Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
4689
 

Beni artık facebookta arama arkadaşım.

Beni artık facebookta arama arkadaşım.
 

www.facebook.com sitesinden alınmıştır.


Beni artık facebookta arama arkadaşım.

Zaten beni facebookta arayıp da buluyorsan senle ne kadar "book"tan bir arkadaşlığımız olduğu ordan belliymiş.

Bırak bu arkadaşlık böyle "book"tan devam etsin, gerek yok facebooktan devam ettirmeye.

Hem ne olacak birbirimizi arkadaş olarak ekleyeceğiz de? Sen benim profili mıncık mıncık inceleyecen, magazin programına bayılan canım insanoğlu gibi, ben de senin profile 5N ve 1K uygulayacağım sonra uyduruktan iki mesaj yollayacağız birbirimize. Sonra da ne sen ne de ben üşenip de bir mesaj daha yazmayacağız aman canım ne diye ben yazayıp o yazsın diye kibirlenerek.

Hem ben fotoğraflar bölümünde yeterince açıkladığımı düşünüyordum. Artık süper bir hayatım var, müthiş aktifim ve çok seviliyorum. Gördüğün gibi gezmediğim yer de kalmadı. Bir de şu anda ne yapıyorum köşesinde sürekli bir işle meşgul olduğumu belirten sosyal içerikli mesajlar da bıraktım ama işi olan adamın facebookta şu anda ne yapıyorsun köşesine yazı yazmakla ne işi olur gibi bir tezata düşmedim de değil.

Beni artık facebookta arama arkadaşım.

Bana artık internette bulduğun manileri bayramlarda, kandilerde de yollama arkadaşım.Bayramda gönderdiği toplu mesajı sana da yollayan adamdan arkadaş mı olur. Mesajın başına veya sonuna hiç olmazsa benle ilgili bir şey yaz ki ben de diyeyim ki kıymış güzelim 2 kontöre ama yok. Sen 2 kontörle herkesin bayramını kutlamayı marifet sayanlardansın. Bari kendi bulduğun bir mesajı at da bir anlamı olsun.

Bana forward e-mail gönderme arkadaşım. Bana büyük şirketlerin birbirlerini karalamak için artık şundan bundan alışveriş yapmayalım mesajını sanki normal vatandaş ağzıyla yazdıkları mesajları hele hiç gönderme. Bir de gönderdiğin maillerde diğer arkadaşlarının mailini de Bcc bölümünü yaz ki özel hayata az bir şey saygın olsun. Ben bilmek zorundamıyım senin bütün yazıştığın adamların mail adreslerini.

Beni artık msnde de arama arkadaşım. İkimizde online olduğumuz halde üşenip de birimiz diğerine mesaj yazmıyorsak ne anlamı var online olmanın. Bu msnde meşgulüm ayaklarını da bırak artık. Meşgulsen msnde işin ne.

Facebook, sms, e-mail, msn sayesinde seninle ne kadar işe yaramaz bir arkadaşlığımız olduğunu anlamış oldum.

Arkadaşım diyorum ama sen benim facebooktan yani "book"tan bir arkaşımsın.

Gerçek arkadaşın ne olduğunu merak ediyorsan aşağıda yazılı olan şarkının sözlerine bak. Gerçek arkadaş bu şarkı sözlerini okuduğunda veya bu şarkıyı dinlediğinde paylaştıklarımızı hatırlayıp duygulanandır. Senin duyguların var mı bilmiyorum çünkü facebook, sms, msn, e-mail duyguları göstermiyor. Ama mektubu postacı duygusuyla beraber getiriyor da neyse uzun sürer şimdi sana mektubun kıymetini anlatmak.

"Bir kıvılcım düşer önce, büyür yavaş yavaş
Bir bakarsın volkan olmuş, yanmışsın arkadaş
Dolduramaz boşluğunu ne ana ne gardaş
Bu en güzel, bu en sıcak duygudur arkadaş

Ortak olmak her sevince, her derde, kedere
Ve yürümek ömür boyu, beraberce, el ele
Olmasın hiç o ta içten gülen gözlerde yaş
Bir gün gelip, ayrılsak bile seninle arkadaş
Yollarımız ayrılsa bile seninle arkadaş

Evet arkadaş;
Kim olduğumu, ne olduğumu
Nerden gelip, nereye gittiğimi sen öğrettin bana
Elimden tutup, karanlıktan aydınlığa sen çıkardın
Bana yürümeyi öğrettin yeniden
El ele ve daima ileriye.
Bir gün
Bir gün birbirimizden ayrı düşsek bile
Biliyorum, hiçbir zaman ayrı değil yollarımız
Ve aynı yolda yürüdükçe
Gün gelir ellerimiz yine dostça birleşir
Ayrılsak bile kopamayız."

Eşit Ağırlık bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanın 600 tane arkadaşı mı olur! Olsa da hapsi ne kadar yakın olur, ne kadar gerçek. Her şey görüntü, her şey show. Tebrik ederim bu okuyana tek bir kelime bırakmayan güzel yazı için.

Sinefilozof 
 02.12.2009 14:33
Cevap :
Ben de güzel yorumunuz için teşekkür ederim.  02.12.2009 21:46
 

...güzeldi,teşekkür ettim,H.Deniz'e ve size...saygılar...selamlar...

nedim üstün 
 26.11.2009 10:45
Cevap :
yazı ile ilgili yorum almak da çok büyük bir keyif. üşenmeyip yazdığınız için teşekkür ederim.  29.11.2009 23:06
 

önerisiyle bu güzel yazınızı okudum:))...

Ruksan İLDAN 
 21.11.2009 21:24
Cevap :
Sadece okumakla kalmayıp, yorum da yazdığınız için teşekkür ederim.  22.11.2009 8:58
 

Zaman geçiyor, toplum ve insanlar değişiyor. Bu değişim herşeyin değişimi olarak algılanmalı. Doğaldır ki, iletişim ve insan ilişkilerinin şekli de değişiyor. Değişmiş olan iletişim biçimlerini zekice eleştirmek işin kolayına kaçmaktır. Bizler de bunu beğenip gülümseyebiliriz bir anlık. Modern yaşamda insanların yapabileceği çok fazla şey maalesef yok. Günde 12 saat, haftada 6 gün çalışan insanın kendine bile zaman ayırabilmesi mucizedir. İnsanların çoğunluğu ne yazık ki sadece karnını doyurabilmek için çalışıyor ve beğenmesek de bu yeni iletişim biçimleri onları memnun ediyor. Karşı çıkılması gereken insanları 12 saat çalışmak zorunda bırakan acımasız sistemdir. Eğer onu eleştirmeyi ve ona karşı çıkmayı becerirsek işte o zaman iyi birşey yapmış oluruz. Bu sistemin adı da vahşi kapitalizmdir, hatırlatayım.

SERGENDER SEZER 
 30.09.2009 0:08
Cevap :
İnternet ve cep telefonunun iletişimde farklı bir boyut oluşturduğu bir gerçek. Yüz yüze iletişimde geçerli olan saygı ve nezaket kuralları ne yazık ki cep telefonu ve internet ortamında geçerli değil. Kendimce bu yozlaşmayı çok popüler hale gelmiş bir program yani facebook üzerinden ifade etmeye çalıştım. Çok iyi dostların çok yoğun çalışma ortamında bile birbirlerine gerekli özeni gösterdiklerine inanıyorum. Sanal ortamda sahte bir paylaşım var, insanlar hayallerinde olmak istedikleri şeyi 15" ekranlara yansıtıyorlar ve ortaya yalan bir dünya çıkıyor. Benim konuya yaklaşımım buydu ama sizin yorumunuza da saygı duyuyorum. Yorum için teşekkür ederim.  01.10.2009 17:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 108
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1497
Kayıt tarihi
: 25.06.08
 
 

Yaklaşık olarak ayını şeyleri yaşıyoruz. Uyuyoruz, uyanıyoruz, yemek yiyouuz, temel ihtiyaçlarımızı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster