Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ocak '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
815
 

Benimki

Benimki
 

Kadınlar bir araya geldiğinde adamlarından bahsetmeye bayılıyorlar. Bense onları dinlerken sarf ettikleri cümlelere bayılıyorum. Adamların adı yok, sıfatı var. Benimki

- Benimki ot, kök, sap yemez. İnan akşamları ne yemek yapacağım diye çok zorlanıyorum.

- Benimkine et yap her akşam gıkını çıkarmaz seve seve yer vallahi.

- Benimki sevmez öyle gece gezmelerini, sizi gündüz vakti şu cafe’de gördüğüme dua edin. Kıskanç şekerim.

- Benimki öyle dar düdük, mini etek falan hayatta izin vermez. Hele dekolte aaa direkt kavga ederiz.

- Benimki sabah işe giderken ne giyeceğini bile bana sorar. Moda danışmanıyım kendisinin ih hiiiiii…

- Benimki de evlendikten sonra bir alem oldu canım! Bazen onu anlayamıyorum. Mevzu evlenene kadarmış demek.

- Benimki ev işlerine yardım etmeyi seviyor Allah razı olsun ondan.

- Benimki bir çivi ile çakamaz.

- Benimki ile alışverişe çıkılmaz, bir saatte sıkılır zindan eder mağazayı insana.

- Benimki doğum günümde bana tek taş aldı, bir de tatil sürprizi yaptı. ( Kapak!)

- Benimki spora çok düşkün... Benimki çocuklara çok düşkün.... Benimki şöyle, benimki böyle…*

Bu benimkiler dinlene dinlene kendininkinde olmayıp da başkasında olan iyi huylar ayıklanıyor, adama "milletinki şöyle böyle yapıyor sen ne yapıyorsun" şeklinde dönülüyor. Olur da kendininkinden daha kötü bir hikaye dinlenirse Allah’a şükredip, akşama en güzel yemek hazırlanıyor, unutulmuş sevecenlik tekrar gündeme getiriliyor.

Ben henüz mevzunun bu kısmında değilim fakat şiddetle benimki furyasına katılıp, sürekli sevdiğim adamdan bahsetme arzusu içerisindeyim. Milletin benimkilerini dinlerken feci halde hasetlenmekteyim. ( Peh!) Öyle veya böyle (?!) sahiplenilmiş kadınların kendi benimkilerinden bahsederken aldıkları zevke ben de erişmek derdindeyim.

Hele bir benimki çıksın piyasaya ahtım var bütün kadınlara meydan okuyacağım. Sırf iş olsun diye iyi olan her şeyi bire beş katıp anlatacak, ardından da karşımdaki kadına “ikimizde aşık, bir tek farkla; benimki senden biraz fazla”** şarkısını patlatacağım. Kötü olan konuyu da es geçecek, asla tencere dibin kara, benimki senden kara örneklemeleriyle ortama malzeme olmayacağım.

Onu pamuklara sarıp, sarmalayacağım. ( Yok, bu cümle olmadı ama belki işe yarar yine de kalsın. ) Benimki vesileyle havama hava katıp, “benimki” nasıl olurmuş herkesi ortadan ikiye çatlatacağım.

* Bu benimki örnekleri uzar gider, kısa keselim, beni germiyelim.

** Ferhat Göçer. Şarkının bu cümlesi çok uydu ne yapayım?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biraz düşündüm, kullanıyormuyum ben bu kelimeyi, diye:)) Sanırım nadiren de olsa, söylüyor olabilirim. Utandım Valla:)) Kızgınken söylüyor olabilirim:) Gerçekten de, sağdan soldan duyduklarımız, çoğu zaman dilimize takılıyor. Ben okulumdan kaynaklı, bazı kelimeleri, yanlış kullanıyorum. Çocukları düzelteceğime onlar beni bozuyor:)) Yani diyeceğim o ki, birgün birini bulur, yanlışlıkla benim ki dersin, hatırlatırım ama sana:)) Çok güzeldi, sevgiler.

SINIR 
 03.02.2009 22:51
Cevap :
Merhaba, beğenmenize ve değerli yorumunuza çok sevindim. Vallahi diyeceğim, kızgın da olsam, mutlu da olsam diyeceğim, salına salına da gezeceğim :)) Sevgilerimle.  04.02.2009 11:07
 

Biz erkekler nedense sevdiğimize "bizimki" demeyi tercih ederiz :) Bu da sanırım kadınların hiçbir konuda, hiçbirşeyi paylaşmaya yanaşmama içgüdüsünden kaynaklanıyor :) Şimdi diyeceksiniz ki "siz paylaşır mısınız sevgilinizi başka biri ile?"...bende cevap vericem ki malesef :) benim iznime yahut biz erkeklerin iznine tabii birşey değil bu :) kadınların hayatı bizimkinden çok daha kalabalıktır, onları ayırmak, uzaklaştırmak çok daha zordur kemikleşmiş aile bireylerinden yahut sevdiği (ya da oyle iddia ettiği) arkadaşlarında. O yüzden de bizler sevdiğimiz kadını hep bir takım kuzinler, kanki kız arkadaşlarla ile zoraki bir biçimde paylaşmak zorunda kalırız. Hatta öyle ki bi erkek olarak tabii ki kız arkadaşınızın arkadaşları ile iyi geçinmek ve hatta onları isteseniz de istemesinizde evinizde, barkınızda misafir etmek, yahut hayatınıza dahil etmek zorundasınızdır. O yalnız size ait değil, yakın arkadaş ve akrabalarından müteşekkil ufak bir komüze yani size aittir. Bu yüzden o bizimkidir.

Tevfik Munzevi 
 03.02.2009 16:36
Cevap :
"Bizimki" tanımlamasını akraba ve arkadaş çevresinden oluşan kalabalık bir komüne ait olmakla açıklanmanıza çok güldüm. Gerçekten de öyledir, ne yapacaksınız işte kadınlar da böyledir. :)) Sevgi ve saygılarımla Tevfik Bey.  03.02.2009 16:48
 

Nasıl buluyorsun böyle konuları anlamıyorum. Anlamıyorum ama çok takdir ediyorum. Yazı da çok iyiydi. (Bu arada erkeklerde de zaman zaman hödük bir "benimki" muhabbeti var ama anlamını ne sen sor ne ben söyleyeyim :)

Faruk Sürener 
 31.01.2009 11:37
Cevap :
Çok teşekkür ederim beğenmene çok sevindim, takdirini eksik etme sakın. :) Erkekler arası "benimki" muhabbetinin anlamını bilirim de, benim kaleme almam olmazdı tabi. :)) Sevgiler.  01.02.2009 10:33
 

Çünkü adı: Kendim:)))

Emine Supçin 
 29.01.2009 23:19
Cevap :
Merhaba, güzel söylemişsiniz ondan mükemmeli yok gerçekten. :)) Sevgi ve saygılarımla.  30.01.2009 7:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1578
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İnc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster