Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1800
 

Benden bu kadar, hakkınızı helal edin…

Benden bu kadar, hakkınızı helal edin…
 

26.8.2008’de yani bundan tam 1642 gün önce ilk yazımı Milliyet Blog’a yolladığımda bu güne kadar 1514 blog yazacağımı hiç düşünmemiştim. Hele hele 2 240 000 sefer okunacağımı söyleseler güler geçerdim. Hemen her gün bir yazı yazan için ortalamada yazı başı 820 okunmayı tutturmak siz sevgili okurların gösterdiği üstün ilginin bir kanıtıdır. Hepinize çok teşekkür ederim.

Hep biliriz ki her başlangıcın bir sonu vardır. Tabii yazı yazmanın da. Her ne kadar sevenler için her son erkense de insan her şeyi iyi hesap etmeli. Yıldızı sönmeden, kimseyi bıktırmadan gitmesini bilmeli.

Sevgili dostum Ufuk Kesici veda ettiğinde birden giderek daha azaldığımızı hissettim. Geri dönüp baktığımda yaprakların nasılda hızla döküldüğünü fark ettim. Kimisi rahmetli Mustafa Mumcu gibi hakkın rahmetine kavuşmuş, kimisi Emine Supçin gibi yazmaktan vazgeçmişti Bunlar beni de bir durum değerlendirmesine itti.

Bu camiada çok değerli dostlar edindim. Kimileri sadece sanalda oldular, kimileri ile ise el sıkışma şerefine eriştim. Ama hepsi de aziz dostum olarak kalacaklar. Bundan sonra vaktim nispetinde yazılarınızı okuyacağım.

Sevgili Mesut Karip, Erdal Ceyhan, Necati Gürel, Ahmet Elden, Süleyman Akyürek, Halil Güven, Selçuk Şensöz, muhabbetçi, Yurdagül alkan, Ayrıntıda Gezinmek, İsmail Hakkı Cengiz, Ayşegül Havyar, Ögeday, Turbest, Vildan Sevil, Filiz Alev, Sakin koşar, Mehmet Burakgazi, Newyorker/sade vatandaş, Kerim Korkut, Suat Zobu, Şahin Özşahin, Tly Ekr, Dr. Atanur  Yıldız, ve şu anda ismini anımsayamadığım pek çok dost. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Vakit veda vaktidir. Hakkınızı helal edin…

İzmir 2013-03-18

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar Sayın İzmirli Yazarım. Tabi her şeyden önce yazmama kararınıza saygı duyduğumu belirterek yorumuma başlamak istiyorum. Kaç yaşındasınız bilmiyorum da yazmanın yaşı olmaz. Allah ele ayağa düşürmesin de bilgisayarınızın düğmesine basma takatiniz olduğu sürece bu yazma işi devam etmelisiniz, pek eski sıklıkta yazı yazmazsınız da ara biraz uzar. Bir arkadaşın bloğuna yazdığınız yorumdan okudum. "Hava sahamızı ihlal eden ve adalara bayrak çeken Yunan'lılara neden bir şey demiyoruz" gibi bir metin içeriği okumuştum. Bu ara hep Türk-Rus uçak krizi ile PKK terörüne odaklandığım için, sizin yorumunuzda okuduğum Yunan'lıların hangi adalara bayrak çektiğini merak ettim doğrusu. Bundan sonra blog paylaşmayacağınıza göre, size bundan sonraki yaşamanızda sağlık (önce akıl sonra beden) huzur ve mutluluklar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun efendim. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

Recep Altun 
 01.12.2015 22:55
Cevap :
Sayın Köseoğlu, İnceliğiniz ve kalbi duygularınız için teşekkür ederim. Bir siyaset üreticisi ve eleştirmeni olarak yazdığım binküsür blog yazısı içinde maalesef okunma sayısında ilk ona giren yazılarım, hep siyasetle okuyucuyu sıkmayım diye araya sıkıştırdığım farklı yazıların içinden çıktı. Bende haddimi bilerek, başkalarının alanında olmaktansa yazmamayı tercih ettim. Yunan bayrağı çekilen ege adalarımızın toplam sayısı 155 dir. tabii bunların bir çoğu küçük kayalıklar. Ancak burnumuzun dibindeki kocaman adalar da var. İntertnetten çok daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Saygılar.  08.01.2016 10:21
 

Sayın izmirli97, yazmaya (sağlık nedeniyle)çok uzun aralıklarda devam ediyorum bu sebepledir ki çok yazıyı da okuma imkanım olmadı. Ne varki sizi hep yanımda hissetmişimdir... Kararınıza saygı duymakla birlikte MB'dan ayrılmanıza üzüldüm. Selam ve saygılarımla.

gülriz 
 28.12.2013 17:54
Cevap :
Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. İyi düşünceleriniz için teşekkür ederim. Ben yazmaya devam ediyorum. Politika dergisi, Kemalistler ve gözcü de. Sadece MB den ayrıldım. Son yazımın linkini veriyorum. http://www.kemalistler.org/akp-ile-cemaat-arasindaki-derin-catlagin-nedenleri.html Saygı ve selamlar.  29.12.2013 13:28
 

Sn yazar, helal/haram gibi totemistik devirlerden kalma kavramlara inanmadığımdan öncelikle beni bu istekten “muaf” tutmanızı rica ediyorum. Sokrates son ana kadar ışık saçmayı sürdürdü, veda etmedi ve en son lir çalmayı öğrenmeye başladığı rivayet edilir. Kararınıza saygı duyuyorum, ancak, yazmak içten gelir, engellenemez. Kararlar da ertelenebilir, değiştirilebilir. Atatürk eğer II. Dünya savaşını, Hitler’in yükselişini ve atom bombalarını görseydi herhalde “Batı Kültürünü” örnek göstermez, başka bir yol önerirdi sanırım. Naçizane önerim –sağlık sorunları dışında- kendinizi yaşamsal olmayan kararlarla baskı altında tutmayın. Hayat ilke ve kurallardan daha üstündür. Bakarsınız bir gün yeniden başlarsınız. Esenlikler

Erol İrdelmen 
 30.11.2013 9:19
Cevap :
Sayın yazarım. Milliyet Blogda yazmama kararımı okur ve dostlarıma bildiren yazımın ardından yapılan yorumlara verdiğim cevaplarda da vurguladım. Yazı yazmak benim için gerçekten çok ciddi ve vazgeçilmez bir iş. Dolayısı ile en iyisini vermeye gayret ederim. MB da beni takip eden okurlarımdan beni gerçek katagorim olan politik eleştirmenlik dalında yeterli takip görmemeye başladım. Bu yüzden yazılarıma "Gözcü. org" ve "Politika dergisinde devam etmeye karar verdim. Saygılar. Osman Tamtürk (izmirli97)  02.12.2013 14:12
 

Merhabalar Sayın Yazar Kardeşim. Milliyet Bloğa artık öyle eskisi çok sık gelmediğim için, sizin gibi değerli kardeşlerimizin Milliyet Blog'dan ayrılma kararı aldıkları son yazılarından zamanında haberdar olamıyorum. Haliyle bu yazıları okuyup nezaketen yorum yazma işi de haliyle gecikiyor. Önce kararınıza saygı duyduğumu belirtmek, daha sonra da parmaklarınızın kalemi tutma gücü olduğu sürece yazmaya devam etmenizin tüm okuyucularınız tarafından arzu edildiğine inandığımı söylemek istiyorum. Bundan böyle size sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam dilerim. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun efendim, saygılarımla.

Recep Altun 
 19.07.2013 22:58
Cevap :
Merhaba Recep bey, İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Daha evvel MB ile beraber "Kemalistler" ve "Politika Dergisi" nde yazıyordum. Ağır gelmeye başladığı için MB yi bıraktım. Yazı hayatıma diğerlerinde devam ediyorum. Saygı ve selamlarımla...  22.07.2013 8:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1675
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster