Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '17

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
454
 

Benim Elimi Bırakma Baba

Benim Elimi Bırakma Baba
 

Hastalık da sağlık da bizler için Allah şifa bekleyen herkese acil şafalar versin.  Hasta yakınlarına da güç kuvvet versin . Ne  çok hastalık var, adı sanı bilinmeyen, tedavisi de ona göre zor olan. Bir tanıdğımız henüz otuzlu yaşlarını başında,  uzunca bir süredir hastalığı için belli aralıklarla  hastahanede tedavi gördü. Az bilinen ve az kişide görülen bir hastalık olduğu tetkikleri ve teşhisi de uzun bir süre aldı.
 
Hastahanede uzun süren tedaviler hasta  yakınları  için de yorucu ve zor bir süreçtir. Oğlunun tedavasi sürecinde babası hep yanında. Bir baba ki, yaşı yetmişe yaklaşmış. bir çok sağlık sorunu var. Aslında onun bakıma  ihtiyacı var. Oğlunun tetkiklerini yaparken hastahanede yatırmışlar . O sürede refakatçi gerekmediği halde  dört beş gün boyunca  oğlunu hiç yanlız bırakmamış.. Koridorlarda , sandalyelerin üzerinde  sabahlamış. Birkaç satlik uyku ile günlerce oğlunu beklemiş. Sonra hastanın ameliyet edilmesine karar verdiler. Dört gün yoğun  bakımda kaldı. Yoğun  bakım süerinde hastanın yanında kalınmaz.
Ama baba yüreği işte o süreyi hastahenin koridorlarında  kafeteryasında adeta ayakda geçirmiş..
Hastamız yoğun bakımdan çıkınca hastahanede ziyaretlerine gittiğimizde, bir babanın evladına bu denli ilgi ile baktığını gördük... Günlerce  beklemenin yorgunluğu yüzüne yansımış, bu sürede  ömründen ömür gitmiş. Odada hastanın yatağının  yanıda  açılır kapanır bir koltuk vardı. Artık yatıp biraz dinlenebiceğin bir yer  var dediğimizde gözleri dolu dolu oldu.
Oğlum iyi olsun da  ben haftalar olsada kapısının  önünde nöbet tutarım. Gerçekten de nöbet tutmuştu. Oysa tetkitler sırasında hastaya refakatçi istememiş doktorlar. Her ihtiyacını kendi göerecek durmda.olmasına rağmen bir şey lazım olur. ters giden bir durum olur diyerek oğlunu bırakıp evine gidememiş. Sonrasında yoğun bakımda iken günlerce oğlunu beklemiş. Günlerce beklemeleri  duaları kabul oldu. Sonuçları iyi çıktı. Tedavisine başladılar.
 
Baba sevgidir, yüreğin yarasının merhemidir. Baba güçtür  kuvvettir.
Baba güvendir..Varlığı ile yarınları güvende  hissetmekdir.
Ve  baba  sırtını dayadığın  dağdır.
Belki sevgisini sözcüklere dökememiştir.
Belki  devladına sarılıp koklamamıştır .Belki mesafeli durmuştur.
 Evladı için kendinden vazgeçmeyi göze  alabilecek kadar vefakardır..
Evladı için Yüreği en derin yerinde sızlar da, sızısını sadece kendine söyler.
Cemile Torun, Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok duygulu bir yazıydı sevgili Birsen hanım.Anneler de babalar da kutsalımız bizim.Ama yazınızdaki babayı çok taktir ettim.Genelde anneler daha fedakardır ama,böyle babalar da var tabii.Yüreğinize sağlık.Saygı,sevgi ve selam ile,sağlıcakla kalın...

fisun gökduman kökcü 
 18.07.2018 13:17
Cevap :
Teşekkür ederim.Haklısınız Ailede genelde anneler bu konularda daha çok emek verirler. Benim yazdığım yazıda anne çok iligili .Ama evde yürüme engelli bir çocukları var onun bakımı ..beslenmesi..kendini idame ettirmesi zor. anne yıllarca çocuğuna el ayak oldu.hayatını ona göre yönlendirmiş .annenin bir çok sağlık sorunları var. hayatları kolay değil. anne de baba da çocukları için çok özverili.. hepimiz için öyledir hayat ..çocuklara göre yönlenir.öncelik onlarındır. Hayat Hiç bir çocuğu anne babadan mahrum etmesin.Hiç bir anne babayı evlat acısıyla sınamasın. ilginize...çok teşekkür ederim. sevgiyle kalın  18.07.2018 14:51
 

Yaşam evrelerimiz boyunca onun koruması altında duyduğumuz güven benzersizdir.Biliriz ki babalarımızın mutluluğu biz evlatlarının mutluluğundan sonra gelir.Onların bize olan iyilik ve güzellikleri bizlerin zenginliğidir.Daima taktir edilesi babalarımıza minnet borçluyuz...Siz de bir babanın fed akârlığını ne güzel dile getirmişsiniz.Elinize sağlık Birsen hanım.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 13.07.2017 15:10
Cevap :
Teşekkür ederim .Babalar duygularını daha çok iç dünyalarında yaşıyorlar. Ama biliriz ki baba yaslandığımız dağdır .iyi dileklerimle.   14.07.2017 16:10
 
 
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 294
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 409
Kayıt tarihi
: 13.03.13
 
 

Evli  İki çocuk annesi ve emekliyim . ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster