Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
440
 

Beni mi pastırmayı mı seviyorsun

Kadın kocasıyla derin muhabbete dalar, senden başkası bana harah olsun, senden gayrı herkes bana el yani sensiz ben ölürüm der. Derde bakın neler yapar .

Sabah erken dükkanının yolunu tutan demirci Salim, adı gibi salim efendi sözüne güvenilir, sohbeti de dinlenir bir kişidir. Mutlu huzurlu yoluna giderken lain şeytan aklını karıştırır. Yahu bu hatun beni gerçekten mi? çok seviyor, içinde olan bu kuşku ve telaşa son vermek için aklında bir plan yapar. Akşam eve gelirken 1 kg pastırma alır. Eve girince pastırma elinde birden rahatsızlanır, hele hatun pastırmayımı çok seviyorsun, yoksa beni mi?

Hatun aman! ne pastırması elbet seni, der, biraz sonra heyecan, bağrışma öldüm fenayım ölüyorum nihayet sabaha karşı Salim efendiyi uzatırlar, üstüne örtü çekerler, hoca gelir kadına tesellide bulunur. Sabahın ilk ışıkları vururken hatun sağa sola bakar bakar ki; kendisiyle eşinin naşını bekleyenler uyuyor. Nasıl yapsın, pastırma tam ölünün üstünde ki rafta, ölünün üstüne basıp pastırmayı raftan alıp bir güzel yer.

Başını tülbentle sıkıştırıp, ağlamaya başlar kimse sesini durduramaz artık, tüm mahalle Salim efendinin HAKKIN rahmetine kavuştuğunu duyan eve koşar, koşarda hatun yandım Salim efendi yandım! Allah aşkına bir su der. Der de Salim efendinin sabrı taşar derki; ALLAH’ını seversen yalandan ağlama! Hani beni çok seviyordun, vay canına pastırmayı benim ölümüm pahasına seçtin, ben kendime gerçekten ağlayayım der, iyi düşünemeyenlere DUYRULUR……..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 151
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

Kısaca öğretmen ve öğretenim. Yaşamayı yaşarken öğrenmeyi ilke edinmenin dustur olduğuna inananla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster