Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

12 Kasım '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
534
 

Benim Sevgili Kocalarıma!

Benim Sevgili Kocalarıma!
 

http://www.resimseli.com/data/media/331/resimler_4982.gif


''Yedi Kocalı Hürmüz'' gibi!

Sizleri kendi özelliklerinize göre, ayrı ayrı çok sevdiğimi bilmenizi istiyorum!

Bilmez olur muyum?
Hepiniz kendinize göre, elinizde olmayan bir sürü nedenlerden ötürü kendinizi baskı altında hissettiniz. Çokçası benim yüzümden kaynaklanan türlü sebeplerden ezildiniz..

Benimle uğraşmaktan ve diğer kocalarımla birlikte beni çekiştirmekten kendi iç dünyanıza hatır sormaya bile gidemediniz.. Artık ''çok üzgünüm'' desem de zaten hiç farketmez.. Çünkü;hepinizi tek celsede boşadım..
Sizleri tanıyıp bilmem, yettide arttı bile bana..
Bu yüzden başka koca aramıyorum!
Ama sizler, benden sonraki kadınlarınızı arayabilirsiniz. Onlara koşup sarılabilirsiniz. Elinizdeyse eğer, mutlu bile olabilirsiniz.
Ben görmiyeyim duymıyayım yeter!
Görürsem ve de duyarsam ki benimle olmaktan daha beter ederim sizi bilesiniz.. Kim bilir, benimle olan problemlerinizi benimle çözmeye çalışsaydınız, belki bu kadar kör düğüm olmazdık..

Şimdi hepimizin bildiği gibi uzaklaşmak zorunda kaldık birbirimizden.. Aslında iyi de oldu.. Hepimiz kendimize göre bir yerlerde ve eminim ki yine bizim dışımızda oluşan her şeyle ilgileniyoruzdur.

Ama! Birbirimizle olmamak için, şartları ne kadar zorlarsak zorlayalım, bizler yine birbirimizden vazgeçemeyiz gibi geliyor bana, hıı ne dersiniz?

Ne zaman ki kendi payımıza düşeni yaşamayı kabul eder ve isyan etmezsek başkalarının aşk kıvrımlarına işte o zaman gerçek aşkı yaşamış oluruz..

Duymadınız mı ''destursuz paylaşmak helal değildir'' diye? Madem ki erkeklere ''Dört Eş'' diye, bir masal söylenir halk arasında, inat bu ya, bende kendimi düşleyiverdim işte, ''Yedi Kocalı Hürmüz'ün'' ortasında..

Sabiha Rana

''Uzaklardan gelen sürtük'' http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=144025 Okudunuz mu?


<ımg alt="" src="http://kampanya.milliyet.com.tr/bbog/bireysel.jpg" usemap="#a" border="0">


BİR KIZ ÖĞRENCİNİN HAYATINI DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ
https://secure.cydd.org.tr/bagis/index.asp

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanırım siz hâlâ Lale Devri'nden günümüze transfer olamayanlardansınız. Çorap yıkamak mı? O devir geçti. Ekmek yapmak mı? O devir geçti. Bulaşık mı? O devir de geçti. Çocuk doğurmak mı? İnan o da geçti. Temizlik mi? O devir de geçti. Koca derdi mi? O devir de bitti. Kadın, 'gadın' olmalı. Sanırım şu ufoları kullanan onlar ama, bakıyorlar ki erkeklerin geneli olanlarla idare ediyorlar, geri dönüyorlar. Benim gibileri de onca kalabalığın arasında göremezler elbette. (Aaa; çorap yıkamaktan bahsediyor kadın; aklından zoru mu var, ne...)

Yüksel ÖNAÇAN 
 12.11.2008 4:49
Cevap :
Sayın Yüksel Önaçan, Efendim Alev Meisel Hanımefendiye seslenişinizi, her ikinizide duyduğum büyük bir saygıyla yayına veriyor ve her ikinizide dost sevgilerimle selamlıyorum.. :)  12.11.2008 17:40
 

Evlenmekte neden sınır söz konusu yapılıyor anlayamıyorum. Evsiz bir kişi de evlenebilir. Hele günümüzde TOKİ sayesinde bu hayli kolaylaştı sanırım. Hele iki kişi bir araya gelince daha kolay evlenebilirler. Ben, resmi de olsun diye 5 ayrı bayanla gittim, kağıt üzerinde de imza atarak aynı evde oturacağımızı belgelemiş olduk. Şimdiki gençlerden 4'ü, 6'sı bi araya gelip evleniyorlar. Ama ev için sadece bi tanesinin imza atması yetiyor. Kadın-koca mı? Şart mı iki insanı böyle isimlendirmek ki? Aynı evi paylaşan iki kişi işte. İkisi birden imza attığı için mi 'kadın ve kocası' oluyorlar. Ben bu ismi sevmediğim için müştereken kadınlarımla güle-oynaya gittik bi imza daha attık, evi de müşterek olarak kullanmadığımız için ben hanyalara, onlar da..., bilmem nerelere gittiler. Ama yine de hepsiyle arkadaşlığımız devam ediyor; telefonla hatırlaşıyoruz. Onlar da benim gibi evlenememişler daha. TOKİ beni fakir sınıfına koyar da bi ev verirse evlenmiş olacağım ben de. Bi de EŞ bulabilirsem

Yüksel ÖNAÇAN 
 12.11.2008 4:40
Cevap :
Sayın Yüksel, Bu kadar olur yani. Siz benim yazdıklarımı bire bir yaşamış, canlı bir tanık ve kanıtsınız.. Maşallahınız var.. Ben sizin hakkınızı nasıl öderim? Resmen dediklerimin doğruluğunu kanıtladınız bu yorumunuzla.. Demek ki anlaşan 3-4 kadınla aynı anda anlaşaniliyor anlaşamayan tek kadınlada anlaşamıyor.. Ben yazdıklarımla doğru tezat sergilemişim ya çaktırmadan bravo bana :) Efendim. Ne yalan söyliyeyim sayenizde bilgilendik çok teşekkür ederim.. Sizleri burada görmenin ve kaleminizden dökülenleri paylaşmanın keyfini çıkarıyorum Sevgili Dostum.. Saygılarımla..  12.11.2008 17:47
 

vazcayın bu sevdadan, rüyadan demek istedim! Sizi paylaşmak kolay olmaz! Hem erkekler birbirlerine çok benzerler; bir noktada! 7 tane aynısından; düşman başına! Çekilmez Sultanım! Ne yer yeter ne yürek! Düşünün her akşam 7 çift kirli çorap evin dört bir tarafında! Ben size kıyamam! Kadın kısmının hayalini süsleyenler henüz dünyamıza ulaşamadılar! Allah rahatlık versin Sultanım! Sevgiler!

Alev Meisel 
 12.11.2008 1:20
Cevap :
:) Yedi çift kirli çorap bu tarafta, yedi çift kirli don o tarafta, yedi çift kirli gömlek şu tarafta derken efendim.. Ben çoktan varmışım öte yana.. Sevgili Sultanlar Sultanım meğer ne hayalmiş benimkisi ve ne dünyamış ki hala ulaşamamış ötekisi. Allah cümleye rahatlık versin efendim.. Mutlu rüyalar.. :) Kirli çoraplara çok güldüm :)  12.11.2008 3:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4920
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster