Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '08

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
343
 

Benimle dans eder misiniz?

Benimle dans eder misiniz?
 

Günün Anlamı: Bugün benim için ‘’DANS’’ günü

Bugün güne başlarken aynanın karşısına geçin ya da güneşe dönün yüzünüzü ve kendinizle ilk dansınızı yapın. Sonra seçin dans arkadaşınızı ve onunla dans edin. Bırakın kendinizi evrenin müziğine ve bedeninizi özgürleştirin. Bugün evren sizinle dansa başlasın ve bu dans yaşam boyu sürsün. Bırakın kendinizi evrenin kollarına, rüzgarla savrulsun saçlarınız, terden sırılsıklam olun, ayaklarınız yerden kesilsin. Yaşamla dans ederken birbirinizin ayağına basmayın ne olur, bırakın kendinizi müziğe ve dansa, uyum içinde dans edin.

Günün Duası: Tanrım, bana yaşamla uyum içinde dans etmeyi öğrettiğin için sana teşekkür ediyorum.

Günün Onaylaması: Ben, yaşamın hızına ayak uyduran usta bir dansçıyım.

Günün Notu: Dans, beden dilimizin sözlerden daha etkileyici olduğunu ortaya koyan bir iletişim şaheseridir. Ayrıca konuştuğumuz dili tercüme etmeye ihtiyaç yoktur. Dans kendini akıntıya bırakmanın, duyguya akmanın ve size akan duyguları karşılamanın muhteşem bir gösterisidir. Dans edin, ister bir peri gibi ister bir çılgın gibi. Dünya sizi hayranlıkla izleyecektir.

Günün Sözü: ’’ Başkaları için zor olanı yapmak kabiliyetli olmaktır; kabiliyetliler için imkansız olanı yapmak ta, dahi olmaktır. ‘’ Henri Frederic Amiel

Evrenin Kütüphanesinden: YAPMA DİLLER (ESPERANTO-VOLAPÜK-İDO) Yapma dillerin en önemlisi çocukluğunda çeşitli milletlerden çocukların okuduğu bir okula giden ve anlaşma zorluğu yaşayan Polonyalı hekim Zamenof tarafından 1878-1887 yılları arasında geliştirilen Esperanto dilidir. J.M.Sehleyer 1879’da Volapük dilini geliştirdi. Fransız dil uzmanı Beaufront ise arkadaşlarıyla birlikte İDO dilini geliştirerek yapay dil konusunda başarılı oldular.

Günün Yasası: FIRSAT YASASI

Evrende herkese eşit fırsat verilmiştir. Herkesin 24 saati vardır. Herkes seçim yapma hakkına sahiptir. Herkes evrenin fırsatlarına hazır olacak şekilde kendini geliştirme fırsatlarına sahiptir. Fırsatları görebilmek için her şeyden önce kendinizi evren için bir fırsat olarak değerlendirin. Siz olmasaydınız bu dünya nasıl olurdu? Sizin katkılarınız olmasa dünya neye dönüşürdü. Ve bu dünyayı dilediğiniz şeye dönüştürmek için bu evrenin modeli olan kendinizi öncelikle iyi bir şeye dönüştürün ki, fırsat yasasından hakkınızı isteyebilin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bülent Bey çok güzel bir yazı hazırlamışsınız.Dans hakkında yazdıklarınız ders olacak nitelikte. Ellerinize sağlık efendim.Sevgi ve saygılarımla...

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 01.09.2008 7:11
Cevap :
Çok teşekkürler Murat bey. Tatiliniz umarım güzel geçmiştir. Sevgilerimle  01.09.2008 23:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster