Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '18

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
33
 

Beyaz Baston

Beyaz Baston
 

Gönüllülerimiz


Türkiye beyazay derneği İzmir şubesi olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Özellikle farkındalık çalışmalarıyla toplumun engellilerle birlikte yaşamalarını amaçlıyoruz. Seminerler konferanslar radyo TV programlarıyla toplumun engellilerin sorunlarına dikkat çekmeye çalışıyoruz.

Beyaz baston uzun uğraşlar sonunda sağlık uygulama tebliğiyle SGK kapsamına alındı ama 22 Lira ödeniyor. Bu da bizim ihtiyacımızı karşılamadığı gibi işleyiş de çok yorucu olduğu için kimse uğraşamıyor. Siz firmalardan beyaz bastonu alıyorsunuz faturalandırıp SGK'dan alıyorsunuz.

Bizim isteğimiz nedir. Beyaz bastona ödenen paranın arttırılması 350 Liraya kadar farklı bastonlar var. Beyaz bastona ödenen paranın artırılmasını istiyoruz. İkinci isteğimizse beyaz baston temini görmeyen arkadaşlar bizlerden sürekli olarak beyaz baston istiyorlar. Arabaların çiğnemesi insanlarını üzerine basması ve farklı nedenlerden dolayı beyaz baston çok çabuk kırılıp dökülüyor.

15 Ekim beyaz baston ve özgürlük günü bu nedenle 13 Ekim cumartesi günü derneğimizde hem beyaz baston dağıtmak ve hem de basın açıklaması yaparak görmeyenlerin ve engellilerin sorunlarını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz bu amaçla bize beyaz baston temininde yardımcı olacak sponsorlar arıyoruz.
Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 846
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 59
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster