Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '20

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
14
 

Beni Buyur Eden...

Beni Buyur Eden Ben İlla Olsun Dediklerimi, Olmasın Dediklerim Silerken…

Kendimizle Hesaplaşma | İlim Cephesi

 

   Düşlerimin enkazı altında kalmamak için, mütemadiyen yazıyorum hayatı kelimeleri sözleri öğrenmek için, içinde aradığım bir gülüş ve dağıtacağım bir gülümseme. Ekşimiz suratımın izlerini silmek için arıyorum ve yazıyorum. Aşkın muhteşem bahçesinde gezinirken aşka Serenat yaparak, beni saracak bir hecenin sıcaklığında saracak yazıları yazdırmasını diliyorum.

 

 

   Biliyorum aramakla insanın yolu aşka düşmez, aşk gelir kapıyı çalmadan içeriye girer, gelmişken aşk kapıma dün sevdiğimi ellere teslim ederken, bugün yine küs değilim, çünkü bu hasretle hep beni diri tuttu, volkan gibi kaynayan coşkusuyla hep sardı canlı tuttu. Belki beni böylesine meşgul ederken gönlümde kaynayan aşkın coşkusu hayata gülümseyerek baktırdı, içimde hasretin koru yanarken.

 

  Aramıza giren sosyal mesafeyi, yarınlarda aşacağımızı Rabbim yardımıyla hissederken arayı aşkla gülümsemelerle doldurmak içinde yazıyorum, ne kadar başarılı olduğumu bilemez iken yazıyorum. Satırların arasında bazen kaybolurken, cefakâr kelime ve hecelerin yardımıyla gün yüzüne çıkıyorum. Bahtıma düşen ne ise yetinerek yaşamaya devam ediyorum, son vakit gelene kadar. Yollar yokuş ve sonunda yokuş aşağı olduğu gibi hayatta böyledir anladım. İsteyerek elime gelmeyenlerin yerine istemediklerim gelince elimin tersi ile itmedim, kucakladım bahtıma düşeni, gönderen Rabbimdi, her şeyi bilendi, nasıl yok diyebilirdim ki?

 

  Düş kırıntılarının arasında sessizce yürüdüm ve hala yürümeye de devam ediyorum yazılarımla şiirlerimle. Çünkü besteler yapacağım, beste yapmasını bilmiyorum bir yapan çıkar belki şimdi veya sonrasında… Kanatlansın uçsun yazılarım ve şiirlerim konar elbet gönlün biri köşesine, oradan bana bir gülümseme gönderir bu da bana yeter… Hatalarımın çukuruna düşmüş iken yazılarım düşlerim beni çıkarıyor her düştüğümde tövbe kapısına koşuyorum Rabbim yardımıyla.

 

Bana bunu yapmayacaksın hayat demiyorum ki…

Yoksa ben mi kirliydim sen mi kirlettin demiyorum, kirliliği kendimden diyorum ki…

Bu kadar ucuza gitmeyecektim demiyorum ucuz olanlar gitti pahalı olanlar geldi biliyorum.

 

  Kanatları kırılsa da düşlerimin, yeniden kanatları çıktı hem de eskisinden daha büyük güçlü. Ufka doğru kanat çırparken, sessizliğim ses oluyor, gökyüzünü kaplıyor, sükûnetimin karşılığını alıyorum. Beni buyur eden ben illa olsun dediklerimi, olmasın dediklerim silerken buyur ediyorum ve yazıyorum. Binlerce satırların arasında sizlerin gönlünde bir gülümseme kapmak için geziniyorum…

Mehmet Aluç

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 959
Toplam yorum
: 158
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 184
Kayıt tarihi
: 04.06.13
 
 

Ben Mehmet Aluç 1962 Malatya Doğumlu. Ortaokul mezunuyum. Çocukluğumda okuma hevesim Tarkan çizgi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster