Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2258
 

Beni Böyle Sev / Reyhan & Nezih aşkı yeniden,

Beni Böyle Sev / Reyhan & Nezih aşkı yeniden,
 

Reyhan ile Nezih evlilk yolunda.


TRT 1.in Üniversite gençlik dizisi “Beni Böyle Sev” bütün hızı ve coşkusuyla devam ediyor. BSK Yapımın bu güzel çalışmasının 36. Bölümü ekranlarımızdaydı geçtiğimiz akşam. Reytinglerde istikrarlı gidişini sürdürüyor. AB’de geçen haftaya göre 2 basamak yükselerek 10. sırada, Total’de aynı 21. Sırada yer aldı.

Geçen bölüm kına gecesi sonunda, apartman kapısı önünde karşılaşan Reyhan ve Nezih birbirlerine ne diyeceklerini bilemezler. Bir mühlet, suskun kalırlar, bekleşirler. Reyhan Nezih’in dönme sebebinin kendisi için olduğunu söylemesini bekler.  Boynuma sarılmadı diye, Serhat ile nikâh oyunundan vazgeçmez.

Ertesi gün, şaka gibi başlayan Reyhan - Serhat nikahı için herkes evlendirme sarayındadır. Fahriye, Reyhan’ın nikah şahididir. Reyhan’ın gözleri Nezih’i arasa da bulamaz. Serhat evet der. Reyhan, önce hayır dese de, Serhat’ın kışkırtıcı sözleri karşılığında sinirle evet der ve defteri imzalar. Serhat Bey, bu davranış karsında nikah defterini imzalamaz, karalar. Nikâh geçersiz olur. Çıkışta Serhat ile konuşurlar, Reyhan’ı teskin eder. Reyhan, Serhat’a Hoşça kal der ve ayrılırlar.

Ayşem, nikâh salonunda sancılanır. Ömer çok panikler, hemen hastaneye götürmek ister. Ayşem bebeğini kaybetme korkusu yaşarken gözyaşlarını tutamaz. Sakinleşir ve eve dönerken tekrar sancısı gelir, hastaneye doğum doktoruna giderler. Çocuk ve anne sağlıklıdır, bir hafta sonra cinsiyetini öğreniriz der doktor. Eve döndüklerinde Nadide Hanım, yan odasını çocuk odası olarak hazırlatır. Biraz tatsızlık olur.

Seda, eski belalısı Taner ile buluşup sert bir konuşma yaparlar. Seda, nişanlandığını yakasından düşmesi için uyarır. Taner, ileriki bölümlerde Furkan’ın başına birtakım belalar açacak gibi duruyor.

Reyhan, gelinliği ile eve gelir, Nezih (Mert Turak) ile kapıda karşılaşırlar. Oturup, geçmişin ve o günün muhasebesini yaparlar. Nezih, hazır gelinlik üstündeyken kıyıverelim şu nikahı der. Birbirlerinden özür dileyip, işi tatlıya bağlarlar, barışırlar.

İzmir’den Nadide Hanımın yeğeni Burak (Cem Avnayim) iş için İstanbul’a teyzesinin evine gelir. Burak Ayşem’i çok beğenir, Ömer’i gıpta eder. Enişte Reha Bey, Ömer’in yaptıklarını anlatır. Ona ders vermesini ister. Asıl dersi Burak eniştesine verir. Sende çabuk zengin olma hastalığı var der.

 

Eda, o akşam yemekte, Lokantaya ortak olduğu, yarın açılışa bekliyorum der. Ortaklarının da Ayşem’in babası ve amcası olduğunu öğrenince, 7 şiddetinde deprem yaşar. Masayı zangır, zangır, sinirinden titretir. Eda, ağabeyi ile tartışır, evden otele diye çıkar. Ömer bizim ev boş der ve kendi evlerine bırakır.

Nail Usta, kardeşi ve karısının evdeki kavgalarına dayanamaz, evi terk eder. Ayşem’e telefon açar sizin eve gidiyorum der. Daha önce gelen Eda Hanım yatak odasında uyumuştur. Nail Bey her şeyden habersiz girer, o da salondaki koltukta uyur. Her ikisi de birbirlerinden habersizdir.

Furkan Ayşem’e telefon açar, basının belediye açılış ruhsatını almadığını öğrenmiştir. Bir olay çıkar, endişesiyle Ayşem’e sen yarın gelme der. O anda kapıyı dinleyen Reha Bey, açılış ruhsatları olmadığını telefon konuşmalarından öğrenir. Mutlaka gammazlayacak, açılışta pişmiş aşa su katacaktır.

Ömer, halasını bırakıp eve geldiğinde kapılarında babasını görür. Ömer’e ben yarın Ankara’ya gidiyorum der. Ayrıca, kuzeni Burak’tan feyz almasını söyler.

Ayşem, Ömer’e babasının evlerine gittiğini, orada kaldığını söyler. Ömer de halamı bıraktım, kimse yoktu der. Ömer ile ne yapacaklarını şaşırırlar, boş, boş, birbirlerinin yüzüne baka kalırlar. Bölüm burada biter.

Ayşem (Zeynep Çamcı) saf temiz, hiçbir kötü düşüncesi olmayan bir Karadeniz kızı. Ömer, (Alper Saldıran) karısına karşı çok anlayışlı, sevecen tam bir aile erkeği. İzleyici de onların bu yönünü bayılıyor olmalı. Ben de onlara imreniyorum.

Allah tüm sevenlere Ayşem – Ömer çiftinin aşkı gibi art niyetsiz bir birliktelik versin.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/Cansever

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2028
Toplam yorum
: 408
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2949
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster