Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1456
 

Beren Saat, Aref ve benzerleri

Beren Saat, Aref ve benzerleri
 

şşş


Eeee gündem nasıl değişecek. Çirkinleşmeye alışmış insanların oyunu; biz de saçma merakımız yüzünden bir genç insanın yerin dibine sokuluşuyla alay ediyoruz. Haz aldıklarımızın başında dedikodudan sonra gerçekleri ortaya döküp insanların heveslerini kırmak geliyor. Oyunu oyun, yarışmayı yarışma gibi izleyebilseydik orta sayfalara saklanan gerçeklere takılırdık. Beren Saat başarılı bir oyuncuydu ama karalandı, tıpkı Aref’te öyle, ikisinin de performansı irdelendi ortak noktaları bu… Biz başarıya imrenmiyoruz, adeta başarıyı kıskanıyoruz. 

Başlıyor fesat kazanı kaynamaya. Paylaşım sitelerimiz var ya artık. Ne amaca hizmet edecek başka. En büyük meziyetimiz dedikodu. Kendim de dahilim bu aptallaşma sürecine. Asla ahkam kesmiyorum. Kendimi dizilerden alıkoyamıyorum mesela. Okumaya daha az vakit bırakıyorum. Yorgunken okumak uykumu getiriyor, ama en kolayı televizyon seyretmek. Bunu çoğumuz yapıyoruz. Bakmayın itiraf edemediğimize. Ben itici olmak pahasını tutamadığım dürüst ötesi çenemden kaybediyorum bakmayın. (en azından içim rahat değilse, bundan suçluluk duyup arada bir televizyonu asabiliyorsam diğerlerinden ayrılıyorum demektir değip kendimi teselli ediyorumJ Aref en azından miskinlik etmemiş bizler gibi. İllüzyona ilgi duymuş, bu olayın içinde olup başarıya ulaşmış. Biz en kolay yolu tuttuk tabi. Oturduğumuz yerden ağzımız açık seyrettik önce. Ya bu işin sırrı ortaya dökülmeseydi hâşâ bu çocuğu ne sanacaktık ne yerine koyacaktık ki. 

Biz Müslüman insanlarız ya dışarıda kol kola gezen sevgililere mini etekli kızlara küpe takan erkeklere kıyamet alameti damgası vurup taş yağacağını biliyoruz ya başımıza. E bunlar günahkâr yapıyorsa ey toplum seni genç bir çocuğun sır oyunundan dolayı tepene çıkarıp kutsamak yapmaz mı? Doğal olmayı beceremedik iyiyi koşulsuz sevip kötüye iyi olmasının yollarını gösteremedik. Bir sürü derdimizi paylaşıp azaltmak yerine Aref’i çekiştirmek ne güzel. Bugün okudum. 

Bir öğretmene apartmanının kapısında cinsel saldırı da bulunulmuş. Hadi bunu tartışalım. 

-Öğretmen kimmiş: Sıradan bir öğretmen işte 

- Ne arıyormuş ki kapıda hem ne giymiş: Dekolteyse bilemem, belki tahrik vardır!!!! Biz ancak böyle tartışırız bu kadar ciddi bir konuyu….. (inanın yazarken zorlandım, böyle bir şeyi Allah kimsenin başına vermesin. Büyük geçmiş olsun genç öğretmenimize.) 

DİPNOT: Yazarımız Mustafa Yener’in “SIRRI ASIL BEN ÇÖZDÜM” başlıklı yazısına yorum yaparken yorumum uzadı ve bu yazıyı yazmaya karar verdim. Esin kaynağı olduğu için teşekkür ederim.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu gün face'de Arefin sırrını açıklayan videoyu izleyince inanın onun adına üzüldüm, çocuğun onca çabası, milleti ekrana kilitlemesi falan hiç oldu gitti. Biz tuhaf bir milletiz işte, kafa yorulmayacak şeylere fazlaca kafa yorarız, yorulacak şeyleri ise hiç umursamayız, dediğiniz gibi... Selam ve saygılar.

Güler Sun 
 23.02.2011 20:13
Cevap :
bende üzüldüm teşekkürler güler hanım yorumunuza..  24.02.2011 13:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1448
Kayıt tarihi
: 18.08.09
 
 

Tokat'ın Yeşil Niksar'ında 1985 yılında doğmuşum. İstanbul'da yaşıyorum. Açıköğretim İşletme 3. sını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster