Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '07

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
628
 

Benim de bir ineğim olacak!...

Benim de bir ineğim olacak!...
 

Artık benim de bir ineğim olacak. Hiç kıskanmayın.

İstanbul sokaklarında çok özgün tasarımlarıyla sizleri eğlendirecek olan inekler arasında benim ineğim çok daha özel olacak.

‘’Yaa biz seni modacı olarak tanıyorduk. Bu inek’te nereden çıktı?’’ diyebilirsiniz. Ya da ‘’Ayıp yahu. İstanbul sokaklarında inekle dolaşmaya utanmıyor musun? Git köyüne, yetiştir ineğini..’’ demekte kendinizi haklı görebilirsiniz?

Şimdi size bu inek olayını anlatayım da rahat edeyim.

İstanbul’da 1 Ağustos tarihinden başlayarak 31 Ekim tarihine kadar İstanbul’un cadde ve sokaklarında birbirinden güzel inekler, daha önce dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi çok büyük hayır işi ve sokağa sanatsal yaratıcılığı getirmek için arzı endam edecekler.

Uluslar arası bir organizasyon olan Cow Parade; bugüne kadar Paris, Londra, Şikago, New York, Stockholm, Buenos Aires, Atina, Edinburg ve Lizbon gibi dünyanın birçok büyük şehrinde başarıyla gerçekleştirildi.

Her yerde kendisini izleyen bir hayran kitlesine sahip olan Cow Parade 1 Ağustos -31 Ekim tarihleri arasında İstanbul sokaklarını süsleyecek.

Sanatçılar ve sponsorlar, kültür ve farklı iş sektörleri, halka açık alanlarda sergilenmek üzere şahane sanat eserleri yaratmak için ortaklaşa çalışıyorlar.

Cow Parade İstanbul kapsamında yaklaşık 180 inek, alışveriş merkezi girişleri ve caddelerde sergilenecek.

Sütaş’ın ana sponsoru olduğu bu organizasyonda; içlerinde moda tasarımcısı Cemil İpekçi ve sanatçı Sezen Aksu olmak üzere çok sayıda sanatçının kendi özgün desenlerini inekler üzerine işleyecekler ve bu sanat eseri ineklerin satışından elde edilecek gelir ise AÇEV, Tema Vakfı ve Sokak Çocukları Rehabilitasyon Derneği’ne bağışlanacak.

Her ineğin sponsorluk fiyatı ise 5 bin 500 dolar ediyor.

Ben bu ineklerden alamadığım için bir moda tasarımcısı olarak kendi ürettiğim yeleklerin üzerinde yaptığım inek desenleriyle bu süre içinde aynı caddelerde olacağım. Yani ineğimle birlikte bu cadde ve sokaklarda dolaşacağım.

Eğer ben ineğimle dolaşırken ineğimi zengin bir iş adamı ya da firma satın almak isterse ücretini bu sosyal kuruluşlardan birine gelir olarak kaydetmesine izin vereceğim.

Benim inek özgür olduğu için her yerde dolaşacak. Diğer inek arkadaşları bulundukları yerden ayrılamayacak. Onları biraz kıskandıracak. Bakalım 1 Ağustos – 31 Ekim arası neler olacak?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

günaydın yeşim hanım..yoğun iş trafiğinizi anlıyorum,umarım başarılı olursunuz.Biliyosunuz istemek başarmanın yarısıdır.Size bişey söyliyimmi?..Yeşim koç imzası tutar..Benim size yardımcı olabileceğim bişey varmı?..sevgiler

Mehmet Önkibar 
 30.07.2007 9:22
 

Yorumu ma artık yanıt vermemeye başladınız yeşim hanım?

Mehmet Önkibar 
 26.07.2007 15:54
Cevap :
Şu sırada ineklerle meşgulüm Mehmet bey.  28.07.2007 22:04
 

Demek inekler istanbul sokaklarında olacak. Kısa bir süre önce yaşadığım yer olan Eskişehirde Büyükşehir belediyesi yayaların yoğun olduğu bölgelere 30 kadar tam buna benzer inekler yerleştirdi. Üzerlerinde toplumsal kurallarla ilgili hicvedici yazılar bulunmakta. Ancak benim güzel insanlarım o üzerindeki yazıların bir çoğunu sökmüşler sağolsunlar.

Erkan Selek 
 26.07.2007 14:04
 

mütevazi yaklaşım içindeyim ben ve öncelikle tanışmayı diliyorum dilersen

Levent Subay 
 25.07.2007 12:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 228
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 1522
Kayıt tarihi
: 21.06.07
 
 

23.05.1974 İstanbul doğumluyum. Mediha Yener Moda Okulu'ndan stilistlik ve modelistlik sertifikaları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster