Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '15

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
378
 

Benim hala umudum var

Benim hala umudum var
 

Kalbinizi, yuvanızı, sofranızı açıverin sizde bir minik yüreğe,onun koruyucu meleği olun diye yazmıştım daha önce. Gaziantep'in kazandırdığı can dostum Manolya? ve eşi,  dünyalar güzeli genç kızları, bir değil iki minik yüreğe açtılar yuvalarını, gönüllerini.

Bizim koruyucu aile olma fikrimizi en çok destekleyenlerden biriydi  güzel arkadaşım. Umut oğlanın ailemize katılışını heyecanla bekledi, destek verdi, ilk hastalığında benim yerime annelik yaptı, ateşini düşürdü, çorbasını içirdi. İşte o zaman anladım ki o da doğurmadan annelik yapabilenlerden. Sonrasında  gönlüne annelik ateşi bir kez daha düştü, “ tekrar doğurmadan da anne olurum ben” dedi, tıpkı benim gibi... Eşi, kızı sonsuz destek verdi,  çevresinden önyargısı olanlar bizde olduğu gibi eleştiri oklarını yöneltiverdiler. “ Bir çocuğunuz var zaten, ailesinin ne olduğu belirsiz bir çocuğa ne gerek var” dediler. Yapmak yerine yıkmaya çalıştılar. “Umursama yürekli arkadaşım, sen gönül sesini dinle, kapat kulaklarını, minik yürek gelsin hayatınıza, kafanı yastığa daha huzurlu koyacaksın” dedim.  

Nihayet oldu, dün akşam daha bir huzurla gözlerini uykuya kapattı o üç kişilik minik  aile. Çünkü dünden bu yana beş kişilik kocaman bir aile oldular  :) Bir değil iki minik yüreği kattılar hayatlarına. Artık yeşil zeytin gözlü beş yaşında bir oğulları ve kara zeytin gözlü üç yaşında bir kızları daha var.

Dün ilk akşamlarıydı. Bu özel akşamı bizimle paylaşma inceliğini gösterdiler. Umut oğlanımız hafif kıskanç:) az biraz meraklı, hep beraber kucakladık bu minikleri. Saçlarını can dostumla beraber okşadık, beraber uyuttuk, gözlerimiz dolu dolu, kelimeler düğüm düğüm birlikte sevdik miniklerimizi. Umut'umuz abi olmuş, bunu fark ettik:)

Kocaman yürekli can dostum, gönlünüzün güzelliği, ışığı tüm hayatınızı aydınlatsın. Birbirinizi, kocaman ailenizi çok sevin. Bizler  sizi, güzel, kocaman yürekli ailenizi çok seviyoruz:) Siz o miniklerin koruyucu meleğisiniz ya artık, melekleriniz de hep sizi korusun.

Benim güzelliklere,iyiliğe dair hala umudum var. Sizlere bizi vesile kılana sonsuz teşekkürler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 559
Kayıt tarihi
: 11.01.12
 
 

Dünyayı güzellik kurtaracak... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster