Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
68
 

Benim Gibi, Senin Gibi, Bizim Gibi...

Benim Gibi, Senin Gibi, Bizim Gibi...
 

Hiçbir şeye benzemiyor yaşamak, varla yok gibisin, azla çok gibisin. Bir an ölecek gibi olsanda bir bakmışsın tarifsiz bir sevincin içindesin. Her sorunun çözümünde sıcakta soğuk su içmenin tadında mutluluk gelecektir.
 
Bazen ayrılıklar zoraki yaşanıyor, yaşanacak ve yaşandılar. Giden tamamen gitmişse gönülden, kalmamışsa eser hafızanızda, yer etmemişse isminden her hangi bir harf, birlikteliğinize dair resimler silinmişse telefondan, bilgisayardan, normal yaşantınıza dönmüşseniz, yeni hedeflere dümen kırmışsanız zaten ayrılıklar zoraki yaşanıyor kavramının içerisine kendinizi sokmazsınız. 
 
Giden kalben gitmişse bedenen yanınızda dursa ne değişecek. Yanınızdayken bedeni yanınızda ama ruhu başka yerdeyse bu sizi şanslı kılmayacak. Fikrimce bir ilişkide öncelikle karşı tarafın ruhunu kazanmak önemlidir. Koşulsuz teslimiyet söz konusuysa tekrardan konuşulur ama bunların tam zıttı bir durum söz konusuysa o zaman kendi kendinizi yer bitirirsiniz. Arkasından kötü sözler söyler, çirkinleşir ve onca güzel yaşanmış hatıraya ihanet ederek başlarsınız konuşmaya. Her şeyi mahvetti, kirletti onun yaptığına karşılık ben böyle değiştim diyebilirsiniz. Haklısın denilebilir ta ki çirkinleşme aşamasına kadar ama durum o boyuta geldiğinde sen de haklılığını yitirirsin. 
 
İlişkiler başka ilişkilerden devir alınmaz, yeni bir sayfa ile yaşanmaya başlanır. Yaralarınız üzerine merhemler aramaya başladıysanız ve bu konuda ısrarlıysanız, karşı tarafın iyiliği için yaşadığınız ve arzuladığınız ilişki biçimini söylemeniz, başka kalplerin enkaza dönüşmesini engelleyecektir. Kaliteli bir olgunluk onur kırmadan, haysiyet zedelemeden, saygınlığı kaybetmeden başarılır. 
 
Yalnız doğuyor insan ve yine yalnız ölüyor. Samimiyetsiz, sevgisiz, saygısız yalan bir ilişkinin içinde olacağınıza yalnız olunması çok daha iyidir.
 
HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 702
Toplam yorum
: 239
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 505
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster