Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ocak '07

 
Kategori
Reklam
Okunma Sayısı
566
 

Benim fikrim geldi...

Benim fikrim geldi...
 

Reklamlar televizyonlarımızın internetlerimizin vazgeçilmezlerindendir. Çünkü reklam ekmek kapısı olarak adlandırılır o mesleği yapanlar için. Çünkü farketmişsinizdir. Okulda 40 dk. ders 10 dk. teneffüs. Reklam da okul gibi. Televizyonlarda hiç gördünüz mü? 40 dk. dizi daha sonra 10. dk. reklam.

He birde başka konu da var. Diziler oynanırken alt yazıyla reklam yapılabiliyor. Sadece Ana Haberlerde yok reklam. Ana haberler Türk toplumunu ilgilendirdiği için belkide reklamlar konmuyor ana haberlere. Ben dizi izleyenleri pembe dizi tutkusu olanları alışkanlıklarından uzaklaşmaya davet ediyorum bu konu aracılığıyla.

Türk Basını ve Hükümetimiz de reklamlar konusunda çok hassas. Geçenlerde görmüşsünüzdür bir diş macunu firmasının reklamı çocuklara kötü (olumsuz) örnek olduğu için kaldırılmıştı. Yine geçenlerde bir çikolata firması çocuklara şekeri ve çikolatayı aşırı özendirme maksadı altında reklamları Televizyonlardan kaldırılmıştı.

Ben şahsi olarak reklamların yayınlarının kısalmasından yanayım. Bence reklamlar kaldırılmasın, ama reklamların bağımlısı olmayalım. Ey Türk İnsanı! Tam pembe dizi izlerken araya reklam girmesini istemiyorsanız bu yazıyı okuyun.

Lütfen medya okuryazarlığına önem vererek ülkemizi geliştirme çabasını sürdürelim. Aşırı reklamcılıkla hepimiz biliyoruz ki muassır medeniyetler seviyesine ve mertebesine ulaşamayız. Size bir reklam tavsiyesi vererek bitireceğim blogumu.. Belki bir esnaf belki bir memur belki de bir işsiz olabilirsiniz ama unutmayın televizyon denilen şey bizleri hayatın eskilerin güzelliklerinden giderek uzaklaştıran bir araçtır. REKLAM DA ONUN BİR PARÇASI..

SEVGİLERİMLE... ANTİ-REKLAM

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir ilköğretim öğrencisinin bunları yazmasından dolayı çok memnun oldum. İnanılmaz haz aldım.

Özay AK 
 02.02.2007 0:55
Cevap :
Blogumun hoşunuza gitmesi beni çok sevindirdi.Bende Ortaokul öğrencisiyim.Aama ülkemizde gelişen olaylardan anı anına haberim var.  02.02.2007 18:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1937
Kayıt tarihi
: 24.10.06
 
 

Bursa'da ilköğretim öğrencisiyim. Spor yapmayı, teknolojik aletlerle oynamayı, hayatı keşfetmeyi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster