Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
73461
 

Bermuda şeytan üçgeninin sırrı tamamen çözüldü…

Bermuda şeytan üçgeninin sırrı tamamen çözüldü…
 

İnsanoğlu bir garip yaratıktır. Sebebini bilemediği olaylar için ya Allahı sorumlu tutar, ya da gizemli, güçleri.

Bermuda şeytan üçgenindeki durum da aynen böyledir. Kaybolan uçaklar ve gemilerle ilgili ne hikâyeler okuduk, dinledik. Oysa tek eksiğimiz teknoloji idi. Günümüzde yapılan çalışmalar her şeyi açıklıyor. Çok derin mesafelere dalabilen kameralar vasıtası ile batık gemilerin resimleri çekiliyor, böylece onların dünya dışı varlıklarca bir yerlere götürüldüğü savı da çürümüş oluyor.

ABD'de Florida'nın güney ucuyla, Bermuda adaları ve Porto Riko adası arasındaki “üçgen” içersinde bugüne kadar sayısız gemi ve uçağın, çoğunun da hiçbir iz bırakmadan ve nedeni belli olmadan yok olduğu bir gerçektir. Bilindiği gibi denizler ile atmosfer arasında devamlı bir etkileşim ve değişken termodinamik etkenler mevcuttur. Denizlerin iç dinamiğinin yanında, atmosferik hava şartları, fırtına ve kasırgalar, sıcaklık farklılıkları ve deniz dibindeki yanardağ püskürmeleri sonucu su yüzeyine çıkan çeşitli gazlar, sistemin özelliklerini bir anda değiştirebilir. Bunun sonucunda şiddetli akıntılar farklı yöne çevrilebilir ve çekim kuvveti büyük girdaplar oluşabilir. Bu okyanus çevrintileri o bölgeden geçen Gulf Stream sıcak su akıntısı içinde gelişip yüksek enerji potansiyeli ile yüklü bulunmaktadır. Ayrıca, okyanus zeminindeki engebeli dip formasyonundan gelişen girdaplar da su yüzeyine çıkarak gemilerin gidiş yönünü değiştirebilmektedir. Bir gemi böyle bir girdabın içine girerse süratini kaybederek kayar ve rotasından çıkar.

“Gulf Stream'in çözdüğü Metan gazı sudan hafif olduğu için yüzeye doğru yükselir. O anda, tabandan yüzeye doğru suyun yoğunluğu çok azalır. O sırada oradan geçen bir gemi derin bir kuyuya düşer gibi hızla okyanusun dibini boylar. Çünkü yoğunluğunu kaybetmiş su, gemileri taşıyacak kaldırma kuvvetini bulamaz. Her zaman gelişmeyen bu ilginç kimyasal olay sonucu metan gazının yükselmesi sona erince yoğunluk tekrar eski haline döner ve geride hiçbir iz bırakmayan gemiler derinlerde kaybolmuş olurlar. Uçakların düşerek kaybolması da aynı sebeptendir. Yüzeye çıkan doğal gaz havadan hafif olduğu için yükselmeye devam eder. Bu kez yoğunluk azalması bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan tesadüfen geçen uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. Çünkü motorlardaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır ve düşük yoğunluklu havanın içindeki oksijen miktarı motorların çalışması için yeterli değildir. Böylece uçak düşerek okyanusun derinliklerinde kaybolur.”

İşte açıklama böyle. İlerde gizemli Bermuda şeytan üçgeni hikâyelerini insanlar masal olarak çocuklarına anlatacaktır.

İzmir 2013-02-19

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bu konu ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak isteyenler şuradaki yazıyada bir göz atabilirler. http://www.tuhafbilgiler.net/2007/09/bermuda-eytan-geninin-srr-nedir.html

ahmet kara 
 05.03.2015 13:05
 

Peki hepsini geçtik bir kenara koyduk hikayeyi en başından ele alırsak kolombun günlüklerinde burasıyla ilgili yazdığı hayret verici daireler ne olacak ? peki 10 yıl önce batmış ve hiç enkaz bulunamamış bir geminin sahile vurup kendi kendine gözden kaybolduktan sonra aynı geminin enkazının yeniden bulunamayışı ? denizaltının ışıkları söndükten sonra 2 kilometre açıkta tek yükseklik olan ve oraya 2 kilometre uzakta olduğu halde bir kaç saniyeliğine herşey durup çalıştığında bir anda o yüksekliğe çarpmaları? peki 200 300 mürettebatlık gemilerdeki tüm insanların yokoluşu ve o gemilerden sadece kuş veya köpeğin kurtuluşu ? 2 saatlik yolu bir bulutun içinde 10 dakikada alan yolcu uçağı ? bunları açıklayabildikleri zaman bermudanın sırrı çözülecek :) oradaki elektronik cihazların çalışmayışının sebeplerinden biri buysa peki batan geminin sahil güvenliğe alarm gönderip sahil güvenlik geldiğinde alarm gönderdiği yerde geminin falan olmayışı ? (gemiler kurtarmaya geldiğinde sinyal hala geliyord

deniz ulusan 
 19.06.2013 3:10
 

Merhaba Osman Bey. Oralardaki sırlar çözülürken, bizdeki bermuda şeytan üçgeninin sırrı bir türlü çözülemiyor. AKP, BDP ve PKK! Selamlar..

Mesut KARİP 
 23.02.2013 13:35
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Umarım onların ki de yakındır. Saygı ve selamlar...  23.02.2013 17:26
 

Ya ama olmaz ki siz hayal gücümüzü öldürdünüz. : ) çok teşekkür ederim, bilgiyi edindim. saygılar,

DuyguCan 
 20.02.2013 14:21
Cevap :
Merhaba, Kusura bakmayın:) Asıl hayal gücümüzü öldürenler tepemizde. Saygı ve selamlar...  20.02.2013 15:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1479
Toplam yorum
: 5735
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1535
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster