Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '07

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
744
 

Benimki mobil inek

Benimki mobil inek
 

Evet, benim de bir ineğim var. İstanbul sokaklarını bu aralarda gezerseniz, birbirinden harika ineklerle ve benim özel ve özgün ineğimle karşılaşacaksınız. Bu güzel inekler, sizi gülümsetecek, bazılarına hayran olacaksınız, hatta ömür boyu birlikte olmak isteyeceksiniz.

Sütaş’ın ana sponsorluğunda; Şişli Belediyesi ve Büyük Şehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen bu harika organizasyon üç ay boyunca bizim bu güzel ineklerle bir arada olmamızı sağlayacak. Onlarla bol bol fotoğraf çektireceğiz. Kameralara birlikte poz vereceğiz.

Benim küçükken bir ineğim vardı. Çok severdim onu. İpinden tutup gezdirirdim. O yıllar çok geride kaldı. Şimdi bu inek sevgim nedeniyle evime bir inek alacak durumda değilim. Hadi aldım. Komşular ne der. Otu, samanı, sağımı… İstanbul’un göbeğinde bir moda tasarımcısı, çocukluğunda inekleri çok sevdiği için evine bir inek aldı diye medyanın diline düşer alimallah…

Tam bu sırada bu inek projesi ortaya çıktı. Al sana 190 inek. İnek fanatizmini tatmin et. Yok, ben bana ait bir inek istiyorum. O ineklerin sanatçıları var. Özene bezene ineklerini şekilden şekle sokmuşlar. Onları giydirmişler. Takmışlar, takıştırmışlar. Benim neyim eksik dedim. Hemen aklıma çok güzel bir fikir geldi. Ben de diktiğim yeleklerime bir inek tasarımı yapabilirim dedim.

Hemen uygulamaya geçtim. Şimdi giydiğim yeleklerimde mobil bir inek var. Diğer inek kardeşlerinden farkı mobil olması. Benimle birlikte her yere gelmesi. Çok da dikkat çekiyor. Herkesin gözü takılıyor. Herkese mavi boncuk dağıtıyor. Çünkü süt veremiyor benim inek. Birlikte dolaşıyoruz. Kafeye gidiyoruz. Pasajları dolaşıyoruz. Ben işlerimin peşinde koşarken o da benimle gezmekten büyük keyif duyuyor.

Üç ay sonunda diğer inekler, büyük bir müzayede ile inekseverlere satılacak ve geliri de AÇEV, Sokak Çocukları Rehabilitasyon Derneği ve TEMA Vakfına bağışlanacak.

Benim inek diğer inek kardeşleri gibi yardımsever bir inektir. Bu böyle biline. Beni yolda çevirip "Senin ineğini çok sevdim. Bu ineği almak istiyorum" diyen olursa; ben de hemen bu organizasyonda yer alan dernekler için bağışta bulunmaları şartıyla ineğimi onlara vereceğim.

İneğimle hem bu üç ayın keyfini çıkaracağız, hem de bir hayrımız olacak.

Mobil inek olmak çok hoşuna gitmiş olacak ki bu aralarda benim inek İstanbul’un sokaklarından hiç vazgeçmiyor. Beni sürekli caddelere yöneltiyor. Ne de olsa ilgiyi seviyor…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Memlekette inek o kadar çok ki mobili var gsm i var sabiti var... :)

sedataydın 
 06.08.2007 1:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 228
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 1522
Kayıt tarihi
: 21.06.07
 
 

23.05.1974 İstanbul doğumluyum. Mediha Yener Moda Okulu'ndan stilistlik ve modelistlik sertifikaları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster