Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '11

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
4306
 

Benimle yatman lazım...

Benimle yatman lazım...
 

Kadına Sözlü Şiddet


Yıllardır ülkesini 'muhalefetsiz' bir şekilde yöneten ve rakiplerine hayat hakkı tanımayan, bir 'Bahar' harekatı halinde de çok ciddi sosyal patlamaların yaşanması kuvvetle muhtemel bir ülkenin lideri O.

Bu sefer eleştiriye tahammülsüzlüğünü ise, 'Kadına sözlü taciz' üzerinden gösterdi ve ne yazık ki bu durum, hem izleyiciler tarafından alkışlarla karşılandı hem de basına yansıyış şekliyle maalesef, sanki çok akıl dolu bir yanıtmış gibi gösterildi.

Haber aynen Avrasya Haber'den alınmıştır...

Belarus Devlet Başkanı Aleksandır Lukaşenko, Belarus'ta kimsenin istikrarı bozmasına izin vermeyeceğini, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin de gereken cezayı çekeceklerini söyledi.

Lukaşenko, düzenlediği yıllık basın toplantısında bir kadın gazetecinin kendisine,

"Muhalif siyasi liderler hapishanede yatarken siz geceleri nasıl uyuyabiliyorsunuz"

şeklindeki sorusuna,

"Nasıl uyuduğumu görebilmek için, benimle birlikte yatmak lazım" yanıtını verdi. Lukaşenko'nun bu yanıtı, salonda yoğun alkışlara neden oldu.

Lukaşenko, geçen yılki devlet başkanlığı seçimleri sonrasında gözaltına alınan bazı muhalif siyasetçilerin hapis cezasına çarptırılmaları ve kendisinin bu kişilere yönelik af yetkisini kullanıp kullanmayacağı sorusuna, Cumhurbaşkanının af yetkisinin, yasada kendisine tanınmış bir yetki olduğunu ve bunu ne şekilde kullanacağına kendisinin karar vereceğini ifade ederek, kendisinin, muhalif liderleri ancak onların af için başvurması halinde affedebileceğini dile getirdi.

Lukaşenko, "Fakat bu kişiler, ricada bulunmak yerine, hapiste yatıp kahraman olmayı seçiyorlar. Öyleyse, hapiste yatıp kahraman olmaya devam etsinler", diye konuştu.

Özetle, ''Balık baştan kokar durumu''.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 344
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1068
Kayıt tarihi
: 22.07.09
 
 

Okur yazarım. Okur yazarlıktan kastım, okuduklarımı yazmamdır ki, bu yazılarımı genellikle 'kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster