Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Şubat '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1534
 

Beş Ülke Türkiye’nin Kuyusunu mu Kazıyor?

Beş Ülke Türkiye’nin Kuyusunu mu Kazıyor?
 

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, Suudî Arabistan ve Ürdün!

ABD, İngiltere, Fransa’yı anladık da Suudi’ye, hele Ürdün’e ne oluyor? Nasıl cüret ediyorlar?

Sputnik’te, dün (27.02.2018) yayımlanan haber-analize göre, yukarıda adı geçen 5 ülke, ilki 11 Ocak 2018’de olma üzere, bir dizi gizli toplantılarda Suriye’nin bölünmesi ve Ortadoğu’nun yeniden şekillendirilmesini masaya yatırmışlar. Gizli toplantı notlarını bir Fransız gazeteci ele geçirmiş ve “wikileaks” örneğinde olduğu gibi, “Sryie Leaks” adı altında sızdırmış.

Elde edilen bilgiler, Emekli Büyükelçi Uluç Özülker tarafından analiz ediliyor.

Analize göre, öncelikli hedefler Rusya ve İran… Bu devletlerin Ortadoğu’daki etkinliklerini azaltmak… Bu amaçla, Türkiye’nin dâhil olduğu ve desteklediği “Astana-Soçi Süreci”ni boşa çıkarmak… Cenevre toplantılarını etkinleştirmek ve DSG (PYD)’yi Cenevre’ye dâhil etmek!

AMERİKA SURİYE’DE KALICI OLMAK PEŞİNDE

Özülker’e göre, ABD, Suriye’de, dolayısıyla Ortadoğu’da kalıcı olmak için bahane üretmeye çalışıyor. Bunun için IŞİD’i kullanıyor.

Toplantılarda, “İran-İsrail ve Türk-Kürt savaşları bizi bekliyor” vurgusu yapılıyor ve Suriye’nin parçalanacağı söyleniyor. Hal böyle olunca, Amerika’nın, bölgede kalması şart oluyor!

ÖZÜLKER: BU ÜLKELERİN HESAPLARI TÜRKİYE’Yİ DE KAPSIYOR, BİZ DE TEHLİKEDEYİZ

Özülker, "Burada çok önemli bir diğer nokta da Türk-Kürt çatışmasını resmen dile getirmiş olmaları. Bu da önümüzdeki dönemde bizim için olayların bitmeyeceğini gösteriyor." diyor.

Görüldüğü gibi tehlike çok büyük ve yakın! Suriye’nin toprak bütünlüğü Türkiye için hayatî önem taşıyor. Suriye bölünürse, bölgede ürkütücü bir depreme yol açar!

Böyle bir depremin meydana gelmesinde-getirilmesinde ABD, Fransa ve İngiltere’nin rol alması çok normal… Garip ve şaşırtıcı olan, bu “proje”de dost ve Müslüman bildiğimiz Suudi Arabistan ve bilhassa Ürdün’ün de rol alması!

Hele Ürdün! Bu küçücük devletin, âdeta “cep devleti”nin boyundan büyük işlere girişmesi! Sanki Suriye bölünürse kendisi bütün olarak kalabilecek!

Türkiye’nin kuyusunu kazan, başta Suudiler, bu ülkeleri, hâlâ “dost” görmeye devam mı edeceğiz?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hadi Suudi tamam da Ürdün'e şaşırdım...

Kerim Korkut 
 05.03.2018 22:05
 

Kuyumuzu kazanlara karşı uyanık olmak en büyük ereğimiz olmalı sevgili arkadaşım... Sağ ol var ol:)

Halil Güven (Sökeli) 
 02.03.2018 16:28
 

Aman tahtıma dokunmasınlar diye bunlar öz kardeşini dahi satar kaldı ki onların dost olduğuna hiç bir zaman inanmadım. Mutlaka onlara sınırlı da olsa güvence verilmiştir büyük devletler tarafından. Oysa çözülme başlayınca altlarındaki taht da gidebilir ama onu henüz anlayacak durumda değiller sanırım. Şu anda ağızlarındaki bir parmak balı yalamakla meşguller...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 02.03.2018 11:00
 

Suudiler yüzyıllardır hep böyle.Sürekli hainlik içinde oldular.İsrail uçaklarına hava sahasını açan da onlar.Ama İslam dininin merkezinde görüyorlar kendilerini.Afganistan,Irak,Libya ve Suriye'de milyonlarca çocuk öldürülürken ve müslüman kadınlara tecavüz edilirken görmezden geldiler hep bu iki yüzlü sahtekârlar...Önemli bilgilerdi!Selamlar.

Abbas Oğuz 
 28.02.2018 17:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1414
Toplam yorum
: 4938
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1194
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster