Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '20

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
24
 

Benimle gülerek konuşuyor?!

Benimle hep gülerek konuşuyor.

Benimle dalga mı geçiyor o? Sanmam, o hep öyle, benimle de telefonda konuşurken sesi kahkahalar atar. Niye, hepimiz gibi konuşamaz mı o da? Konuşurum, sorarım. Sevinirim.

Sen telefonda gülerek mi konuşuyorsun? Anlamadım! Telefonda gülerek konuştuğunu söylüyorlar, senin onlarla dalga geçtiğini düşünüyorlar. Aslında, yo yo, dalga geçmiyorum, ben, işte öyle, öyle konuşuyorum, hani derin bir mevzu yoksa, öylesine konuşmalarda.

Karşı taraf yanlış anlıyor ama.

O zaman karşı taraf beni tanımıyor demektir. Tanıt o zaman kendini, söyle, ben böyleyim, de. Ben nasılım? Hayatı ciddiye almayan, hafif yaşayan biri! Hayatı ciddiye almak? Hafif yaşamak? Aslında benim gözümden bakınca, hiç de fena değil.

Sen beni anlamışsın!

Gülerek konuşmanın nesi kötü? Karşı taraf neden güldüğünü anlamazsa, bu ona saçma gelirse....Gülecek bir şey yok, diyorsun, ona rağmen ben gülüyorum, hem de telefonda; neden acaba? Git sor ve öğren gel!

Ben ben, ben telefonda konuşurken, ortada komik bir şey de yokken, gülerek konuşuyorum doktor, karşı taraf şaşırıyor; nedendir?

Normal hayatta nasılsınız? Gülerim doktor. Sorun yok o zaman. Bence de doktor. O zaman gülmeye devam edin. Edeceğim doktor. Rahatsız olan kendine baksın. Haklısın doktor. 

Gittim sordum geldim. Netice? Gülmeye devam, gülerek konuşmaya.

Ş.Y.

Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 640
Toplam yorum
: 508
Toplam mesaj
: 77
Ort. okunma sayısı
: 406
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

İzmir.  Aşk ve Şiir. Müzik. Kitap. Varlık ve Sözcükler ve .... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster