrda ay çekirdeği çıtlatrak seyrederdik. Ayşecik ile az mı ağlamıştık.Rahmetli Ahmet Tarık Tekçe'ye önceleri çok kızardık, sonrLrı sevmeye başlamıştık ki kaybetmiştik. Fikret Hakan, çirkin kralımız Yılmaz Güney'in hiçbir filmini kaçırmamıştım.Yeşilçam'ın eski filmlerini hala büyük zevkle seyrederim.Küçük Hanımefendimiz Belgin Doruk'u,Süleyman Turan'ı,bizi yine çok ağlatan Muhterem Nur'u hatırlıyorum. Turan Seyfioğlu vardı.Doyamamıştık.Yılmaz Duru, Hayati Hamzaoğlu, Kartal Tibet ve belalısı Camoka Danyal Topatan.Ölenlere rahmet diliyorum. Sevgili Celal senin güzel yazının altına eklemek istedim. Sevgiler

ALI RIZA UGURLU 
 19.08.2007 12:20
Cevap :
teşekkürler, bu yazı ilaverle çok yaşar!  19.08.2007 14:36
 

Dün gece Fenerbahçe'nin maçından sonra okudum. Harika bir yazı. Beni taaa çocukluk günlerime götürdün. Teşekkürler sevgili Celal. Gece o duygularla birşeyler yazdım. Ama uzun olduğu için mi anlamadım kayıt edemeden kaybettim. Sabahı bekledim. Belki kaydolmuştur diye ama yok. Neyse çok güzeldi çocukluğumun Yeşilçamı.

ALI RIZA UGURLU 
 19.08.2007 10:00
Cevap :
teşekkürler, alirıza... sağol!  19.08.2007 14:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1175
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster