Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
774
 

Benimle evlenir misin?

Benimle evlenir misin?
 

Ne güzel bir cümledir... "Benimle evlenir misin?" demek. Ömrünün yarısını verir misin? Ömrümün yarısı olur musun? Sabahları tenim kokulu yastıklarda uyanmak ister misin? Akşamları yorgun gün bitiminde en sevdiğin yemekleri yapmamı, yemek sonrası ayaklarını pufa uzatırken tavlı bir çay demlememi ister misin? İster misin soğuk kıs gecelerinde yanı başında sıcak bir nefes olmamı. Herkesten sakladığı o çocuksu yanınla kederlendiğinde gözyaşlarını akıtacak bir omuz olmamı ister misin? Sırdaşın, yoldaşın, aksi bir ihtiyar olana kadar, eşin, eşim, diğer yarın olmamı ister misin?

Madalyonun bir yüzü işte böyle söylüyor. Diğer yüzünüyse karıştırmaya hiç gerek yok. Küçük bir çocukken hamurumu yoğuran ailem der ki aile kurumu kutsaldır. En güçlü olması gereken bağdır. Yanlışlarıyla doğrularıyla, yaşanması, yaşatılması gereken bir oluşumdur. Buna rağmen bizim evimizin de kavgaları oldu, çok küçüktüm, tam olarak hatırlayamıyorum.

Annemle babamın bir kavgasına şahit olmuştum. O gece uzunca bir süre ağlayarak dua ettim. Bir daha da böyle bir şeye şahit oldum mu anımsamıyorum. Kötü olayları hatırlamayı reddeden bir hafızam var. Şükürler olsun ki aile içi şiddeti tanımadan büyüdüm ben. Babam bizlerin güçlü, ayakları üzerinde durabilen bireyler olmamızı istediği için belki de şiddetten uzak durdu. Sebebi her neyse, bu konuda ona minnettarım. Annemi sevdiği için, iyi bir aile reisi, iyi bir baba olduğu için…

Yarın canım arkadaşım, biricik Arzu’m da aile kurmak için bir adım atacak. 12 yıllık dostumun üç yıllık emeğini aile arasında yapacağımız bir söz töreniyle kutlayacağız. Elde var iki diyorum. Aslında daha lise yıllarındayken hiç böyle kurmamıştık hayalini, çok daha erkendi planlarımız en azından 2010’da dördümüzün de birer çekirdek ailesi olacaktı.

Mutlu ol Arzu’m, iyi bir dost olduğundan çok daha iyi bir eş ve anne olacağına eminim. Asla sana akıl vermem. Sen bizim filozofumuzsun ve şimdi böyle bir karar vermişsen doğruluğundan asla şüphe etmem. Unutma biz evlenmiş olmak için evlenmeyeceğimize söz verdik. Aile kavramının önemini önemsiyoruz. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun müstakbel ailen. Dilerim hep mutlu ve -bir parça bencillikle- hep birlikte oluruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aşk ulaşılmazdir ve aşk'a ulaştıgın an o aşk biter bunu unutmayın ki değilmidir en uzun süreli aşklar karşılıksız olanlardır. Evlilik aşkı bitirir,önemli olaan sonradan katlanabilmek icin saygıyı yakalamaktır.

klctrgy 
 11.12.2007 18:34
 

kimistemezkibaşta yazdıklarını,birliktelikletükenişlerde başlar.asılolan ekmegini paylaşıp,aynı lokmaya dişlememektir. bence dünyanın tek anlamı mutlu bir eş tir.ama nerdeanketlerde neler cıkıyor.görüyorsunuz.neyse umarım bütün çiftler ve çift olacaklar mutlu olurlar.bir on yıl sonra iyi evliyiz derler saygılarımla...

ömer71 
 09.07.2007 13:43
 

Sevgili Ela evlilik bir ömür olarak düşündüğünde yazının başındaki o güzel cümleleri kim istemez, ama daha sonra madalyonun öbür yüzü ortaya çıkıyor. İşte bu bağlamda aşk tan öte sevgi ve saygıyı eşler kurduğunda rayına oturtmuşlardır, yoksa iki kişide yıllar geçtikçe sorunlar yaşamaya başlar..kendine iyi bak en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 07.07.2007 1:53
Cevap :
Sevgili Mehmet söylediğiniz gibi içimizde o saygı kavramını yaşattıkça madalyonun diğer yüzünün dönmesine hiç gerek kalmaz bana kalırsa. Bizler sevebilmek yeteneğiyle var ediliyoruz. Kısacık ömürlerimizde sadece katıksız sevmeyi hedeflersek, yeryüzü de, evlilikler de çok daha güzel olur eminim ki. Yorumunuz için teşekkür ederim, sevgiler...  07.07.2007 14:44
 

aile birliginin yolu sular gibi acik olsun. Hep, ama hep beraber olasiniz cekirdek aileyle birlikte.

pirmete 
 07.07.2007 0:20
Cevap :
çok teşekkür ederim pirmete, bu güzel dilekler için :)  07.07.2007 14:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 209
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1670
Kayıt tarihi
: 25.04.07
 
 

Şu an özel bir şirkette, grafiker olarak çalışmaktayım, geçmişte hikaye denemeleri ile başladığım ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster