Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1310
 

Beni Böyle Sev / Furkan & Seda yüzükleri aldı, kızı verecekler mi?

Beni Böyle Sev / Furkan & Seda yüzükleri aldı, kızı verecekler mi?
 

TRT 1.in güzel Üniversite gençlik dizisi Beni Böyle Sev dün akşam 34.cü bölümüyle geldi ekranlarımıza.  Dizide ne istersen var, aşk, kıskançlık ve  komedi. Reytinglerde AB’de geçen haftaya göre iki basamak yükselerek 11.ci, Total’de 23.cü olmuş.

Geçen bölüm takamadığı kolyeyi, Rehan ve Fahriye getirir. Kıyafetleri müsait olmasa da, Ömer’in ısrarıyla davete girerler. Ömer karısını davetlilere tek tek tanıtır. Bir ara kolyesi yere düşer, Ömer eğilip alırken misafirlerden biri takılır. Elindeki pasta tabağını Nadide Hanımın göğsüne yapıştırır, sendeleyen Ömer, Namık Beyin başından peruğunu yere indirir. Ben gülmekten kırıldım, artık izleyicileri bilemem.

Nadide Hanıma bitki çayı getirir, ama yaranamaz. Buna rağmen Ayşem, kaynanasına iltifat ederek teselli etmek ister.

Reyhan düğün hazırlıklarını devam etmektedir. Bu bölümde Nezih’i göremedik. Herhalde haftaya tam nikah anında gelecek tahminim.

Furkan ile Seda kuyumcudan söz yüzüklerini alırlar. Seda sade bir yüzük beğenir. Furkan’ın içine sinmez, daha sonra gelip tek taş bir pırlanta yüzük alır.

Ayşem, hamilelikten dolayı iyice duygusallaşmıştır. Olmayacak sebeplerden ağlar. Çok duygulanıp babası ile sarılıp ağlaması, hepimizi duygulandırdı. Ömer’i gereksiz olarak herkesten kıskanır. Bebek eşyaları satıcısında, Ömer mavi bir bebek elbisesi, Ayşem pembe beğenir. Demek ki Ömer oğlan istekte, Ayşem kız. Küçük bir patik alırlar. Ömer cüzdanını arabada unutmuş, Ayşem’in cüzdanında da metelik yoktur. Almazlar, Ömer bu işe çok bozulur, Ayşem’e hemen bir ek kart çıkarmaya karar verir.

Haluk Bey, ev kirası oğlu Deniz’in okul masrafları nedeniyle gece gündüz çok çalışır. Deniz bu durumu çok üzülür, babasına yardım etmek ister ve kahvaltıları hazırlar.

Öte yandan yeni açılacak lokantanın hazırlık çalışmaları devam etmektedir. Safiye ile Eda arasında iğneleyici laflar, yer yer sürtüşmeler devam eder. Ayrıca Furkan ile Babası İlyas arasında adeta kuşak çatışması vardır. Babasına kızan Furkan, üniversiteye girmeye, diploma alacak, sonra da asıp babasının gözüne sokacaktır.

Kız isteme saati gelir çatar. Evde herkes toplanmıştır. Seda da gelir. Nadide Hanım gergindir. Reha Bey sıkıntılıdır. Ömer’den sonra aynı aileye Seda’yı vermek kanına dokunmaktadır.

Furkan, annesi ve babası şık giyinmişlerdir. Amca Nail Bey gelmek istemez ama, Furkan’ın ısrarlara dayanamaz o da gelir. Haluk Bey arabasıyla onları götürmek bahanesiyle, o da kız istemeye gelir.

Zil çalar, eve Furkan, annesi Safiye, babası İlyas ve son olarak Nail bey içeri girer. Tokalaşmalar olur, Safiye Hanımın şimdiden kaynanalığı tutar, gelinliği Seda’yı elini öptürür. Reha Bey, Nail Beyi görünce zaten mahkeme duvarı gibi olan suratı iyice kasılır, öylece kalır. Bölüm burada biter. Haftaya ne gibi patırtılar olacak, en önemlisi kızı verdik diyecekler mi hep beraber göreceğiz.

Ömer (Alper saldıran) ve Ayşem (Zeynep çamcı) birbirlerine çığlınca seven bir çifti başarıyla canlandırıyorlar. İzleyici tarafından çok da sevildiler. Diziye sonradan katılan Yusuf Akgün, Furkan karakteri ile usta oyuncu olarak ben de varım dedi ve izleyici tarafından zaten sevilen biri.Yusuf Akgün bu diziden önce "Adını Feriha Koydum" dizisinde "Koray" karakteri olarak da çok sevilmişti. Seda karakterini canlandıran güzel kızımız (Burcu Biricik) hoş ve tatlı bir oyuncu.

BSK yapım’a bu güzel olduğu kadar eğlenceli dizisi için ellerine sağlık diyorum.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2028
Toplam yorum
: 408
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster