Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '15

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
530
 

Benzin ve LPG'ye yapılan haksız zamlar ve yakıt tasarruf kitleri

Benzin ve LPG'ye yapılan haksız zamlar ve yakıt tasarruf kitleri
 

Ülkemiz Kyoto Antlaşması denen soygun anlaşmasını imzalayarak her sene milyarlarca dolar parayı Londra Karbon Borsasına yatırmakta, bu para çevrecilerin düşündüğü gibi ağaçlandırma için harcanmıyor bu para majestelerinin ülkesini daha da zengin etmek için kullanılıyor. Elbette Türkiye'de kullanılan benzin ve LPG'nin vergilerinden buradaki Karbon borsasına para akıyor.

Birileri çıkıp neden ham petrolün varil başına fiyatı düşerken benzin, motorin ve lpg de yeterince indirim olmuyor ama en küçük dolar artışında yada varil başına zaana korkunç yansımalar oluyor diye sorulabilir. Bu sorunun cevabı ilk paragrafta. Cuurbaşkanı Abdıllah Gül'ün imzaladığı Kyoto protokolü bu ülkeye çevreci örgütler tarafından imzalatılan ama Britanya'nın ekmeğine yağ süren en kötü sömürge anlaşmasıdır. Rusya ve Çin, Hindistan bu anlaşmaları imzalamadılar bile dolayısıyla Türkiye gibi ülkelerde benzin fiyatları korkunç rakamlarda seyrediyor.

Düşünsenize asgari ücret 900 TL ve benzin beş TL. Yani aracınız varsa 4-5 kez deponuzu doldurursanız bittiniz.

Şimdilerde New York ve Londra petrol porsaları Rusya'yı mahvetmek için Ham petrolün varil başına fiyatını düşürdüler ancak Ruslar dirençli ve inatçı çıkınca tekrar sömürgeleri altındaki Suudi Arabistan ve Kuveyta emrederek petrol arzını biraz düşürdüler, fiyatları arttırdılar, Türkiye'e piyasa hemen buna tepki verdi ve benzin ve LPG fiyatları %13 arttırıldı.

Hükümet Kyoto anlaşmasını iptal etmeli, zira Çİn Hindistan ve Rusya'nın bu anlaşmayı imzalamamasından dolayı anlaşma sadece Britanya'yı zengin etmek için olduğu açık. Green Peace gibi el altından Britanya'Nın idare ettiği kurumlar sözde çevreciler ama bu kurum hiç bir zaman Karbon Borsasından kazanılan paranın nereye gittiğini asla sormuyorlar, çünkü kendilerini finanse eden majesteleri neyi sorup neyi sormayacaklarını belirliyor. Tıpkı Soros'un demokrasiyi geliştirme ayakları altında gittikleri ve örgütlendikleri ülkelerde illimünatiye bağlı bir devlet modellemesi için çalışması gibi.

Araçları olanlara tavsiyem yakıtı çok az kullanmanızı sağlayacak olan Neodium Mıknatıs alıp motora giden yakıt hortumunun en son ucuna paralel bağlamaları, manyetik alan içinden geçen LPG veya benzin motora girerken moleküllerinin düzene girerek yanmanın yüzde yüz  yanması sağlanmakta bu da %15-20 tasarruf demek. Ayrıca aracınıza Hidrojen kiti taktırın, suyun elektroliz yöntemiyle ayrışmasıyla motora giden hava hortumuna bolca oksijen ve hidrojen verilekte bu da yakıtta %30 tasarruf sağlamakta. Ben ilkini iki yıldır kullanıyorum aracımda 30 Litre LPG ile 360 KM gidiyordum şu anda 440 KM şehirler arası yol yapmaktayım. Hidrojen kitini yeni taktırdım, o da bana 60KM daha kazandırdı. Toplamda eskiye göre her iki kit sayesinde 120 KM fazla yol almaktayım. İlkini kendim yaptım, yapacağınız 4 adet neodium mıknatıs almak ve bunu yakıt hortumuna düzgünce bağlamak. İkincisini ise Ekomaks adlı yerli bir firmaya taktırdım ve çok memnunum. Sizde deneyin. Daha az yakıt tüketin ve zamlar sizi daha az etkilesin....

http://blog.milliyet.com.tr/su-ile-calisan-cevreci-sistem---sahibi-ali-uzun-bey-le-ve-yusuf-usta-ile-soylesi/Blog/?BlogNo=491120

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3687
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster