Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '07

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
726
 

Benim Karaca'm

Benim Karaca'm
 

Herhangi bir arama motoruna Hayrettin Karaca ismini yazdığınızda O’nun hakkında basında yer almış yüzlerce haber ve makale okursunuz.

O’nu sadece okuyarak anlamaya çalışırsanız bir şeylerin eksik kaldığını mutlaka göreceksiniz. Çünkü “yazılar “ kişi hakkında önemli belge olmalarına rağmen soğukturlar. Gözünün içine bakarak konuştuğunuz insanlarsa hep orada, gözünüzün önünde sımsıcak, hiç yok olmamış gibi dururlar.

Etiyle kemiğiyle nihayetinde O’da bir insan. Ancak şunu iddia ediyorum ki; aldığı onlarca ulusal ve uluslar arası ödül bir tarafa, O; Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin çocuğu olmaktan, bu topraklara ödünsüz ve karşılıksız hizmet etmekten, bu ülke insanının yaratıcı gücüne sonsuz inanmaktan bir gün bile pişmanlık duymayan, Atatürk’ün “ gerçekleri konuşmaktan korkmayınız” sözünü ne pahasına olursa olsun yaşam felsefesi yapmış, Türkiye’nin en önemli sorunu olan erozyonu halka anlatmak için kendi tabiriyle “ deli danalar gibi “ Anadolu’yu karış karış gezmiş, öldükten sonra kıymeti daha iyi anlaşılacak çok değerli bir insan.

O’nun gibi liderler, halk adamları kolay yetişmiyor.
Hayrettin Karaca’yı tanımaktan onur, davasına hizmet etmekten gurur duyuyorum. Seksen yaşındaki bu değerli büyüğümüzde gördüğüm heyecan, TEMA Ailesinin tüm gönüllülerinde. TEMA eğer bugün Türkiye’nin en saygın, en bilinen, en güvenilir kuruluşlarından biri olmuşsa bunda O’nun payı çok büyüktür.

Büyüklüğü “Yurt Toprağı, kutlu olan sensin. Bizler senin fedainiz” diyen samimiyetinden kaynaklanmaktadır.Bize her yerde ve her durumda tekrarladığı tek bir cümle olmuştur; “ Okumamak, Cumhuriyete ihanettir!!! ”

Zaman içerisinde kaç kez karşılaştığımızı, kaç konuşmasına tanıklık ettiğimi hatırlamıyorum. O’nu tanıdıktan sonra, Karaca gibi toprakla özdeşleşen bir insan olmaya kendime söz verdim.

Eşime ve çocuklarıma vasiyet ettim, mezar taşıma sadece “Merhum TEMA Gönüllüsü idi” yazın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ALLAH Başta Hayrettin Karaca Beyefendiden ve TEMA ailemizden razı olsun.. ''Melekler yüce gönlünüzden öpsün.'' Saygılarımla. Gönül notum:Bu yazı önerilmez de ne yapılır? Gönüllünüz efendim.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 17.10.2007 10:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 272
Toplam yorum
: 141
Toplam mesaj
: 42
Ort. okunma sayısı
: 726
Kayıt tarihi
: 13.10.07
 
 

1959 Sinop Bektaşağa Köyü doğumluyum. Yaşamda, anlaşılacak bir şeyi olanlara ve bunu öğreti yapan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster