Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Temmuz '06

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
823
 

Beş metrekare

Beş metrekare
 

Mozaik ya da bisküvi pastasına benzer basamaklardan çıktım. Kapı aralıktı. Zili çalmadım. Rahatsız etmek istemeyen kibar genç kostümüne uygun bir vücut yavaşlığıyla kapıyı ağır ağır itip eşikten içeri baktım. Kimse yoktu. Girdim. İlgilenilmeyen müşteri pozunu takındım.

Kafasının üstünde kıvırcık saç kümesi olan bir adam elinde tuttuğu çekiçle sarı duvara otuz santim mesafeden bakıyordu. Arkası dönük bir kadın elindeki çerçeveyi yere dayamış, çekiçli adamın can alıcı operasyonu için hazır bekliyordu. Varlığımı farketmediler. Duvara inen çekiç darbelerini izledim. Gereğinden fazla gürültü çıkıyordu. Ses şiddetiyle çiviyi sağlam tutturacağını sanan aceminin tekiydi kabarık saçlı. Kadın operasyonun sonunu çoşkuyla karşıladı. Çocuksu bir neşe yaşamaktan çok kabarık saçlıya yaranmaya çalışır bir hali vardı. Kabarık saçlı çaktığı çiviyle gurur duydu. Kabaran gururunu varlığımı farketmesi zedeledi.

Beş metrekarelik odasına geçtik. Sorduğu soruların yanıtlarını önündeki saman kağıda not alıyordu. Çekiç tutan acemi elin kalem çevirmesini izledim. Bakışlarımı farkedince az olan becerisini kaybetti. Çevirdiği kalem sağ gözüne çarptı. Hiçbir şey olmamış gibi davranması boşunaydı.

Karşımdakinin kim değil, ne olduğunu çözmek için yüzüne baktım. Sahip olmadıklarının ortaya çıkması berbat hissettirmiş olmalıydı. Yüzüme bakamadı. Geriye sadece konuşmam ama hiç cevap vermemem kalmıştı. Öyle yaptım.

Ruh sağlığınız için, ruh sağlığı yerinde hekimlere gidin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı okuyunca bazı sorular takıldı aklıma.Kişilik mi seçilen mesleği belirler, seçilen meslek mi kişiliği?...Peki bunlardan birinin eksik olduğunu düşünürsek;dürüstce cevaplamak gerekirse hangisinin yokluğu daha ağırdır? Kişilik mi,meslek mi???

bengül yi?it 
 21.03.2007 12:08
Cevap :
Yokluğunu hissettiğiniz her ne ise ağır olan da odur.  21.03.2007 18:07
 

Seni çok bilmiş seniii.Çatme dohturlara.Cııız acı biber sürerim yoksa diline.Dohtor olmak goleymi sanıyosun.Sen bi dohtor olda bahalım.Onlar delide olsa dohturdur.Sen olsan delirmezmisin.Hayatın üzerine birde hergün delilerle uğraşmak olursa işin içi nde.Dimi yani.....

Ayrıntıda gezinmek 
 07.09.2006 13:11
Cevap :
doktor musunuz?  12.09.2006 11:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 33
Toplam yorum
: 70
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 2006
Kayıt tarihi
: 07.07.06
 
 

Evli. Baba. Ailesine düşkün. Mühendis. Fenerbahçeli. Suya yazar.   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster