Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
290
 

Benim de bir tespihim var..

Benim de bir tespihim var..
 

Ne oluyor bize demeyeceğim. Doğrusu ne oldu bize? Hayat şartlarını mı taşıyamaz olduk. Yükümüzün altında mı eziliyoruz? Yoksa, çözümlerin kıt kaldığı dönemde, hepimiz ayrı ayrı çözüm peşinde miyiz? Hepimiz yazıyoruz, okuyanımızın zamanı mı tükendi? Kaos denilen şey bu mu? Karamsarlık kelimesi lügattan çıkarıldı da haberimiz mi olmadı. Kızmanın dozunu mu kaçırdık, kavramları karıştırıyormuyuz. Yaşam tarzı çok hızlandı da, yetişebilmenin kazanç olduğuna mı kapıldık.

Dur arkadaş, stop, yeter, çok oldu yoksa sende bunun altından kalkamazsın!
Tespih çekmeye başladım. Tavsiye ederim, çok çeşidi var. Görünmez olanları revaşta.

Sevindim, üzüldüm, içtim. Arabam yolu biliyor. Alkol alıp yola çıkmışsam suç benim değil. Kabahat arabada. Sarhoş adamı direksiyona oturttu diye. Beni suçlama onu suçla. Cezayı ona kes. " Danimarka da meclise verilen teklif de alkol kullanan kişilerin kullandıkları arabaya el konulması, kendine ait olmasa bile" bak Avrupalı da benim gibi düsünüyor.

Kovboy filmleri seyrettim, Mayk'in Kanun Benim romanıni okudum. Polis amcanın silahına heves ettim. Şimdi belim de silahım var. Arada sırada ateşliyorum. Valla kabahat benim değil. Satarlarken kullanma kılavuzunu vermediler. Kabahat satıcının, sattıranın.

Okulda Romalıları okumuştum. Maça gidince hatırladım. Gladyatörleri gördüm o muhteşem tempo. Burası cehennem burdan çıkış yok arenası. Sokakta biraz Gladyatör oldumsa. Kabahat benim mi ? Yoksa Romalıların mı, bugünkü stadların mi. staddaki Cesarların mi?

Tv de serengetiyi gördüm, aslanların avlanması, anlamadım ama, neden lokantaya gitmezler her halde zevkli bir şey diye düsünüyorum, harpleri, soy kırımları gördüm. Birazcık bende denesem ne olur. Kabahat benim mı yoksa, bana neyi ne zaman göstermeleri gereken amcaların mı ? Bana kıyafet sor. Neyi nerede giyeceğimi sorma. Bak markaları bilirim onları sor. Bana çalışmayı, öğrenmeyi sorma, illa nasihat edeceksen, 30' nda nasıl milyarder olunur onu anlat. Bak kafanı sallama, parası var ki çantasında taşıyor. Alıp kaçsam ne olur? Ona nasılsa çalışmayı öğrettin. Çalışır gene kazanır. Bana da bunu öğrettiler. Kızma bana. Onlara kız. Benim tespihim var. Senin de var mı ?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 97
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1274
Kayıt tarihi
: 20.02.07
 
 

Bütün canlıları seven, kendi penceresinden yaşamı anlamaya çalışan, onlardan bir şeyler öğrenmek ist..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster