Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1959
 

Benim tecavüzcüm saygın, ya seninki?

Benim tecavüzcüm saygın, ya seninki?
 

Görsel internetten alınmıştır.


-Ah arkadaşım, başıma gelenleri sana bir anlatsam, küçük dilini yutarsın şaşkınlıktan.

-Ahh çok merak ettim anlatsana, hadi hadi durma anlaaat!

-Dinle o zaman;

Hafiften yağmur çiseliyordu. Rüzgâr da efil efil esiyordu. Henüz on dört yaşındaydım. Beni sevdiğini sandığım kişiyle yolda yürürken, aniden kolumdan tuttu ve beni kuytu bir yere çekti.

Korkmuştum. Ne yapıyorsun sen? Diye bağırdım. Önce ağzımı kapattı, sonrasında beni şiddetle yere fırlattı. Her yanım acıyordu. Ne olduğunu anlamaya çalışırken başıma vurduğu bir taşla bayılmışım.

Ayıldığımda sevdiğim başımda bekliyor ve pis pis sırıtıyordu. Çok kızmıştım ona. Elime geçen tüm taşları fırlattım kafasına. Canım çok yanıyordu. Ayağa kalktığımda bacaklarımdan aşağı kan akıyordu.

Öyle korkmuştum ki bu olayı kimseye anlatamadım. Anneme de kapkaç kurbanı olduğumu söyledim, inandı.

Sevdiğim de on gün sonra başka bir kızla evlenmiş. Amaaannn… Bana ne. Benden uzak olsun da…

Zaman geçtikçe kilo almaya başladım. Annem şüphelenmiş olmalı ki beni bir doktora götürdü. Aaaa hamileymişim.  Çocuğum olacakmış. Doktor anneme anlatırken duydum. Çok ama çok şaşırdım.

Artık iyice nefret ediyordum ondan. Aklıma gelen bütün küfürleri yapıyordum ona. Okula gidemiyordum. Arkadaşlarımı göremiyordum. Hem görsem ne olacak ki. Arkadaşlarım beni görünce görmezden geliyorlar, konuşmuyorlardı benimle. Komşular desen sürekli beni konuşup dedikodumu yapıyorlardı. O nedenle evden dışarı çıkmak dahi istemiyordum.

Bu arada ailem şikâyetçi oldu ondan. Benim yaşım küçük olduğu için devlet koruma altına aldı. Sonra bir gün bebeğim oldu. Ben nasıl bakarım buna derken Mahkeme kararını verdi. Ay nasıl şaşırdım ve mutlu oldum anlatamam. Ruh sağlığım birden bire düzeldi. Artık hayata daha umutlu bakar oldum.

-Ayyy nasıl oldu bu mucize, çabuk anlat ne olur!

-Acele etme anlatıyorum işte ama sonunda beni kıskanma olur mu?

-Söz kıskanmayacağım, hadi anlat!

-Peki dinle…

Hani o uzun süren mahkeme süreci var ya. İşte, o uzun süreçte Mahkemenin Hâkimi, Savcısı, Bilirkişi heyeti çok yoruldular biliyorum. Fakat sonunda öyle bir karar verdiler ki anlatamam.

-Uzatma, artık söyle kararı!

- Ayyy bir bilsen arkadaşım. O var ya o, çok saygın biriymiş. Mahkemenin çabaları boşuna değilmiş. Sonunda onun saygın biri olduğuna hükmetmişler. Böylece benim de ruh sağlığım şıp diye düzeldi. Ya bana tecavüz eden, hamile bırakan şahıs, adi biri olsaydı; nasıl yaşardım bu utançla?

Şimdi, gurur duyuyor ve haykırıyorum; Benim tecavüzcüm saygın, ya seninki? 04 Kasım 2015

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Açık ve seçik bir konu, akıcı ve yalın bir Türkçe...Dikkatle okunmaya değer bir konu. Dilinize sağlık.

Abdülkadir Güler 
 06.12.2015 19:59
Cevap :
Teşekkür ediyorum Abdulkadir Bey, sağ olun. Selamlar, mutlu kalın...  07.12.2015 22:51
 

Birisine rızası dışında zorla tecavüz eden biri nasıl saygın olabilir ki? Onlara bu payeyi verenler aynı şey kendi kızlarının başına gelse ne olurdu acaba? Ölür müsün öldürür müsün? Diyecek söz bulamıyor insan. Selamlar.

Güz Özlemi 
 14.11.2015 22:38
Cevap :
Anlayamadığım bu benim de. İnsanlara saygısı olmayan biri nasıl saygın olabilir?. Mağdur kendilerinden olsa da aynı saygın tutum indirimi yapılır mıydı bilemiyorum doğrusu. Ne söylesek gerçekten boş Güz Özlemi. Sadece iyiyi ve güzelliği dileyelim ülkemiz ve insanlarımız için. Selamlar, mutlu kalın...  18.11.2015 20:49
 

Merhabalar. Okurken bile iğreniyor insan. Böyle bir şey olabilir mi? Daha neler!.. Geçenlerde de yine aynı konuda mahkeme buna benzer "iyi halden ceza indirimi" uygulayarak bir karar vermişti. Demek bundan sonra mahkemelerde hırsızın da, katilin de iyisi ve kötüsüne göre karar verilecek. Şu anda zaten kimse cezalardan korkmuyor, herkes yapacağını yapıyor. Bu durumda da mağdur edilen vatandaş, adaletin veremediği cezayı bizzat kendisi vermeye kalkıyor. Ne yapsın?.. Mağdur vatandaşa başka bir yol bırakılmıyor ki. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 13.11.2015 22:42
Cevap :
İnsanın inanası gelmiyor böyle kararlara ama son zamanlarda fazlasıyla karşılaşmaya başladık. Bu tarz kararlarla tatmin edilmeyen mağdur yakınlarından her şeyi beklemek mümkün. İnsanlar kendi cezalarını kendileri kesmeye başlarsa işlerin iyice içinden çıkılması zorlaşır. Bu asla istemediğimiz bir durumdur. Adalete güveni sağlamak da baştakilerin görevidir. Adaletin yara almadığı günler diliyorum. Selamlar, mutlu kalın...  18.11.2015 20:55
 

Şahane anlatmışsınız... Bu mizah zekâsına ihtiyacımız var. Bence çok etkili. Öneriyorum, tavsiye ediyorum. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 08.11.2015 14:38
Cevap :
Teşekkür ediyorum. Dilimin döndüğünce anlatmaya çalışıyorum ben de...Selamlar, mutlu kalın...  08.11.2015 20:34
 
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1424
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster