Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
368
 

Beş düşünüp bir konuşma zamanı

Beş düşünüp bir konuşma zamanı
 

Hep konuştuğumuz, olmasını hayal ettiğimiz güzellikler ancak politikanın istikrarıyla mümkündür.Geçmişteki yapılagelenleri tartışmak kısır döngüler çoğaltmaktan başka bir işe yaramaz.

Evet. Tarih tekerrürden ibarettir. Alınmamış dersler ister istemez bu sözü zaruri hale getirir, kadınlarımızı ve gençliğimizi politikadan uzak tutmak zararıda arttırır. Beni artık dünden önce, dün de yapılan ilgilendirmiyor. Bugün hatta yarın , yarından sonrası ilgilendiriyor. Zannediyorum ki benim gibi düşünenler yadsınamayacak kadar çok...

Düşünce doğru, etik, temiz aktarılırsa sanallıktan kurtulur. Siyaset dönem dönem yanlış ellerin elinde ciddi bir silah olmuş amacından saptırırmış ve ülkemiz çok zor günler atlatmıştır.

Şunu unutmamak gerekir ki ülkemiz jeopolitik özelliklerinden ötürü, sömürge sistemi içn avlanılmak istenen bir avdır. Her koşulda tetikte ve güçlü olmak gerekir. Siyasi istikrar, akabinde ekonomik kalkınmayı, bunlar da huzuru sağlar.
Atatürk, bu tehlikelerin atlatılmış olmasının yeterli olmayacağını görebilecek kadar ileri görüşlü bir devlet adamıydı; bu yüzdende bilinçli gençlik ve kadınlar yetiştirilmesini arzu etti.

Dış güçler, maalesef sömürge tutkularından vazgeçemedikleri için, vatanımız üzerinden ellerini çekemiyorlar.

Hani derler ya ''silah icat oldu mertlik bozuldu'' entirikalarla bizi içten çökertmeye, gücümüzü zayıflatmaya çalışıyorlar.

Taa çin entirikalarından gelen süreç devam ediyor. Senaryo ne bir eksik ne bir fazla. Bu vatanda yaşayanları üzerinde hesaplar yapılıyor, sonuç istedikleri gibi olmadıysa ve olmayacaksa bu Milli Birlik ve Beraberlik duygusunun yüceliğindendir. Atanın istediği gibi bilinçli bir toplum olabilirsek olay biter. Siyaset ;kavgasız gürürtüsüz, etik kurarlara, çıkarsızlıklara ancak partilere üyelikle gerçekleşir. Aktif hale gelmek; istediğimiz doğrulara ulaşmakta bizleri söz sahibi kılar. Temellerini sağlamlaştığında dürüst, bilinçli, amaçlarla araçları bireysel çıkarlarına alet etmeyecek milleti gerçekten temsil edebilecek yürekleri doğru yerlere getirebilme olagını yakalarız.

Siyaseti adabıyla yapanların bilgilendirdikleride sağlam karakterleriyle toplum gücünü, huzurunu sağlayacak; bu da bizi delinmez bir zırh gibi düşmanlarımıza karşı koruyacaktır. Ülkemiz için bilinçli birey olalım. Saygılı tartışmalar yapalım.

Gençler her şeyi iyi-kötü demeden beyinlerine kaydediyorlar çünkü. Doğrular gençliğe yol gösterici olmak zorunda. Çok konuşup, az iş yapma zamanını rafa kaldıralım ki güzel günler oluşşun.

Güzel günleri emanet edecek nesil bizim ellimizde şekillenecek ;o yüzden dikkat....
Saygılarımla
Nefise Canaran .

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 334
Toplam yorum
: 224
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 445
Kayıt tarihi
: 26.07.07
 
 

Yaşama değer veren bakış açısıyla biraz antika sayılabilecek düşüncelere sahip bir insanım. Geçmişte..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster