Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
1570
 

Benden öte ola

Benden öte ola
 

Uzun zaman oldu kendime vakit ayırmayalı. Kendi kendime söz verdim, akşam bir saat de olsa kendime vakit ayıracaktım. Sabırsızlıkla akşamı beklemeye başlamıştım.

Ve hava kararmaya başladı. İş yerinden çıkıp, arabama doğru ilerken, dünyanın bütün kederleri bir olmuş, üzerime geliyordu sanki. Nereye gideceğimi, ne yapacağımı düşünürken; içimdeki ses, ellerin ne tarafa çevirirse direksiyonu git diyordu. İçimdeki ses galip gelmişti.

On dakika yolculuktan sonra, geçtiğim yolların yabancı olmadığını fark ettim. Eski bir film, sanki tekrardan yaşatılıyordu. Yol kenarlarındaki ağaçlar selam veriyorlar bana, kimisi önümde eğiliyor sanki. Trafik ışıkları bana torpil geçercesine hep yeşil yanıyor. Yol kenarına duruyorum. Durduğum yer, eskilerde her gün durduğum bir yol kenarı ve bana hiç güzel şeyler hatırlatmıyor. Beynimle savaşıyorum arabayı hareket ettirip, uzaklaşmak için. Ancak bir türlü gaza basamıyor ayaklarım. Eskiler canlanıveriyor gözlerimde. Bir yanda tekrar o günleri düşünmenin ve beyninde yaşamanın mutluluğu, bir yanda kendime geldiğimde bu günleri bir daha yaşayamayacağımın büyük üzüntüsü. Kendimi bırakıyorum, beynimle savaşmıyorum, o anı acısıyla tatlısıyla yaşamaya devam ediyorum.

Kendime geldiğimde, nefes almakta zorlandığımı, göz yaşlarımın, herkesten kendini gizleye gizleye gömleğime düştüğünü farkediyorum. Saat gece yarısını vurmak üzere, bana on dakika gibi gelmişti ama dört saattir burada olduğumu anlıyorum. Ne için? Kimin için? Sadece gülümsüyorum halime. Kendimle gurur duyuyorum. Ben ağacın hep ayakta kalması için savaştım. Ağacın dallarını kırmışlarsa, boynunu yere eğmişlerse ve ağaç hala büyüdüğünü sanıyorsa, benden öte ola.

Ayağım gaza basıyor artık. Radyoyu açıyorum. Buda mı tesadüf acaba!

Ahmet Kaya söylüyor.

İçerden çıkacak birazdan adam

Yıpranmış bavulu, hantal sesiyle

Kendini yollara vuracak adam....

Engin Göksu

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İşte böyle Sevgili Engin Bey hayat işte.Ne giden günler geri geliyor ne de gelecek neler getirecek bilinmiyor.Bazen uçup giden günleri huzur ve mutlulukla anımsıyorken sonrasında hüzün kaplayıveriyor gönülleri.Yine güzeldi (*_*) sevgiler.

Şennur Köseli 
 17.12.2011 13:48
Cevap :
Sizden yorum gelmezee üzülüyorum artık. umarım gelecek mutluluklar getirir bize. yorumlrını beklıyorum.sevgıyle kal  17.12.2011 20:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1613
Kayıt tarihi
: 18.11.11
 
 

Engin Göksu  1976 Kayseri'de doğmuş. Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Müh. bölümünü bitirmiş. Hale..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster