Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
966
 

Beraberlikler..

Beraberlikler..
 

Beraberlik yaşamak adına, biraraya gelen kişiler arasında oluşan o ilk günlerdeki heyecan ve tutku, zamanla yerini monotonluk ve alışkanlığa bırakır. Başlarda hissedilen o yoğun elektriğin, zamanla voltajı düşmeye başlar.
Hiç kimse duygu yüklü başladığı bir ilişkinin, zamana yenik düşerek, o pembe bulutlu havasını yitirmesini istemez .Kişiler, aralarındaki aşk ve heyecan duygularının hep o ilk günkü yoğunlukta, sonsuza dek yada çok iddialı olmasın, gidebildiği yere kadar uzun sürmesini umut ederler.

İlişki zaman içerisinde ilerleyip, olgunlaştıkça kişilik farklılıkları ortaya çıkmaya başlar. Romantizim kaybolmaya, kişilik çatışmaları ön plana çıkmaya başlar. Kimileri ilişkilerini sürdürebilmek adına kendi özlük haklarından, düşünce ve görüşlerinden fedakarlık yapmaya başlar. Kimileri kendi yaşam görüşlerine öylesine bağlıdır ki, ne beraberklik yaşadığı partneri nede çok fazla değer verdiği dostları için , kendilerince doğru olduğuna inandıkları görüşlerinden vazgeçerler. Bu durumda ne olur? monotonlaşmanın ardından gelen bıkkınlık, anlamını yitirmeye yüz tutmuş bir beraberlik ve kaçınılmaz bir son olan ayrılık.

Beraberlik yaşadığımız kişilerle, en mahrem sırlarımızı, en ufak detayına kadar bütün özel hayatımızı paylaştığımız için, hem duygusal, hemde fiziksel anlamda çok fazla yakınlaşırız. O nedenledir ki, onlarla yaşadığımız ayrılıklarda, edineceğimiz duygusal tecrübeler, ruhsal yaşantımız üzerinde derin izler bırakırlar.

Bir arkadaştan çok daha öte beraberlik yaşamaya karar verdiğimiz seçilmiş kişilere; duygusal yatırım yapmadan, kendimizi pembe hayallerin kollarına bırakmadan önce, dostluk ve arkadaşlık kavramlarında yer alan yakınlaşmayı yaşayarak olaya başlamak daha sağlıklıdır. Karşımızdaki kişinin, fiziksel cazibesi ve etkileyici görüntüsü karşısında yanlış bir karar almadan önce, onun kişilik özelliklerine, hayat görüşüne, yaşamı yorumlama şekline göre değerlendirme yapalım ki, yaşayacağımız beraberlikteki giriş ve gelişme bölümünü gerçekçi ve sağlam temeller üzerine inşa ederek, kendi isteğimizle başladığımız bu hikayenin sonunu, ayrılıkla noktalanmayacak güzel bir sonuç bölümüyle bitirelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok haklısın nedense insanımız doludizgin kaptırıyor kendini...ta ki,kendinden değer yargılarından ödünler vererek...bence ne olursa olsun,benim olsun yaklaşımlarından vazgeçmek kendini olduğu gibi kendi kişiliğiyle kabul ettirmek ve karşısındaki partnerini de bu yaklaşımla kabullenmek en sağlıklısı...öyle ya av eti sevmiyorsan illa spor olsun diye avlanmaya hiç gerek yok:)))her insan kendi hayatını yaşar ilişkilerde saygı temeli esastır...illa benim olsun ,benimle olsun diye neden kaygı taşıyoruz ki...gerçek bir ilişki de yakın temas kendiliğinden gelişir zaten,gizli bir güç çeker zaten bunun zamnı ve yarini kimse planlayamaz...benim prensiplerim var dese de malum şahıs,bu beraberlik birlikteliğe dönüşecekse ne yaparsa yapsın kendine engel olamaz...yeterki kişilikli bir yaklaşım olsun aralarında tavizsiz,ödünsüz... sevgiler arkadaşım :)))))

Levent Subay 
 16.07.2007 10:39
Cevap :
Kişisel yorumunuz için teşekkür ederim.Beraberliklerin birlikteliğe dönüşüp dönüşemeyeceği daha ilk zamanlarda kendini belli eder.Arkadaşlıklar zamanla pekiştirelerek yakın dostluklara dönüştürebilir fakat birliktelik zamanla oluşturulabilecek bir kavram değildir.En baştan bu durum bellidir zaten.Karşılıklı olarak duygusal ve fiziksel elektrik alınmamışsa,aradaki yaklaşım ne kadar kişilikli olursa olsun birliktelik yaşamak mümkün değildir.  16.07.2007 10:53
 

Bir arkadaştan çok daha öte beraberlik yaşamaya yani AŞIK olmaya insanın karar vermesi elinde değil ki..Ben aşık olmaya karar verdim diye bir şey doğru mu???

Ramazan Serdar 
 05.07.2007 14:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 255
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1969
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

22.06.1970, İstanbul doğumluyum. Finans sektöründe çalışıyorum. Sanata ve edebiyata büyük ilgi duyuy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster