Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1515
 

Bende trilink var. Ya sizde..

Bende trilink var. Ya sizde..
 

Özlemlerle başlayıp sonrası umutlarımızı ektigimiz ve bir türlü biçemedigimiz ve beceremedigimiz sonrası da yenilmişligimizi sindiremedigimiz sürekli arkasına gizlendigimiz.. Öykülerimiz ve var ettigimiz fıkralarımız işte öyle bir şey.

Hava güzelmi güzel peki ne yapmalı derseniz, her şeçenek çıkar karşımıza, bunlar kesmez beni ve ben trilink yapacagım.peki ya siz...Trilin mi o da ne diyeceksiniz.. Pekii ordan başlayalım öyle iseniz...

Hırçın karadeniz misali sürüklenen Temel Amerikaya gitmiş.Geçim derdi çalışmış çabalamış ve bir gün içinde susturamadıgı duygularının sesine kulak vermiş ve güzel bir günün sabahında Şöyle seslenmiş aynanın karşısında kendisine.Ula temel sıkı dur bugün seni yaşatacagım..

Bu desturla başlamış gün ve heyecenla iş bitişi planlar ve eve geliş .Yorgunluk kahvesinin ardından en güzel giysiler ve tüm cepler dolusu paraları ile çıkmış yola bırakmış gecenin koynuna kendisini..

Gecenin her şeyi sakladıgı gibi Temelin de duygularını kabusa çevirmiş.Bir türlü eylenecek yeri bulamamış kendine verdigi sözün ezikligi ile umutsuzca kaldıgı yere dönmüş.Ve umutsuzca son defa geriye şöyle bir bakmış.gecenin alaca karanlıgında loş ışıkların altında saloon yazısı nedir acaba derken kendini kapısında bulmuş.

Son bir umutla girmiş içeriye herkişi kendince eglencede köşede oynanan pokercilerin dışında dördüncüyü arayan şaşkın bakışları Temelin işte burası arasında sıkışıp kalmış .İngiliz fransız ve de Amerikalı poker oynuyorlar Temeli davet ederler ve gece başlamıştır.Poker oyunu bu şansa ve kararlılıga dayalı.Eglenceli başlayan gece sansızlıkla yavaş yavaş kabusa dönüşür.Şans bu ya İngiliz ençok kazanan kişi önünde yıgılı markaları ve magrur bir eda ile süzer etrafı.Temelin ise önünde son markaları..

Bu atmosferde döner son tur ve kagıtlar dagıtılır.İngiliz bakar elinde ful as döner masaya söyleyin der benden rest.Temel bakar eline beş tane benzemez kagıt sürer son parasını ve der benden de rest.İngiliz ben kazandım elimde ful as var yönelir paralara Temelin hıçkırıgı bozar havayı dur der asıl ben kazandım.Herkes donar kalır BENDE TRİLİNG VAR ..ve ekler dünya poker litaratüründe bilmezmisiniz.kolaymı beş tane benzemez kagıdı bir araya getirebilmek.şaşkın bakışlar arasında kimse gık bile deyemeden oyun devam eder..

şans bu sefer Temelden yanadır kazandıkça kazanır kabusun yerini sevinç almıştır.Son tur dönülür elinde ful as olan Temel gayet sakin bütün parasını sürer benden rest.İngiliz ise çok kaybedeni önündeki paraya bakar ve eline..Ne görsün beştane benzemez kagıt.Temel derki kazandım ful as var bende paralara yönelirken İngilizin sesi bozar ortamı hayır bende trilink var der.

Temel gayet sakin bilemedin İnciluz ben kazandım.Herkes birbirine şaşkın bakarken Temelin gür sesi geceye damgasını vurur.

Bilmez misiniz ki Dünya poker litaratüründe TRİLİNK OYUNDA YALNIZ BİR KERE YAPILIR YİNE BEN KAZANDIM....

Oynadıgımız oyunun adını hep birlikte koyalım ve YAŞADIGIMIZ GEZEGENDE haksızlıklara zulumlere akan göz yaşlarına sevgisizlige ve insan onuruna yakışır bir DÜNYA İÇİN ÖYLE BİR TRİLİNK YAPALIM Kİ YER YERİNDEN OYNASIN.

NASIL GÜZEL OLMAZ MI.. İhsan ZEYBEK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 488
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

Sevgiler ve bilgiler paylaştıkça çoğalır. Buraları da tecrübe paylaşım alanları degil mi ki? Anadolu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster