Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '14

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2701
 

Benim Hala Umudum Var / Umut, Hakan ile evleniyor, aklı Ozan’da!

Benim Hala Umudum Var / Umut, Hakan ile evleniyor, aklı Ozan’da!
 

Fox Tv.in aşk ve macera dizisi “Benim Hala Umudum Var” geçtiğimiz akşam güzel bir bölümle ekranlarımızdaydı. Umut, Hakan ile nikah masasına oturacak, gelinliğini bile satın aldı, ama aklı hala ilk kocası Ozan’da. Star Tv.den Fox Tv.e transfer olmasıyla reytinglerinde büyük düşüş kaybeden dizi, bu bölümde de toparlanmadı, aynı düşük reytingler devam ediyor. AB’de 22.sırada, Total’de 26.sırada yer aldı.

Geçen bölümde, Ozan’ın annesi Emel Hanımı ağabeyi Hakan’ın arabası ile çarparak, ölümüne neden olan Rüzgar bir türlü kendine gelemez. Plakası da alınmadığından bu olaya ağabeyi ile aralarında sır olarak kalır. Hakan, kardeşini bu suçluluk duygusundan kurtarmak için bayağı dil döker, ama nafile. Rüzgar, katilim ben diye kendini suçlamaktadır. Umut, bu konuşma esnasında yanlarına girse de bir şey anlamamıştır.

Rüzgar, bu suçluluk duygusu ile nerdeyse hayata küsmüştür. Umut, Rüzgar’a destek olur, önce okuldan kaydının silinmesiyle ilgili zanneder, gider müdür ile konuşur, kayıt silme işlemini durdurur. Uzunca konuşurlar, arabasıyla dolaştırır. Rüzgar anne-babasının trafik kazasında ölmesi olayını anlatır. Gerçeği söylemez.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı 

Emel Hanım defin sonrası evde, taziyeler kabul edilir. Ozan, annesini kaybetmenin acısını unutamaz, kendine gelemez, evin her köşesinde annesinin hayalini görür.

Ozan, Hakan’dan intikam alma peşindedir. Asude Hanıma beraber ajans kurmak için iş teklif eder. Asude, Ozan’ın tam niyetinin ne olduğunu bilmese de kabul eder. Daha önce Hakan Bey, Umut’un Asude Hanım ile olan anlaşmasını iptal ettirir ve kendi üzerine geçirtir.

 

Ragıp Bey, geçmişle yüzleşir, hatalarına anlar. Metresinin evine gider, artık birlikte olamayacaklarını, sadece işi için arkasında duracağını söyler. Ozan, babasından ortaklık işi için para ister, Ragıp Bey, istemeyerek de olsa kabul etmek zorunda kalır. Ozan, Hakan Bey ile aralarında geçenleri bir bir anlatır. Kendisini denize atmasını, hatta kendisi hakkındaki konuşmalarını babasına anlatır ve dinletir. Annesinin ölümünde Hakan’ın da payı olduğunu vurgular.

 

Musa, hapistedir. Hale, Musa’yı ziyarete gider. Uzun, uzun, konuşurlar. Umut’un hakan ile evlenmesini kabullenememektedir. Hale’nin getirdiği keki akşam yatakta yer, arkadaşı görür. Sevdiğimin benim için ilk defa bir şey yapmış, bunu nasıl paylaşayım seninle… Musa, Umut’a Hakan ile evliliği ile ilgili mesajı ses kaydına kaydetmek ister, ne söyleyeceğini bir türlü karar veremez.

 

Rüzgar, mezarlığa Emel Hanımın mezarına ziyarete gider. Af diler, rahmet okur. O sırada Ozan gelir, annemin mezarına ziyaretine gelmiştim, Emel Ablanın cenazesine gelemedim, bir de onun mezarına ziyaret edeyim dedim. Rüzgar, bunu yapanın ölmesi gerekiyo, Allah belasını versin, der.

 

Zafer’in kızı Yelda, rastgele bir pavyonda şarkıcılığa başlar. Kardeşi babasına söyler, Zafer takip eder, sahnede görünce alır eve getirir. Daha sonra, pavyoncu ve Yelda ile konuşurlar, paranın kokusunu alınca, kendi götürüp-getirmek şartıyla kabul eder. Evde herkesten saklarlar.

Rüzgar, daha da ileri gider, hırsını alamaz ağabeyinin arabasına benzin döküp yakar, çektiği görüntüleri de Hakan’a gönderir. Hakan Bey şok olur, ne yapacağını bilemez gel bir de evi, işyerini yak der. Umut, Hakan’ın yalan söylediği, kendisinden bir şeyler sakladığını anlar. Benim duymamı istemediğin şey nedir diye sorar? Hakan, hata ettim kusura bakma, kardeşimle aramızda, der. Umut, bana sadece aramızda demen yeterliydi, bir yalanı daha kaldıramam. Eğer böyle tekrar edecekse bu ilişkinin sürmesinin de bir anlamı yok.

 

Hakan Bey, muhasebecisiyle görüşür, çok zor durumda olduklarını, eldeki işlerin gittiğini görünce kara, kara düşünmeye başlar.

Mete’nin evde birlikte yaşadığı sevgilisiyle arası iyi değildir. Eski karısı Asude’ ye yaklaşması, hatta elindeki sözleşmesi biten oyuncuları vermesi Yasin Hanımı çok kızdırır.

 

Hakan, Umut’u ikna etme çabasındadır. Rüzgar ile gerçeği söyleyemez. Umut, şimdi bunları yapan daha kötü şeyler yapar, nikahı erteleyelim. Hakan, saçmalama, Rüzgar seni çok seviyor, ona iyi geleceksin der.

 

Umut, evdeki eski anıları, Ozan ile ilgili eski resimleri yok eder. O ara annesi gelir. Konuşurken Hakan diyeceği yede, “ Ozan’ı alışman gerekiyor” demesi, annesini çok kuşkulandır. Aynı hatayı gelinlik alırken Hale’ye de yapar. Hakan diyecekken,” Ozan’ı sormak lazım” der. Aklı hala Ozan’da olduğunu gösteriyor. Hale, çelişkiyi anlar. Umut, ben ne dediğimi biliyorum diye itiraz etse de, Ozan ile nikah günü gözlerinde canlanır.

Ozan, Umut’u adım, adım, takip etmek için adam tutar. Her olandan, nereye gittiklerinden, ne yaptıklarından haberdar olmak istemektedir.

 

Hakan damatlık provasındadır, terzide bir ses bandı kulaklarına gelir. Telefondaki konuşma seslerini duyar. Ozan damatlıklarını giymiş karşısına çıkar, nikahtan sonraki ilk dansınız için bunu düşündüm, tüm konuklarla birlikte dinleyelim, ne dersiniz? Yüz yüze gelirler, Hakan şaşkınlıktan ne diyeceğini bilemez, 30.bölüm burada biter.

Gold Film – Faruk Turgut, bu güzel dizisi reytinglere kurban ettirmemeli, devam etmeli diyorum. Gizem Karaca (Umut), Berk Oktay (Hakan) ve Şükrü Özyıldız (Ozan) üçlüsünü başarılı bulduğumu burada belirtmek isterim.

Hakan, Ozan’ın bu blöfü karşısında ne yapacak, yoksa Umut, kendisindeki bu kafa karışıklığını atarak, nikah masasına oturabilecek mi? Haftaya Salı akşamı hep beraber göreceğiz.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com'dan alınmıştır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1938
Toplam yorum
: 384
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3025
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok se..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster