Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Haziran '06

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
2954
 

Benimle evlenir misin derken aslında ne demek isteriz?

Herkes bir şeyler söylüyor… Bir oyunun içerisinde değişik şekillerde öğretilenleri söylüyor… Kullanılan kelimeler nedense aynı oluyor… ama ya söylenmek istenenler?

Gerçekten oynadığımız oyun içerisinde kelimeleri kullanırken aslında arkasında neler deriz? İçimizde ne vardır, dışımıza ne çıkar?

Herkes seni seviyorum der… Ama herkes seni seviyorum derken aslında ne ifade eder? Acaba edilebilecek ifadeden korktuğu, hayallerini karşılamayacağı için midir ki Özdemir ASAF “Beni öyle bir yalana inandır ki / Ömrümce sürsün doğruluğu” demek ihtiyacı hissetmiştir?

Herkes benimle evlenir misin der… Ama bunu söylerken içerisinden geçen şey nedir?

Benimle evlenir misin? Sorusu sorulduğunda içimizde hissetmek istediğimiz, aslında duymak istediğimiz şey “Ben senin mutluluğun ve seninle beraber mutlu olmak için tüm hayat enerjimi harcamaya hazırım” gibi bir şey olmalı. (Tabi duyulmak istenen şeyler de farklılık gösterebilir. Durumu sadece idealize etmeye çalışıyorum kendi kafamda…) Benimle beraber mutlu olmak için beni mutlu etmek istiyor demek ki diyebilmek için…

Ufak bir ısınma oyununa ben başlasam, arkasından başka neler gelir kim bilir?

- Benimle evlenir misin? (Çok güzel görünüyorsun, sosyal ortamlarda seninle acayip sükse yapabilirim…)

- Benimle evlenir misin? (Defalarca seninle beraber olmak için girişimde bulundum ama reddedildim, bakalım bu taktik tutacak mı…)

- Benimle evlenir misin? (Esasında arkadaşına aşığım ama bir şey diyemiyorum, sen kabul edersen bu teklifi sonuna kadar onunla yan yana olabilme şansını yakalarım…)

- Benimle evlenir misin? (Ekonomik durumun iyi gözüküyor, seninle iyi bir limitet şirket kurabiliriz… arada da dalgama bakabilecek gücüm olur…)

- Benimle evlenir misin? (İyi bir sosyal çevren var, ben de sınıf atlayabilirim böylece…)

- Benimle evlenir misin? (Daha önce de bir sürü kişiye teklif edip reddedildim ve artık orada burada sürtmek istemiyorum. Pek de güzel değilsin ama ne yapalım…)

- Benimle evlenir misin? (Evde annemlerde yaşlandı. Ben yetişemiyorum, yardım edersin herhalde…)

- Benimle evlenir misin? (Yaş geçiyor kardeşim. Bütün millet dalga geçiyor, bi evet de de kurtulalım bu ızdıraptan…)

- Benimle evlenir misin? (Yaşlı maşlı, ne fark eder para önemli kardeşim…)

- Benimle evlenir misin? (Fiziksel güzellik önemli, bir sürü sevmediğim huyun var ama merak etme ben seni düzeltmeyi bilirim…)

- Benimle evlenir misin? (Esasında kendi cinsimden hoşlanıyorum ama, bana bir kendini gizleme noktası sağlarsan sevinirim. Hem bak hiç hangi karşı cinsle diye de düşünmeyeceksin…)

- Benimle evlenir misin? (Valla annem zorladı ne diyeyim…)

Yukarıda dile getirilen teklifler kadın yada erkek tarafından söylenebilir.

Bunları çoğaltmak için daha çok zorlamak gerekiyor gibi… Herkesin gerçekten “Ben senin mutluluğun ve seninle beraber mutlu olmak için tüm hayat enerjimi harcamaya hazırım” diyebilecek gerçek bir kişiyle karşılaşması dileğiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Barış Bey, "Benimle evlenir misin?" sorusu içinde şunları barındırsa daha da güzel olurdu :-) "Seninle; ailenden sevgi ve şevkat görmüş (sevmeyi öğrenmiş), özgüvenin gelişmiş, iyi eğitim almış olman ve bu edindiklerinle benim için iyi bir eş (can yoldaşı), çocuklarımız için sevgi ve şevkat dolu anne (baba) olacağın; kendisine ve topluma yararlı olacak şekilde evlatlar yetiştirmemde bana yardımcı olman için evlenmek istiyorum"

Bulutevi 
 14.07.2007 20:59
Cevap :
Zaten diğer soru şekillerini de ortaya çıkartmak için bir şekilde yazılmıştı ;) ve bu güzel bir benimle evlenir misin sorusu... Sevgiyle...  15.07.2007 12:35
 

Alyazmalım filmini hatırladım. Her karesi duygu yüklü.. "Sevgi güzellik ister gülüm", "güzellik emek ister", "güzelliktende değil canım yürekte ateş ister" emeğin zayi olmaması dileğimle..

SIBEL 
 16.04.2007 11:52
Cevap :
Tek başına emek vermek bile güzel... Zayi olmaması tercih sebebi ama... çok da elde olan bir şey değil... Ben emek vermeyi seviyorum o ayrııııı :)))) Sevgiyle...  16.04.2007 15:48
 

benimle evlenir misin? ( Her an gidecekmişsin gibi geliyor korkuyorum gitmeni istemiyorum belki evlenirsek evlilik denen müessesenin üzerine yıkacağı yükler ve psikolojik- toplumsal baskılarından ötürü gidemezsin, yeniden aşık olamazsın, olsanda yaşayamazsın yani yine de belli olmaz ama...)

Mayatharet 
 24.11.2006 13:52
Cevap :
Bu şekilde düşünüldüğü müddetçe zaten gitme özgürlüğü bireysel olarak verilir ama gidemeyecek kadar da sevdirilir diye düşünüyorum :) Güzel yorumun ve katkın için teşekkürler... Sevgiyle...  24.11.2006 23:32
 

evet evlenmenin amacı değişti diye düşünüyorum...ben şanslı olanlardanım galiba...ne para ne mal ne mülk evlilikte mutlu etmez insanı...huzur o kadar önemliki istediğin kadar sıkıntı yaşa ama birbirine bağlılık ve huzur olduğu müddetçe bütün sorunlar bir kum tanesi kadar önemsiz ufak geliyor insana...ben evliliği tavsiye edenlerdenim...ayrıca yazılarınıız bilgi dolu ben okumaktan zevk alıyorum...saygılar.tuba sandal....

tugba 
 05.11.2006 23:16
Cevap :
Kesinlikle birbiriyle huzurlu olmak en önemlisi. O zaten sevgininde devamını sağlıyor... Evliliğinizin herzaman aynı huzurla devam etmesini dilerim. Ben de evliliği şiddetle tavsiye eden bekarlardanım :))) Ama doğru kişiyle... Sevgiler...  06.11.2006 12:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 576
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 1867
Kayıt tarihi
: 08.06.06
 
 

İnsanın kendisini anlatması zor. Beykoz, Saint Benoit, Psikolog. Bu kadar... Detay gerekiyors..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster