Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '10

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
422
 

Benim için yazmak...

Benim için yazmak...
 

internet


Her şeyden önce paylaşmak demektir. Duygularımı, düşüncelerimi, demir asa demir çarık yollara düşüp görüp yaşadıklarımı, paylaşırım okurumla. Tabi ki olumlu-olumsuz tepkiler gelir, gelecektir. Bunu yazıyı kaleme almaya başladığım andan itibaren kabullenirim. Okur kimi zaman paylaşır düşüncemi. Kimi zaman kılı kırk yarar eksiği noksanı çarpıverir yorumunda. Haklılık payı vardır/yoktur o ayrı konu. Önemli olan yazının okunmaya değer görülmesidir.

Yalnız okuyucuların önemli bir bölümünün atladığı bir nokta var. Yazının gerisinde yatan emek. Bir gezi yazısı ise kilometrelerce yol tepilmiştir. Yüzlerce kare fotoğraf çekilmiştir. Okuyucuya bunların en güzellerini sunmak isterim ki o da bir gün aynı yollara düşüp o güzellikleri yaşasın.
Yazının gerisinde yatan emeği kimi okur görmüyor da yazının yayınlandığı gazetenin ya da derginin sahibi görüyor mu sanki? Onlar hiç görmüyor, hiç umursamıyorlar bile. Ama bu yüzden patronları suçlamıyorum, bu kurtlar sofrasında onlar sadece kazanmayı düşünürler. Sayfalar nasılsa bir şekilde dolar. Benim asıl acıdıklarım, emeklerini bedava sunanlardır. Bir yazar her şeyden önce halkının gözü kulağıdır, onun sözcüsüdür. Kendi hakkını savunamayan elin hakkını nasıl savunabilir ki?

Kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.

&&&&

Yazara hak veriyorum ancak kendisi MB içinde olmuş olsaydı ve hakkını nasıl savunurdu bilemiyorum. Bizim eşrafımız kraldan fazla kralcılarla çevrili; genelde al gülüm ver gülüm esası işliyor. Karşılıksız kimseyi sevmene müsaade etmezler veya övmene. Ancak iş dövmeye geldi mi menfaat güçleri dirsek temasta vatan millet Sakarya edebiyatı ile yürürler aynı koldan!

Esas adamlar tarih boyunca tek başına isim yapmışlar ve bunun için ödeyecekleri bedeli ödemişlerdir

Şayet benim savaşım sırf kendim içinse savaş anlamsızdır.

Ancak benim meydanlardaki savaşım iyileri temsilen yapılıyorsa helâldir!

İyiler, kötüler kadar ortalıkta görünmüyorsa; kimse onların güçsüz olduğunu düşünmesin;

“Bir esas adam bin kötüye bedeldir”

Bedel ödenecekse ödenir...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yürüyelim aynı koldan, biz de dövelim. Dövemiyorsak sövelim aynı dilden... diyeceğim fakat, hangi birini dövesin, hangi birine sövesin... Açılımın(!) her türlüsünden söz ettiler; “Adalet”ten söz eden olmadı. Demokrasi(!), özgürlük(!) adına, vuvuzela gibi kulağımızı götürdüler; herkes padişah, herkes sultan, herkes hakan ilan edip kendisini; ya cebe, ya uçkura ya vicdana el attı... İnan değerli dostum, ne dövmeye ne de sövmeye takat yeter. Hadi takat yetti diyelim, Vallahi yerini bulmaz! Çünkü ne ardan ne hayadan eser kaldı.

Kaliteli Yaşam 
 22.06.2010 2:09
Cevap :
Ne güzel dedin be ağabey...ama sessizce durmayı içime sindiremiyorum. Hele tuttum mu birini kuyruğundan cıyaklamasına doyamıyorum. Gideceğiz aynı kanaldan yolu yok:)) Selam ve saygılarımla...  22.06.2010 2:44
 

Sayın Girgin, yine sütre gerisinden Havan Topu ile birilerini bonbarduman yapıyorsun. Katılıyor ve de onaylıyorum. Yalnız ne var ki, namuslu ve dürüstler namussuzlar kadar cesur ve yükses sesle dillendirmiyorlar fikirlerini. Daha baskın çıkıyorlar çoğu zaman düzenbaz ve namussuzlar. Bir de aklın ve bilimin süzgeçinden geçirip sorgulamayı doğru yapacakların sayısı toplumumuzda çok az galiba...Sağduyu sahibi insanların çoğalması dileğiyle selam ve sevgilerimle

Hızır Kabil 
 17.06.2010 17:01
Cevap :
İşte akıllı insanlar (dostlar) akıllı yorum yapar :)) Hızır Bey, sağ duyulu insanlar az değil merak etme sen. Düzenbaz ve namussuzların kaybedecek onur ve şerefleri kalmadığı için fazla gibi görünüyor olsalar bile, bunlar kuru kalabalık! Fotokopi gibi; bir tanesini buruşturup su kabına atsanız, hepsi birden ıslanır.:)) Selam ve saygılarımla...  18.06.2010 18:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 798
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster