Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ağustos '20

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
28
 

Berbere gitmem

Berbere gitmem. Şu salgın döneminde sakal tıraşımı kendim oluyorum. Saçlarım çok uzarsa makinemiz var. Çağırıyorum gençlerden birini sıfıra tutturuyorum.

 

Şu ağustos geçsin eylülde kabak olarak gezeceğim. Sıfır vaka sıfır ölüm olana kadarda berbere uğramayı düşünmüyorum.

 

Gerekli önlemler alınıyor deniyor ya ben inanmıyorum. Bu yazıyı aylar önce tasarlamıştım. Ama yazmamıştım bugün yazmamı gerektiren bir olay oldu.

 

Benim bir berberim var. Her hafta önceden sakal tıraşı olmaya giderdim. Oda saçlarım uzamadan ya saçlarıda keselim derdi. Şu günlerde uzayan saçlarımı şampuanlayıp yıkayıp çıkınca aaa benim saçlarımda varmış diyorum.

 

Neyse iş yerindeyim telefonlara bakıyorum. Bir yandan önümde cep telefonumla oynuyorum. Bir telefon geldi. Yazıyı yazarken de iş telefonu çaldı ve bağladım. İsmini vermeyeyim ben berber falanca. Nasılsın seni özledik falan.

 

Yahu biz jiletle sakal tıraşı yapıyoruz dedi. Ben zaten kuralların uygulandığına inanmıyordum. Ve böylece uygulanmadığını kulaklarımızla duymuş olduk. Kem küm deyip telefonu kapattım.

 

Bu yazıyı da yazdım sizler bilinçli olun. Yahu bizim gibi anasız babasız yarsız yarensizmisiniz kesin birbirinizin saçlarını bizim saçlarıda kesen bulunur.

 

Bu Müslüm’ün seven bulunur elbet şarkısı gibi olsa’ da boş verin bugün Cuma bayramı mutlu ve huzurlu olun. Ben her gün saçımı şampuanlayıp çıkıyorum dışarı saçlarımı elleyince vay diyorum benim saçlarımda var.

 

Berber abartmıyorum ayda iki kez saçımı kesiyordu saçlarım büyümeye fırsat bulamıyordu. Acaba saçlarımı uzatsam bana yakışır mı tabi gençler kadar değil cumanız mübarek olsun.Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1135
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 57
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster