Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '20

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
587
 

Beni Benim Gibi Olmayan Okuyor

Niye okuyorlar bilmiyorum, yazdıklarım onlara hitap etmiyor ki. İnandıkları değerleri eleştiriyorum. Benim gibiler beni terk etti, benim gibi olmayanlar…

Benim gibi değiller ama inandıkları değerler(saygı, vefa vs.) uğruna saçma sapan yazılarıma katlanıyorlar, bana değil insana değer verdikleri için.

Bende böyle tuhaf huylar yok maalesef.

İnsan olmayı hiç düşünmedim; yaratık veya bir canlı işte.

Değerli insanların dünyasında yerim yok ama gam değil değere inanmıyorum, kasaptan alınmış et gibiyim.

Benim gibiler beni okumuyor çünkü değer dediğimiz şeyler bende olduğu gibi onlarda da erozyona uğramış, dindar selam veriyor ateist küfrediyor çünkü saygı kalmamış.

Dinle alakam yok dindar okuyor, efendi değilim efendi kişiler okuyor düşünceleri ne olursa olsun ben bunlara çok değer veriyor ve saygı duyuyorum.

Benim gibiler çokbilmiş oluyor, her şeyi biliyorlar. Tevazua ben de karşıyım ama beni bile kale almayınca… Bilmelerini isterim ki çok da umurumda değil.

Ben benim gibi diyorum ama demek ki değil, benden daha iyiler, ya da kendilerini öyle görüyorlar.

Literatür ayırıyor bizi… Yazdığımız her şey kitabına uygun olacakmış, yemişim kitabını, ben böyleyim!

Benim gibi olmayıp beni okuyanlar yazılarımdan bir şeyler alırlar mı? Onlara hitap etmiyor ki. Ama işte sabırla önem vererek yıllardır okuyorlar.

Görüşlerimi değiştiremiyorlar ama korkarım insanlığımı değiştirecekler çünkü inanmadığım değerler değerli olmaya başladı.

Beni okumayanlar düşünce yapımız aynı olmasına rağmen yazılarımı beğenmiyor önemsiz buluyorlar; ya da niye biz senin sayfana gelelim sen bizim sayfamıza gel şeklindeki şu malum kapris.

Böyle bir huyum var; yazısını okuduğum için yazımı okumasını istemiyorum. İsteyerek bir yazımı okusun ben üç yazısını okuyorum.

Ama gerçekten yazılarımı beğenmiyorsa okumasın, gücenmem.

jale kasap bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Koyunlar doğaları gereği sürü halinde yaşarlar SEN'de BEN'de sürünün dışında kalmayı tercih ediyoruz. Aslında bizim gibi sürünün dışında kalmak isteyen çok insan var ama onlar bir türlü sürünün dışında kalmaya CESARET edemiyorlar ya beni kurt kaparsa diye korkuyorlar. Sende benim gibi korkmuyorsun ve kurttan korkanın canı çıksın diyorsun. Her zaman yazılarını okuyamıyor olsam da ben sana her zaman saygı duymuşumdur. Kendine iyi bak ve hep böyle kal :)

Matilla 
 22.11.2020 15:05
Cevap :
Senin her sözün doğrudur bu nedenle eleştirdiğin zaman da söylediklerine önem veriyorum. Başkası söylese bu yazılanlara güler geçerim. Ağır ve tavizsiz bir kişiliğin var.   23.11.2020 9:33
 

:)Hoş bir özeleştiri. Lakin ancak sizin işte yapabileceğiniz türden.Bunun için okunuyorsunuz zaten. Değişik geliyor,ilginç geliyor,bazen de aykırı geliyor,alışılageldik gelmiyor yazılarınız -sizin ifadenizle-sizin gibi olmayanlara.Anlamak istiyorlar sizi.Çünkü,dediğiniz gibi,"insan"a değer veriyorlar ve siz de işte zaten,"insan"sınız çünkü. Bu nedenle gerçekten de sizin gibi olmayanlar mı okuyor sizi,tartışılır bu.Zira meselâ ben de sizin sadık okuyucularınızdan biriyim,çünkü "insan"ım ben de.Ve benim için de en önemlisi,siz son derece şeffaf-samimi-içten-içindeki dışında bir kimliksiniz tıpkı benim gibi. Arada bazen kıvırtmalarınız,kaçak oynamalarınız,anladığınız halde anlamaza yatmalarınız,bazen de aka göz göre göre ille de mavi demeleriniz olsa da,esasen maskesiz birisiniz ve ayrı düşüncelerde olsanız bile şimdiye kadar hiç kimseye bir saygısızlığınız-çirkinliğiniz de yoktur senelerdir.İnsan olan için ve "insan olabilmek" için de, şeffaflıktan ve saygıdan daha değerlisi olabilir mi?

Filiz Alev 
 18.11.2020 3:54
Cevap :
Büyük bir zahmetle yazdığınız güzel yorumu dikkatlice okudum. Hepsi de doğru. Bir şey var yalnız,benim gibi olmayan dedim ama birkaç tane sizin gibi değerli düşüncelerimiz yakınlaşan yazarlarımızı bilerek ayırmadım diğerleri alınmasın onlar kendilerini biliyorlar beni anlarlar diye. Saygılar değerli yazarım.   18.11.2020 9:22
 

"Sıradışı olmak iyidir bazen, sırada kalmaktan!"

Cemile Torun 
 16.11.2020 21:06
Cevap :
Sıradan olmayı sevmiyoruz ama ne yapsak sıradanız.   17.11.2020 8:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5855
Toplam yorum
: 14739
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 638
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster