Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
785
 

Benim bu derdim .....

Benim bu derdim .....
 

Saygının sizlerdeki karşılığı "iktidar olmak". Beynim hep yeni sorular ürettği için, sürekli bulunduğum yerlerden uzaklara doğru yürümek istiyorum. Onlar, yanlarına, düşüncelerine çekmeye çalıştıkları "beni" incitip hırpalarken, akıp giden zamanın, yıllarımın kimin kurallarıyla yazılmış bir hayat olduğunu düşüne düşüne, kendimi yerden yere vuruyor, acımasızca kendimi sorguluyordum, (Sorgulanması gereken benmişim gibi) sonra yoluma devam ediyordum.

Kendimden uzaklara gittiğimde daha iyi farkediyorum.Böyle bir kölelikle ve beni denetim altına alarak, kendine çekmeye çalışarak, ruhumu duygularımı, beni ben yapan özelliklerimi, bedeli "acıyla" ödenmiş hikayelerimi, bana zorla vermek istedikleri kabuğun içine öylesine saklanarak yaşamışım ki!

Uçurum kenarlarında sınadığım hayatım, kendi dünyama göstermelerini istediğim saygı, en büyük tedirginliği onların. Bunu istememem için, bana bu hakkı vermemek için, durmadan bilgiler veriyorlar bana. Aslında bu söylediklerinin hayatta karşılığı yok, gerçeği olmayan bir görüntüden ibaret. Olduklarından fazla görünmeye çalışıyorlar sadece. Ben; sözcüklerin çöplüğünde boğuluyorum.

Artık ne kadar acırsa acısın, bana bugüne dek kabul ettirilmeye çalışılmış herşeye meydan okuyabilmek istiyorum. Ismarlama bir hayatı değil, öğrendiklerimden oluşan ve kendi öğrenebileceğim bir hayatı yaşamak!

  

Cemile Torun, Nil ALAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Neden bu kadar ciddisin sen? Deseler ne cevap verirdiniz sorusuna verilen cevapların tümü bu yazıda saklı.. Sayın sevgili yazarım.. Eyleme geçene kadar herkes 2 yüzlü.. Sağlıcakla kalın..!

SİZ ve ben 
 17.10.2013 1:51
Cevap :
Hepimizin kendimizin bildiği bir yüzü var. Hangisiyle mutluysak o kalsın.Biz mutlu değilsek kimseyi de mutlu edemiyoruz çünkü.Sevgi ve sağlık sizinle olsun.  28.06.2014 15:41
 

Berra Hanım, gönlünüze göre bir hayat yaşamanızı dilerim. Güzel bir denemeydi, Elinize ve yüreğinize sağlık. Selam ve saygılarımla...

Dr Atanur Yıldız 
 24.03.2013 4:42
Cevap :
Teşekkür ederim.Sevgilerimle...  28.03.2013 15:08
 

"Sözcüklerin çöplüğünde boğuluyorum..." Bu olağanüstü derin bilgi ve sezgiyle öz bir şekilde vermeye çalıştığınız önemli konuyu ben de naçizane "Eflatun Türküleri" başlığıyla yazmıştım. Ben bazı yazılarımı tekrar yayına veririm. Bunu da öyle yapmıştım. İnanılmaz önce kabul ettikleri yazıyı ikinci de reddettiler.Bilmiyorum sitede galiba. Bu konuda çok yazmamız lazım.Güzel denemenizi bir kaç kez okudum.Akıl dolu satırlar bilgece bir derinlik içinde verilmiş.

Kerim Korkut 
 23.03.2013 9:48
Cevap :
Siz de "benden başka var mı acaba" diye soranlardansınız anladım ben :)))Sevgiler  28.03.2013 15:10
 

BEn anladım onu. Sabır diyeceğim az kaldı.

Lavinia 
 09.03.2013 22:44
Cevap :
Sabır diğer adım oldu kale!!!  28.03.2013 15:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 398
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 622
Kayıt tarihi
: 08.04.10
 
 

Yemek seçmem, kızartmayla köfteyi tokken bile yerim. Çaysız ölürüm; migrenim tutar. Ya çoktur bir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster