Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '10

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
2042
 

Beşiktaş Belediyesi - 1 İstanbul'un en çirkin binası

Beşiktaş Belediyesi - 1  İstanbul'un en çirkin binası
 

Görüntü kirliliği birincilik ödülünü ben bu belediyeye veriyorum. İstanbul'un EN çirkin binasını yaptılar Etiler girişinde belediye binası olarak. Turuncu, plastik görünüşlü, estetik sıfır, çevre dokuyla tamamen uyumsuz. Altında da büyük bir market. Dünyada örneği var mıdır bilmem: bir kamu binasının altı süpermarket!

Beşiktaş Belediyesi sınırları içinde ikamet ediyorum ve bu belediyeden şikayetçiyim. Mecburen CHP'li olmama rağmen İsmail Ünal'a oy vermedim son yerel seçimde. Yepyeni kaldırımları söküp yeniledikleri için. Bu konuda bir blogum var epey okunmuş olan.

Beşiktaş Belediyesi Web sayfasına. "Başkan'a Mesaj "diye koydukları kısım çalışmıyor. Ben de mecburen buraya yazıyorum.. Şikayet/öneri bağlantısındaki yazılım da kötü, neden kötü bunu ikinci yazımda yazacağım.

Bana göre, ulaşılmayan bir Belediye. Çağrı merkezi var ama söyledikleriniz allah bilir nereye gidiyor....

Belediye Başkanı olmak çok faideli bir iş. Malın gibi her yeri boz, çirkinleştir, al sat, istediğine istediğin izni ver.... (Tabii en en çok da İBB için geçerli...)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yerel yönetimlerin, bu ülkede bazı istisnalar dışında, halk için nihai işler yaptığı nerede görülmüş?... Zihniyet en kibar deyişle besleme ve beslenme endeksli olunca, yapılan her işin sonu, bol yüzdeli bir ranta çıkıyor... Ve işlerde, AKP,CHP maskeleri de, genelde pek farklı olmuyor!... Her ihale ve işde, hep bir iyilik var ki, en beceriklisinden... Sanki eskiden orada bir market vardı ve belki de adamlarla öyle anlaşılıp, o bina yapıldı.... Olabilir de, olmayabilir de... zaten bir şey de farketmez. Başkan hakkındaki düşünceleriniz de, plastik bina ile sanki uyumlu geldi bana... Teşekkürler ve dostça selamlar.

zeki etferat 
 01.06.2011 18:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 108
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1160
Kayıt tarihi
: 24.08.07
 
 

Çevremizdeki kalite(sizlik) ile ilgili yazılarım. Çevremizi kuşatan beton binalar, insanlar, iliş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster